Gume

@SaleCar, nadji mi te gume 225/75 R16 C koje imaju nosivost po 2000-2500kg. Ja sam do sad nalazio da najvise imaju nosivost oko 1400 kg i nikako nisam uspeo da nadjem neku da joj je veca nosivost.
 
Juce smo bas gledali na 820st i 820el i deluje mi da su felne zadnje identicne. Prvi je imao 15.5, a drugi 16.9 gume. Na prvom je felna ispupcenija od gume, na drugom blago je guma ispucenija od felne. Sto znaci da moze. 18.4 mislim da je preterano i da trebaju sire felne.
 
Za gumu 18.4R38 ide felna W16x38.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Danas kupim jednu polovnu gumu 215-75 /17,5. Mislim da je povoljno - 20€. Sad treba da kupim i felnu, pa da mi bude u rezervi za prikolicu. Letos u zetvi mi pukne na prikolici jedna 15 - ica široka i pozajmi mi komsija ovakvu 17,5 od kamiona. Ja se odusevio koliko je jaka, mnogo jaca od 7,50 16.
 
Ja imam bese 6-50-15 na niskonosecoj prikolici ali to su vec jake gume sa 16 platni...12 ukupno-kad treba da menjas haos:)
 
Uh, i ja sam danas imao peh sa gumom. Zadnja guma na rusu mi je legla u spremanju. Pri tom još nisam na vreme primetio jer sam baš završavao uvratine gde ljulja na sve strane, pa sam možda 1-2 prohoda uvratina uradio sa ispuštenom gumom... ::sramota:: Donesu mi od kuće crevo, ja naduvam gumu i stignem do vulkanizera. Unutrašnja guma je bila oštećena na više mesta (na jednom se formirala rupa i tu je ispustila), vulkanizer kaže da su sva ta mesta buduće rupe. Ok, jasno mi je da mora nova unutrašnja, ali me majstor obraduje i kaže da ni spoljnja nije dobra. Pokazao mi je na nekoliko mesta da su se spojevi počeli razdvajati (iskreno, ja tu baš i nisam video da se ti spojevi razdvajaju, pipao sam i pod prstima se ne oseti al valda on zna šta priča) kao da ni onaj žljeb koji je drži na felni nije dobar na jednom mestu. Pitam da li je zbog toga što sam je nagnječio dok nisam primetio, kaže da nije, da je to satarije i da je zbog nekvalitetne gume od samo 8 platana (Belshina) i da obavezno uzmem nove gume od 10 platana. A spolja gume izgledaju baš odlično, dobra ripna...

Pošto mi rus treba još samo da spremi 12 jutara rekao sam mu da mi zalepi ovu staru a da ću o novim gumama razmišljati posle proletnjih poslova... Pristao je tek na moju odgovornost, da ne krivim njega ako ponovo ispusti. Da li neko ima predlog koje gume da kupim za rusa (82.1 a gume su valda 15.5) i ako znate bar okvirno koje su cene?
 
Dukej ja bi ti preporucio samo KAMA sve 4 izadju negde oko 900evra bar su toliko bile kod Fofa u B.Topoli i jos ti ih on namontira moze da odes ti do njih ili oni dodju kombijem do tebe i namontiraju ti ih u avliji.I jedno pitanje danas oko 13h dali ste pripremali njivu sa desne strane ka Vrbasu kada se ide nekih 500m od Paroski pumpe MTZ 82.1 i 2,90 setvospremac?
 
A garancija, hoce li važiti? Btw, je l ti i ona u garanciji "pogledala"?
Ma nemam garanciju zato što sam kupio na vašaru pre par godina i držao je u rezervi za ovu Rekord-ovu koja je možda još originalna (1979).
Na kraju je ta stara sahranila dve trayal.
Nisam imao garanciju ni za prethodnu. A ne verujem ni da bi mi vredela....
 
Nazad
Vrh