Gume

Hvala za savet Mityoo.
Nisam računao na to da udaljenost priključa daje i do x2 efekat tako da tražiću neke veće nosivosti onda obavezno.
 
Za 4x4 prave odlicne gume,za auta nemam iskustva,znam samo da vise nemecem nista drugo osim Michelina....
Jesu Michelin ,Goodyear,Pirelli zakon ali cena duplo skuplja od ovog modela Cooper,obzirom da idem vrlo retko na dalji put ne daju mi se tolike pare, a ne bih ni neki krs da uzmeml Dobio Lassa zimske sa autom nisam nesto zadovoljan prave veliku buku.
 
To sad u opste nisu vise tako velike razlike izmedju guma. Michelin je zaista nekad bio pojam, medjutim sad je ta razlika znacajno smanjena i za prosecnog vozaca to vise ne predstavlja osetljivu razliku. Mozda u nekim trkama, ali svakodnevna upotreba ne. Ja sam na proslim kolima imao zimske Brigeston blizak lM32 i letnje Michelin energy saver+, sad na novim zimske Sava ekimo HP2 koje su odlicne gume u dimenziji 215/55 R17 i u istoj dimenziji letnje Michelin. Nema tu razlike nikakve, osim cenovne. Auto je tezak oko 1700 kg.
U zadnjih nekoliko meseci imam par njih koji su se zalili na bruh na Michelin gumama. Kazu nisu im prihvatili reklamaciju.
 
Trebao bih i ja za passata b5.5 da uzmem za letnji set 2x 225/45 R17! Da li je neko od kolega kupovao Kelly gume i kakava su vasa iskustva, posto sam dobio pozitivne komentare?
 
Krusevacki Trajal je otkupio Cooper to je Engleska firma imaju oni dosta modela guma kao sto jeStarfaer....inace vecinom idu za izvoz idobre su im ja ih imam na Pezou vec par godina i zadovoljan sam a nisu ni mnogo skupe.
 
Sasvim ok isto ko i riken,oni su ogranak GY.

Hvala na odgovoru!

To za riken nisam znao... ali me je malopre zbunilo, prelistavajuci oglase i sakupljajuci informacije o cenama, naleteh na pomenutu marku koja je ista kao tigrova. Nije me zanimalo da proveravam, samo pomislih na prvu vrv drugo ime tigra za izvoz!

https://www.kupujemprodajem.com/TIG...7-imamo-i-ostale-dimenzije-57799134-oglas.htm
https://www.kupujemprodajem.com/nove-letnje-gume-225-45-r17-riken-uhp-43405039-oglas.htm
 
Riken i Tigar su ista stvar,sa tim sto je Riken Japanski brend koji je opet ogranak Miselina.A sto je najbitnije jeftiniji je od tigrovih guma,a potpuno isti satsav imaju cak su i tezinski iste i Riken ima ~1mm dublju saru.
 
Sto se auto guma tice, najpozitivnije iskustvo imam sa Bridgestone gumama koje sam dobio uz auto. U pitanju su letnje gume sa kojima auto od 150 konja i 1500kg super koci i ne moze da proslajfuje k'o svet leti na asfaltu. Sa drugim gumama se taj isti auto skroz drugacije ponasa.
Trenutno da drugom autu imam zimske gume Kama 519 koje imaju krampone skoro kao off road gume. Bucne jesu ali je upravljivost dosta dobra a cenovno su mozda i jeftinije od Tigra i tih ostalih jeftinih brendova. Za sad im je godina od kako su na autu, nisu skidane letos posto je auto isao i kroz atar i mislim da ce se sasvim korektno pokazati do kraja.
 
Da,za zimske gume proizvodjace ne interesuje preterano kakav `zvuk` proizvodi guma dok za letnje gledaju da bude lep i tih.Cini mi se da ima malo vise podele od zimskih,letnjih i kombinovanih tj za obe sezone...letnje,letnje za performance,zimske,zimske za sportsku voznju po snegu itd.Ono sto svakako preferiram je na primer ako imas Dunlop(ja imam) da na njima pise Made in Germany(pise) a ne made in turkey ili slicno-doduse oni ce verovatno da ti prodaju pricu kako je to isti kvalitet i kako je to isto sertifikovana fabrika ali nein.
 
Drugari, šta je najbolji odnos cena -kvalitet za kikindu 7.5 R16 ? Nešto sam razmišljao da uzmem Trayal ,šta mislite?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Drugari, šta je najbolji odnos cena -kvalitet za kikindu 7.5 R16 ? Nešto sam razmišljao da uzmem Trayal ,šta mislite?

Najbolji odnos je 225 75 R16C Jedna polovna guma kosta od 10-15-20e sa montazom stavis 4 komada i 40e 4 nove unutrasnje da legnu prema njima i zaboravis na njih samo da ne nateras na ekser, svaka guma nosi bar 2000 - 2500kg Naduvas na 4bara i to je to. Bio sam protivnik tih guma zato sto je osovina niza za oko 4-5cm ali eto predomislio sam se na nagovor Forumasa.... Za jednu novu gumu 7.50 R16 sam resio celu prikolicu. A kada u dvoristu imas vise od 20 komada 7.50 R16 sve ti je jasno..
 
Mala pomoć,sta staviti CULTOR 12,4 24 sa 12 platana- 26 000 din ili GALAXY 320 85 24 -34 000 din, traktor ima prednji utovarivac sa kojim podizem do 1500kg pa sad koje su '' jace'' to jest koje bolje trpe teret,ili mozda nesto treće?
 
Nazad
Vrh