Gume

zadnje gume su 650/65-38 a prednje su 540/65-28. po katalogu bi trebalo biti zadnje 520/70-38 i prednje 420/70-28. da li je je tacna sledeca zamena: zadnje 20.8/38 i prednje 16.9/28 da li mora unutarnja ili moze tubules? kakvo je vase misljenje? hvala
 
Komšija ima problem sa tubeles gumama na Case kombajnu (prednji veliiki točkovi). Polako upuštaju i gume legnu. Stavljao je penu na gume i puštaju malo pored felne (što može da se sredi ponovnom montažom). Međutim puštaju i na vertikalnom delu gume gde postoji blago vidljivo izbočenje, očigledno da na tom mestu postoji poroznost između slojeva gume. Pitao sam ga zašto jednostavno ne ubaci unutrašnje gume, ali kaže da mu je neki vulkanizer rekao na to na tim gumama nije moguće zbog položaja ventila (nisam skapirao baš u čemu je fora)...

Da li postoji neka druga mogućnost da se ta poroznost između slojeva nečim sanira?
 
Ima da se kupi lepak u bocama koji ujedno lepi i naduvava gumu pa neka proba sa tim.Ili posto ti je Vrbas blizu neka skokne do Pneuteca i vidi sa njima sta tu moze da se uradi!
 
Kod nas su Rekordove trajale od 88 kad je kupljen traktor pa do kraja prosle godine. Sjele se nacisto, jedna je zdrava a druga je vulkanizirana pre 5-6 godina i jedva je izgurala proslu sezonu. Prednje popucala godinu dana ranije. Sad su sve 4 Cultor, nove:osmeh:. Cudo jedno koliko bolje ide u oranju i ne mislim hoce li mi koja ekspolodirati. Milina kad idem pun gas a ono nista ne trese, ne skace.
Stare em se iskrivile em potrosile em popucale:haha:. Jednostavno, drugi traktor sa novim gumama...
 
Rekordove iz zadnjih serija su pucale sa jedne strane,bocno na svakom kramponu,imam ih na traktorima,a 16-ke su oduvek bile katastrofa,siroki kramponi a ima ih 22 komada koliko se secam,plus guma namontirana na felnu je problem,stariji bokovi gume a kramponska povrsina uska.
Naprimer trajalke 11,12,14-ke imaju siroke krampone i plasticne su,a 16-ke imaju uske krampone i kvalitet je vidljiv.
 
Лак је прорачун за било коју гуму, а иде овако: 600мм је њена ширина, док јој је висина 65% од ширине, тј. у овом случају висина је 600*0,65=390мм

за гуму 18.4 R38 (или ти 460/85 Р38-aко је ово њена милиметарска величина) следи 460*0,85=390мм значи иста је висина и једне и друге. Мада ове гуме могу да буде и 520/70 Р38 као и 600/65 Р38..исто рачунаш и за ове остале...
 
Све се на исти фазон рачуна. Само цоловне мере треба пребацити у милиметарске или центиметарске

Нема то везе на који точак гума иде. Као што сам рекао битна је димензија гуме за прорачун њене висине.

У твом случају друшкане би био следећи прорачун:

420*0,85=357мм
320*0,65=208мм

Образац за рачунање висине је као што сам већ рекао универзалана за било коју гуму, у случају 480/70 Р38 (моја гума на кејсоњи, задња), број 480мм представља њену ширину и то газећег слоја, затим број 70 представља висину изражену упроцентима шририне гуме (њена висина је 70% од 480мм-њена ширина), Р представља да је реч о радијалној гуми, а број 38 је пречник фелне изражен у инчама (цоловима)
 
Poslednja izmena:
Druže, znam ja to, pitao sam za odnos prednje vuče kada se menjaju točkovi, dal je tolerancija u dozvoljeno ili ne. Samo nisam naveo prednje gume... 320/85 R24, vec samo zadnje koje su zamenjene.
 
Nazad
Vrh