Gde ste služili vojsku

On mi je bio komandir ne znam vec ali mislim diviziona ili bataljona(ili kako se zove), mada ga nikad nisam video,stalno je bio na terenu.Zamenjivao ga je porucnik Nikolic.Vodnik Maletic mi je bio komandir odeljenja.Najbolji covek meni je bio tada porucnik Lajcak Robert (moj imenjak) radio na navodjenju raketa, on isto poginuo.Sa njim i sa dva potporucnika gustera sam bio svakodnevno na polozaju, i ponekad kap.Goro.
U januaru 2000. sam bio u rezervi u B.Topoli, onda sam saznao za njihovu tragediju iz lista Vojska.
Svako vece smo isli ili u kafanu preko puta ili u onaj kafic prema centru ispod solitera, ne secam se vec imena.
kafić AKADEMIJA :haha: glavni gosti vojska,ne znam zbog čega kad je bilo u gradu daleko boljih lokala :sta:
Da i Lajčak je bio dobar čovek... dok sa gorom redžić nisam se baš slagao....
 
E......... a ja 83-84 godine . Maribor , kasarna " Slava Kkavora " a onda prekomanda u Mursku Sobotu .
Par dana u grad a onda na karaulu " Trtkovo " koja je obezbedjivala tromedju Jugoslavije -Austrije -Madjarske .
Bese lepo ...... mi Madjarima audio kasete sa pop i rok muzikom a oni nama ( preko mekog pojasa ) nezaboravne MARTADELE
 
ja bio martovska klasa 2003, prvo u nisu - bubanj, onda trandzament 5 nedelja i polaganje klase i najzad paragovo - bataljon specijalnih dejstava. radio telegrafista sam bio.
 
čitao sam sve postove,al nema nikog od mojih klasića...čak niko iz te kasarne a prilično je velika bila...kad sam ja služio bila je 'Masline' a nekad se zvala 'Maršal Tito' . Podgorica ,mart 2000/2001, VP 8897 , 83-ća ARJ PVO brigada- četa veze(telefonista-linijaš).
ja sam sluzio ali 8-9 godina pre tebe :))
8897/2 komandni vod
 
@jjova nekad tamo neke davne svracao sam na paragovo u neki objekat i u podzemni deo inace sam bio na iriskom vencu kod antene to je bio neki centar RV i PVO relejci i teleprinteristi.
 
Bio letos u Nikinackoj sumi po drva

Inace te davne 1999 u martu mesecu 17-og dana sam obukao uniformu i onda znate sta sledi
24 03 1999
kasarna u Zajecaru pa posle svuda po okolnim selima Negotinske i Zajecarske opstine
i na kraju karaula Braćevac
 
83 Leskovac-sinkovac obuka za raketaša na maljutki,posle obuke glavno oružje lopata kramp i ašov.Služio 15 a skračenje na 14 meseci bez prekomande ali od toga više od pola godine terena.L.P.
 
Отац ми је био војно лице, цео живот ми је војска била. Иначе нисам служио војску због повреде колена и могу вам рећи да ми је жао што је нисам служио, ма каква она била.
 
ja sam sluzio ali 8-9 godina pre tebe :))
8897/2 komandni vod

pozdrav,klaso...ipak,cini mi se da je u tvoje vreme bilo malko drugacije ,kazes da si bio i rost i cvoj i veza !?! Vidis,kad sam ja bio ,bili smo podeljeni u divizione : komandni divizion je bio podeljen na četu veze i vod voj-a (cvoj i rost) i ili si bio jedno ili drugo. I i II divizion su bili raketasi (prage,PAV,strela...). Ko vam je bio komandant,jel potpukovnik Plužarić?
 
Nazad
Vrh