Gume

Ako Smem da primetim a da se niko ne Pronadje prozvanim,u kupovini novih guma SVE je Stvar na sta Naidjes,svako ima neko svoje misljenje i svako ima drugaciji Stav i prilaz odredjenom proizvodjacu,neko Hvali mitas neko ruma gumu neko rekord trayal,nekima je dobra ova nekome je bas ta losa,po meni ima tu razlike odnosa u ceni ali ima dosta i Do toga kako ko koristi masinu i koliko radi Sa njom. Ja treba da kupim uskoro cetri nove i u totalnoj sam dilemi sta uzeti.....
 
Evo jedan lični primer....
Barum 7.50x16 TF-03 6pl pozadi na Zmaj kombajnu urniše strnika i čapur (kod nas kažu čukan(j)ica).
Rekord 7.50x16 8pl šara slična Barum-ovoj na IMT-u evo bliže 10godina služe bez greške (puj,puj).
Trayal 6.00x19 nakon 7 godina ne baš nešto preteranog rada počinje da liči na Rekordovu od 15 godina rada koja je na suprotnoj strani na istom traktoru.
Taurus 10.0/75-15.3 na Tehnostroj prikolici 5t mnogo bolje izgledaju u odnosu na Mitas IM-04 istih dim koje su na prednjoj osovini iste prikolice i istog dana namontirane.
Jeste,različita su mišljenja,eksploatacija same mašine a vrlo veliku ulogu ima i sreća pri kupovini..... Znam nisam ti mnogo pomogao ovim postom ali ako napišeš koje dimenzije guma ti trebaju i na koju mašinu ih stavljaš možda će se još neko javiti i pokušati da pomogne.....
 
Evo jedan lični primer....
Barum 7.50x16 TF-03 6pl pozadi na Zmaj kombajnu urniše strnika i čapur (kod nas kažu čukan(j)ica).
Rekord 7.50x16 8pl šara slična Barum-ovoj na IMT-u evo bliže 10godina služe bez greške (puj,puj).
Trayal 6.00x19 nakon 7 godina ne baš nešto preteranog rada počinje da liči na Rekordovu od 15 godina rada koja je na suprotnoj strani na istom traktoru.
Taurus 10.0/75-15.3 na Tehnostroj prikolici 5t mnogo bolje izgledaju u odnosu na Mitas IM-04 istih dim koje su na prednjoj osovini iste prikolice i istog dana namontirane.
Jeste,različita su mišljenja,eksploatacija same mašine a vrlo veliku ulogu ima i sreća pri kupovini..... Znam nisam ti mnogo pomogao ovim postom ali ako napišeš koje dimenzije guma ti trebaju i na koju mašinu ih stavljaš možda će se još neko javiti i pokušati da pomogne.....

Kod mene Mitas 10.0/75-15.3 vec trecu godinu radi bez problema. Glavni razlog njene kupovine je bio broj platana. Ona sadrzi 14 dok svi ostali proizvodjaci rade ovakve gume sa 12. Njena predhodnica je bila Good Year sa 6 platana. :sta: Nije stradala po gazecem sloju, ali je pukla sa strane. Guma se nalazi na JD presi za baliranje.
 
Da,nisam napisao period..... Pa kod mene su nekih sigurnih 12,a možda i više, godina na prikolici i opet kažem lošije izgledaju nego Taurus. Ne mogu da grešim dušu,nije još nijedna zviznula ali mislim da znam koja će pre. Ma nema bolje od nekadašnje BF Goodrich tj ovi naši su pravili po njihovoj licenci.... Beše Tigar ako se dobro sećam. Eno na beraču 7.50x20 traje već nekih 36godina. Pre 10 godina sam nosio gumu na krpljenje kod vulkanizera i još onda je rekao da je lošija i da bi trebalo da se menja.... Ma evo je takva kakva je i još uvek služi svrsi! Na Loznici 5.5t 8.25x20 isto BF sam nažalost oštetio sa strane i tako im skratio vek značajno ali već im je 23 godine tako da sam opet zadovoljan. Na drugoj Tehnostrojki imam oridji BF G i okruglo im je 30 leta!
Najžešći zajeb sam uradio sa 18.4x30 gumama zadnje za 577.... Prodavac nam u zimu 2002 ili 3-e uspešno uvalio neke Ruske JA412 model 480/70x30,kao to su te jer u zagradi pored piše (18.4x30). A ono ustvari niži profil od std 18.4 za jedno 15cm po prečniku. Možda i 20. Nismo primetili do proleća (bilo nam sumnjivo al ajd reko čini nam se) dok traktor nije izašao iz šupe.... Posle nije hteo da prizna reklamaciju,kao korištene su,montirane.... Užas koji trpim već dosta leta,al jbg zagrebane komšije imam ne daju 100.000 za nove,pa moram da ćutim. :osmeh:
 
Prosta matematika dve mi trebaju za 539 i dve 542 11.28 i 12,4 28. I jedan i drugi ne rade nesto ubitacno da se ne gase Al volim kad si siguran sa gumama da ne razmišljam dal ce nesto da se desi.
 
