Gume

.......

17.5 je najbolje resenje,jeste skuplje u startu zbog nabavke felne ali to su vec prave teretne gume i karkasa jeod celicnih vlakana.

Ulaganje je tipa nekih ~25 000 hiljada za dve gume+ felnendakle bez 50-ak hiljada nece moci.Mada trenutno su KAMA gume skoro kod svih na akciji jer je nov dobavljac preuzeo pa dok se oformi trziste tako da moze u buducnosti samo skuplje da bude.

Kod nas te gume mogu da se nađu od 80 do 100e, felna sa gumom. Cena zavisi od stanja gume. Felne sa prerađenim srcem, samo da se montiraju na prikolicu.
Mi smo pre dve godine stavili 17.5 na prikolicu i više smo nego prezadovoljni, felne u super stanju sa širokim balonom našli za smešnih 5000din obe na otpadu kamiona. Gume uzeli tu kod vulkanizera i bile 70e obe, 235/70-17.5 Miselinove sa kocka šarom dubine možda do 5mm, koliko se sećam 2cm su niže od 7.50-16. Odmorili se od kako smo ih stavili, bukvalno kako ih je vulkanizer naduvao tako stoje dan danas, koliko god da se tovari one izgledaju kao da je prikolica prazna.

Aco čini mi se da sam negde pročitao da na Zastavicine glavčine odgovaraju felne od Tehnostroja 15.3
 
Zavisi koje mislim da ako su zadnje uzimali su oko 2-2,5 crvene po gumi.Ali proveri mislim da cak i prodavci treba da znaju koliko to kosta.
 
Drugari, jel zna neko da prevede ovu meru 470.70 R34 u onu klasicnu staru ili kako vec da je nazovem meru, kao sto je recimo 18.4r34 ???? Zanima me da uporedim dal mi pasu te gume za duple tockove da ih uparim sa mojima.
 
470 je širina u milimetrima koju treba podjeliti s 25.4 da dobiješ mjeru u inčima.

470/25.4=18.5

Što se visine gume tiče, jbg, uzmi metar u ruke pa premjeri. MISLIM da obične dijagonalne gume imaju srednji broj 80 što će reći da je kod njih visina zida 80% širine gaznog sloja.

Valjda će se javiti još netko tko zna bolje...
 
Drugari, jel zna neko da prevede ovu meru 470.70 R34 u onu klasicnu staru ili kako vec da je nazovem meru, kao sto je recimo 18.4r34 ???? Zanima me da uporedim dal mi pasu te gume za duple tockove da ih uparim sa mojima.

Ne postoji guma 470/70R34. Postoji 480/70R34 i ona je ista po visini kao i 16.9-34.

Evo i tabele mada je vec ima u temi u postu #859.


900ow9.jpg



MISLIM da obične dijagonalne gume imaju srednji broj 80 što će reći da je kod njih visina zida 80% širine gaznog sloja.

Nije 80 nego 85%.
 
Zar nema u tabeli? U suštini nazad stavis koje hoćeš a napred ciljas da budu u skladu sa njima zbog dv mada ne vidim razlog za uključivanje prednje vuce sa uskim tockovima jer ce raditi, pretpostavljam, prskanje, razbacivanje vestaka, paranje (spartanje) dakle lake poslove gde nije potrebna dv.
 
Da li su 600 65 38 iste visine kao 460 85 38?
I da li mogu staviti zadnje 600 65 38 umesto 460 85 38 a da ne menjam prednje gume?
 
Kako to da vidim? Treba da izmerim sirinu felne ili?
Moram skinuti sadasnju gumu koju imam na felni?
 
Nazad
Vrh