Gde ste služili vojsku

1993/94
leskovac donji sinkovac,vezista pri antiteroristickoj grupi
posle cetiri meseca otisao u otkomandu bela crkva kao dopunski ves vozaca tu i ostao kao instruktor voznje....
 
92/93 Kraljevo Ribnica Saobracajna policija instruktor na A, C kategoriji V.P. 8415 sebtembarska klasa posle obuke ostao kao instruktor....
96 rezerva u Subotici 3 meseca, kad su se varcali iz Slavonije, srecom mi ostali u kasarni drugi autobus svi isli na "teren" od 1. januara-1. aprila.

Meni sasvim dosta vojnickog zivota zauvek....
 
92/93 Kraljevo Ribnica Saobracajna policija instruktor na A, C kategoriji V.P. 8415 sebtembarska klasa posle obuke ostao kao instruktor....
96 rezerva u Subotici 3 meseca, kad su se varcali iz Slavonije, srecom mi ostali u kasarni drugi autobus svi isli na "teren" od 1. januara-1. aprila.

Meni sasvim dosta vojnickog zivota zauvek....
kanda si mi bio instruktor:ppozdrav:,ja sam bio novembarska klasa a kasnije ostao na kursu za desetara
 
Backa Topola i Nis(obuka za kuckara)2001 decembar-2002 septembar

Jer bio doktor veterinar na stažu Milošević Nikola u Nišu od januara 2002 godine?
Služio septembar 2001 Beograd kasarna Banjica ŠRO, prekomanda Zrenjanin -Mala Amerika januar-jun 2002. Otišao na godinu dana, u decembru skraćenje 90 dana, tada smo napravili žurku na terenu u Moroviću.
Ekipa bila extra, većina kolega sa faksa, to nije bila vojska. Da sam otisao sa 19 bilo bi gusto.
 
Poslednja izmena:
Slavonska Pozega septembar 1990 , pa onda prekomanda u Kraljevo kasarna Ribnica VP 8415/10-4
 
pozdrav,klaso...ipak,cini mi se da je u tvoje vreme bilo malko drugacije ,kazes da si bio i rost i cvoj i veza !?! Vidis,kad sam ja bio ,bili smo podeljeni u divizione : komandni divizion je bio podeljen na četu veze i vod voj-a (cvoj i rost) i ili si bio jedno ili drugo. I i II divizion su bili raketasi (prage,PAV,strela...). Ko vam je bio komandant,jel potpukovnik Plužarić?
Kad sam ja bio na vrhu komandni vod, bio sam veza, a bio je cvoj rost i vost još. Sprat ispod 20/3 i boforsi, mi nismo imali raketase. Ne mogu da se setim ko je bio glavni baja, nije plužarić.
 
Mozda nije bas tema, ali mislim da bas to sluzenje vojnog roka nedostaje danasnjoj omladini. Da se zna sta je disciplina da nema necu i nemogu, ustajanje u cik zore umivanje hladnom vodom obavezno brijanje pa fiskultura sve su to pojmovi za danasnje vreme, a tek radovanje pristiglom paketu bilo svom ili tudjem pa dopisivanja sa dragim osobama. Mozda to nekom zvuci cudno, ali i sad se raznezim kad se setim tih vremena.
 
Mozda nije bas tema, ali mislim da bas to sluzenje vojnog roka nedostaje danasnjoj omladini. Da se zna sta je disciplina da nema necu i nemogu, ustajanje u cik zore umivanje hladnom vodom obavezno brijanje pa fiskultura sve su to pojmovi za danasnje vreme, a tek radovanje pristiglom paketu bilo svom ili tudjem pa dopisivanja sa dragim osobama. Mozda to nekom zvuci cudno, ali i sad se raznezim kad se setim tih vremena.
Jbg. sirota drzava nema ni za leba obaveznog sluzenja vojnog roka. A omladini je dobro doslo da ne dangube i teret koji je donosilo to OBAVEZNO sluzenje.
Ja sam prva generacija 2001 septembar koja je sluzila 9meseci i fala im na postedi od 3 meseca koje bi prosle u lencarenju ''Dzombi''
Po meni tri meseca obaveznog sluzenja vojnog roka je sasvim dovoljno da se nauci dosta toga, sve ostao je danguba i izivljavanje raznoraznih majmuna!
 
Nazad
Vrh