Gume

Ti tockovi od tamica zavisno od guma imaju precnik od 70 cm do nekih 80 cm. Moze i nesto malo manje ili malo vise, ali tu se najcesce krecu. Pa ti sad vidi kako ti to utice na visinu.
 
E sad jedno glupo pitanje,jel bi u slučaju da se tamicev tocak turi na kolica zmaja 142,smetao prilikom kacenja,ne bi bio visok za grlo dok nailazi?

Na kolica od 142 ako se stave te veće gume, nema šanse da se skine heder sa kolica. Ja ne mogu da ga skinem ni sa ovim standardnim gumama, dok kolica ne izvučem ručno. A @shale cini mi se ima Z171, mozda kod njega mogu veće gume.
 
Uuu jeste,ja zaboravio da je shale menjao masinu...

- - - - - - - - - -

Ok,pa rekao sam da je glupo pitanje,pa sam sad ispo glup
 
Ja nasao kod nasi' od nekog kombija ista ko tamic al 14ka jos punjene gume. Mislim da ako nas nateraju da ih vucemo da nemam problem sa busnim lafetom...
 
Jel zna neko gde mogu naci nove ili polovne gume 7.00 R16, profilne, za prikolicu mi trebaju a nigde nisam nasao. Felne su montirajuce, sa obrucem. Hvala
 
A u bog te, ja pitao jedno, a rasprava odtišla u drugom pravcu... Misli da ću ipak kupiti oreginalne , al polovne naravno i koliko meni treba imaću dok će kombaj biti kod mene.

Još jdnom fala svina na odgovorima.
 
Jeste u pravu si. 142-6 rupa+centralna 125,161 i 162 5 rupa + centralna. Moja greška!
----------------------------------------------------
Ček malo sad sam proverio i fergusonovu felnu,i ona ima 6 rupa + centralna. Mislim da i ona štima ali je možda visina problem. Mada mislim da se i to može srediti.
 
Poslednja izmena:
Imam još jedna kolica za kukuruzni adapter na koja pašu felne od fergusona, koje bi tu gume mogao nabaciti da bi mogle nositi adaptr od 2 tone težine?
 
Imam još jedna kolica za kukuruzni adapter na koja pašu felne od fergusona, koje bi tu gume mogao nabaciti da bi mogle nositi adaptr od 2 tone težine?
225/65 R16C
Nadjes polovne sa kombija, za par stotina dinara komad... I nize su od klasicnih guma za prikolice....
 
Nazad
Vrh