Ima li Sava program guma za poljoprivredu? Ja sam kupio za kamion Savu Avant 4 i zemlja porekla je Poljska ali nigde nisam u prodaji video poljoprivredni program? Gume su u cenovnom rangu Stomila, tj Kormorana, pa bi i kvalitet rebao biti tu negde.
Bilo je price o gumama na vojnim TAM 110. Rec je o gumama 12.00R18, bas danas sam gledao na kamionu:osmeh:
 
Nova guma,KAMA 8,25-20 sa unutrašnjom košta 15000 din sa pdv-om.Čisto da uporedite cene iz oglasa sa novom.
 
Isto kao sto je kolega vladj napisao, i kod mene je na presi za baliranje pukla guma sa strane a gazeci sloj je skoro netaknut. Takodje je guma GoodYear. Zamena je stigla brzom postom, a guma je Mitas 10.0/80 r12.

img20150605164149.jpg


img20150605164226.jpg
 
Verovatno u kvalitetu. Kod nas je Cultor zastupljeniji i hvaljeniji od Trayala. Negde sam procitao da se kvalitet Trayal guma sada poboljsao. Ovde se ljudi uglavnom zale jer je dosta mekan i brzo se trosi. Sa druge strane Culto je brend Mitas-a kao sto je Sava brend Goodyear-a i mora da zadovolji Mitas-ove standarde.
Ma da opet postoji vise klasa guma, na sta mnogi i ne obracaju paznju, pa kad dodje do ostecenja (uglavnom zbog prevelikog pritiska ili pretovara) krive proizvodjaca.
 
Imam u planu zameniti zadnje gume na traktoru, dimenzija je 14.9.28 razmisljao sam staviti radijalne,zbog boljih vucnih osobina i udobnosti, koje preporucujete a da nisu preterano skupe?
 
Isto kao sto je kolega vladj napisao, i kod mene je na presi za baliranje pukla guma sa strane a gazeci sloj je skoro netaknut. Takodje je guma GoodYear. Zamena je stigla brzom postom, a guma je Mitas 10.0/80 r12.

img20150605164149.jpg


img20150605164226.jpg
I mene zanima guma ovih dimenzija. Gde je poručena i pošto? Samo da nije onaj lik iz Knjaževca sa Kupujem Prodajem :)
 
Nasao sam na internetu, ne znam da li smem da postavim link. Kucaj Coning doo i to je to. Cena je 8.303 dinara spoljna i 1.140 dinara unutarnja. Postarinu su oni platili, prijatno sam se iznenadio, a fiskalni racun sa garancijom stigne postom nakon nekoliko dana, tj kada im stigne novac koji si predao kuriru.

Po ovome bih rekao da je ozbiljna firma, imaju prodaju u nekoliko gradova, a takodje i veliki izbor guma.

Da dodam jos da su mi za istu gumu ovde kod mene u Pirotu trazili oko 12.000 dinara, ali to nije bila konacna cena jer se gume narucuju. A recept je sledeci: odes u prodavnicu, porucis sta ti je potrebno, prodavac to poruci od iste firme od koje ti mozes direktno da porucis, platis postarinu i zaradu prodavcu koja ide i do 100 posto od cene po kojok je on dobio robu. Izvinite za mali off. :ppozdrav:
 
Nasao sam na internetu, ne znam da li smem da postavim link. Kucaj Coning doo i to je to. Cena je 8.303 dinara spoljna i 1.140 dinara unutarnja. Postarinu su oni platili, prijatno sam se iznenadio, a fiskalni racun sa garancijom stigne postom nakon nekoliko dana, tj kada im stigne novac koji si predao kuriru.

Po ovome bih rekao da je ozbiljna firma, imaju prodaju u nekoliko gradova, a takodje i veliki izbor guma.

Da dodam jos da su mi za istu gumu ovde kod mene u Pirotu trazili oko 12.000 dinara, ali to nije bila konacna cena jer se gume narucuju. A recept je sledeci: odes u prodavnicu, porucis sta ti je potrebno, prodavac to poruci od iste firme od koje ti mozes direktno da porucis, platis postarinu i zaradu prodavcu koja ide i do 100 posto od cene po kojok je on dobio robu. Izvinite za mali off. :ppozdrav:
Coning je veoma ozbiljna firma. Meni su jesenas doneli dve zadnje traktorske na kucnu adresu, svojim vozilom isti dan kada su i porucene. Jeste da je ceh bio 100 000 dinara, ali je to bilo na akciji i jeftinije od manjih radnji za oko 20%. Sve preporuke za Coning.
 
Nazad
Vrh