Gume

Ja znam ko ima da proda kao nove 650/65R38 i 460/70R28. Skinute pa stavljena uža dimenzija
 
Trebam kupiti prve gume za malog JD 11.2-24. Sta kupiti, Cultor, Trayal, Seha, Bkt?
 
Jel ima neko onu tabelu odnosa guma ako su zadnje 16.9R38, a prednje 13.6R28 koje bi odgovarale da idu u paru prednje i zadnje ?
Po mogucnosti da zadnje budu 12.4 sirine.
 
E, to nisam znao... Trazio sam na tom otpadu nesto drugo, pa za gume nisam ni pitao. Dobro, bar si pozvao da znas.
A ja bas hteo da ti kažem da se javis ako budes dolazio, da svratis kod mene, pa da idem s tobom da ne lutas ako ne poznajes taj kraj.
 
Vidi kod ovih u Temerinu,ali idi licno preko telefeoma i oni daju cene kao u radnji.Ovako isceprkas iz gomile sta ti odgovara i castis ih malo.
 
Imam nedoumicu jednu u vezi 12.4-36 Mitas guma sa 6 platana pa ako može pomoć. Guma ima oznaku nosivosti(Load index 121) što je 1450KG a u opisu ostalih tehničkih podataka navedena je i stavka Nominalna nosivost koja iznosi 1700Kg. Sad šta je od ova 2 relevantno?? I da li je pravilno računanje opterećenja zadnjih točkova... 65% težine traktora plus priključak??
 
Ono 65% je relativno a na težinu priključka treba dodati otprilike još toliko, pošto je priključak van tačke oslonca(točka traktora)

- - - - - - - - - -

Mada je ceo ovaj proracun mnogo komplikovaniji posto se nesme zanemariti rastojanje tezista prikljucka od tacke oslonca.
 
Nazad
Vrh