Gume

Druže, znam ja to, pitao sam za odnos prednje vuče kada se menjaju točkovi, dal je tolerancija u dozvoljeno ili ne. Samo nisam naveo prednje gume... 320/85 R24, vec samo zadnje koje su zamenjene.

Ako hocemo najbolji odnos za prednju-zadnju vucu onda se mora pogledati u preporuku proizvodjaca, tako je onda najsigurnije.
 
Ako imate podatke kakve su preporuke proizvodjaca za "originane" gume, mozete izracunati odnos, prema tome i odgovarajuce gume i za napred i za nazad. Bitno je izracunati odnos (napr. obim tockova i napred i nazad po dimenzijama preporuke proizvodjaca, pa tako i za "zeljene" gume, ako se odnosi poklapaju, onda je ok, ako ne, onda ne). :ppozdrav:
 
koja marka nudi radijalne gume? zanima me u dimenziji 16.9.28 i koliko su skuplje od cultorovih?
 
Gde idu gume 10,5 r18?Trebale bi mi dve za kombajn pa ni ne znam gde da gledam.Nasao sam od nekih dampera ali su bezobrazno skupe.
 
Jedino tamo mada sam ih gledao i u oglasima ali kojim nemam pojma,a sigurno nisu 12r18 te su isle na 150-ke i na BOV-ove!
 
To bih onda morao potraziti na nekom vojnom otpadu?
Mada ja mislim da su na TAM-u 110 12R18.
Ti vojni tamovi nose 18ke, ali nisam zapamtio sve dimenzije. Mogu pogledati kad budem bio na bausteli. Bas sam gledao pre nekoliko dana na 2 tama ali ne secam se broja. Samo ni te gume(nove) nisu bas jeftine. Pravi ih Cultor ili Rumaguma. Ove polovne su matore i neretko ispucale, pa ime je i vek trajanja kraci.
 
Pozdrav forumasi, imam namjeru mijenjat gume na taraktoru pa se dvoumimi zmeđ petlas i cultor guma, ako ih neko ima nek kaze svoje misljenje
 
Poslednja izmena:
Problem na tim vojnim gumama ili gradjevinskim je sto su jako tvrde,imaju vise platana,pa treba izbegavati stavljati ih na kombajn,pucaju felne i trap,krute su ko ona stvar nemaju ni ni mortizacije.

Za mene Cultor odlicna guma,mekana i masna,a ujedno i jaka,imam ih u upotrebi.
 
Vojne 12,00-18 imam na beraču,pašu na felnu od zmajevke ali ih nije baš lako namontirati zbog debelog zida
za kombajn sigurno nisu jer su visoke u odnosu na standardnu gumu te dimenzije
 
Ima li kakva tabela pa da potrazim ima li nekih guma R18 sa tih dzipova koje bi odgovarale mesto 10,5 R18?
 
Mislim da je najbolje a i najjeftinije uzeti nove i ne boli glava,vidi kod Galeta u Rumi...moj neki savet,ti kako hoces.
 
Koje pogonske gume (konkretno mislim na gume za traktor) mogu da se stave na felne od kamiona 17.5", zanimaju me dimenzije guma, ako uopste imaju takve gume koje pasu na ove felne?
 
Ima li kakva tabela pa da potrazim ima li nekih guma R18 sa tih dzipova koje bi odgovarale mesto 10,5 R18?

Drugar je na slicnog NH uzeo nove gume od dampera ali nije zadovoljan. Ja imam gume iste dimenzije na prikolici za stajnjak, pre par godina smo morali da porucimo 2 nove jer ih nigde nije bilo na stanju. Na tu felnu mozes komotno da stavis od Zmajevke gumu, 13/65 R18, nakrivi kapu i teraj.
 
Nazad
Vrh