Gume

Utisnuto je sa spoljne strane negde blize ivici. Imas slovo W i 2 cifre pa X i isto 2 cifre koje ti oznacavaju precnik felne. U tvom slucaju verovatno imas felnu W15x38.
 
Ima.ko da proda valjanu felnu za zmaja 142ku

Nada poslednja umire.

Prednju? Ja imam 3 prednje, jedan je zardjala ali je cela a druga treba rub da se sredi. Nije ispucao ali je malo iskrivljen kad je guma pukla u voznji. Ako ti to znaci, nece biti skupo.

@diklofen

U principu moze ali ce jako gadno stojati guma na felni. Mozes recimo ceo tocak da stavis od 1221 ali ce u blatobranu biti tesno.
 
Našao sam felne od rusa 82 na kojima su gume 15.5 r38 .Dosta su povoljne a hteo bi da na njih stavim 18.4 r38 da mi budu dupli za rusa 1221.3.
 
Može li na felnu od malog rusa gde su gume 15.5 r38 ici guma od velikog rusa 18.4 r38?

Verovatno da moze, ali je to kratkog veka..... Ja ne bih to radio, jer ce sigurno guma brzo nasradati, pogotovo sto je verovatno polovna, stara ishabana kakve obicno idu na duple tockove, mali pritisak, uzana felna, zvakace i popucace platna brzo..... Nova felna u AP ili kod rusa u Ns-u je oko 200e mozda i manje, to nije skupo. Imas i na oglasima iz NS-a prodaje gume i felne 18.4 R38 za 650e sve komplet. Ima Dva kompleta.
 
Sale pa to je dzaba. Ja sam samo gume plati 100 000 dinara pre tri godine.
Ipak čudjenje kratko trajalo, nisu nove gume? Sve polovno?
 
Interesuje me da li neko zna gde bi mogao da nebavim neke polovne gume dimenzija 560 x 165 - 11 ? To su viljuškarske gume a takođe idu i na Zmajeva kolica za žitni heder. Ne bi da dajem za nove, nešto su mi skupe preko 8000 din komad, samo da bi izvukao heder iz garaže na ulicu da se zakači za kombaj.
 
Meni se čini da su glavčine iste kao na mojim bivšim kolicima od 142, al su ovde gume veće. Kontaktiraću matića pa ću ga pitati.
 
Ja sam na kolica od ZMAJ 142 stavio prednje tockove od Zetora to sigurno pase....
 
6 srafova je glavcina na tim kolicima sa istim rasponom kao na Zmajevki, Tamicu, Zastavici, skoro svim cisternama. Jedini problem nabacivanja drugog tocka je kosnik koji drzi kolica u pravcu pa zbog njega ne moze svaka felna od ovih da stane. Shale, trazi na kupujemprodajem, verovatno ima polovnih od viljuskara.
 
E sad jedno glupo pitanje,jel bi u slučaju da se tamicev tocak turi na kolica zmaja 142,smetao prilikom kacenja,ne bi bio visok za grlo dok nailazi?
 
Nazad
Vrh