Gde ste služili vojsku

vođene rakete zemlja vazduh NEVA
372bbe292501261.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Senad Muminovic,komandir baterije za vodjenje tog diviziona koji je oborio tu kantu je radio sa mnom u Obrenovcu (on je stisnuo dugme).Oborili su ga samo zahvaljajuci tome sto ih je video osmatrac na Vost-u i sto su tom coveku poverovali sto nije svojstveno visim oficirima.Gadjali su ga iz svega sto su imali.Ispalili su dve rakete da pokriju sto veci prostor,da ga ne promase
 
Poslednja izmena od urednika:
znači ti si bio BVR
jel Ostoja tzv. padobranac :osmeh:


Ja sam bio vezista,Ostoja je radio sa mnom pre rasformiranja diviziona,ali ne znam da li se vratio posle nazad,Joza Aladrovic je bio kad i ja a za njega znam da se vratio .Ostoja je takav, da ne mozes da ga ne zapamtis,njega kad god se setim nasmejem se ,kakav je to lik bio_Onaj smrad Djokic je bio komandant diviziona pretpostavljam kad si ti bio.
 
Poslednja izmena od urednika:
Slavonska Pozega septembar 1990 , pa onda prekomanda u Kraljevo kasarna Ribnica VP 8415/10-4
Povukose vas na vreme.
Vojna policija kasarna Aerodrom Sombor martovska klasa 2005.Ledena zima te godine na ispracaju kod mene -25 stepeni sator se zamrzao,pojacalo smo grejali kaloliferom nije htelo da radi.Prvi sat veselja bilo hladno ali posle svi u majicama i duksevima.Neverovatno nesto.Pod palicom NSVP Jovanic Djuro.Ja sam bio u prvoj klasi vojnika koja nije zaduzila (mislim na vojnu policiju) nove cizme jednostavno su nam rekli nema drzava para.Tad se znalo da se vojska vec raspada polako.U martovskoj klasi na dva sprata kasarne nase nas 14 regruta u klasi,kasarna kao u horor filmovim,PRAZNA nas dve sobe po 7 vojnika.Pri dolasku nam oduzeli mobilne telefone samo posle ribanja cizama imali smo pet minuta pravo da se javimo nasima.Ja sm licno nagrebusio kao neko sa podrucja Krajine jer se podrazumevalo da sam koliko toliko upucen u oruzje i te stvari i da bi sve bilo jos tragicnije oborio sam rekord od 22 sekunde koji je drzao stariji vodnik a rec je o rasklapanju automatske puske bez tromblonskog nastavka znaci to nisam skidao tj odsrafljivao.I oborio sam njegov rekors i onda krece tarapana.Kad god sta treba oko pucaljki ja sam taj.Ali dobro.Inace Vojna Policija - Snajperista.Eto nekih dozivljaja.2 meseca i 22 dana osnovna obuka pa onda Avala snajper negde sve skupa oko 5 ipo meseci ako se ne varam
 
2007-2008 Pesadijska obuka Valjevo, kasarna Zivojin Misic, prekomanda Gornji Milanovac kasarna Vojvoda Radomir Putnik,rod-radio relejna veza,posle zavrsene obuke prekomanda,Nis kasarna Pantelej,zadnje tri nedelje kasarna Komren.odmah po prekomandi u Nis bili su potrebni vozaci, nas par vojnika sa c kategorijom iz civila bili smo poslati na doobuku.Sve u svemu kad se sad setim lepa vremena su tad bila,vojska kakva takva uslovi prilicno losi,ali ostaje jedno secanje i uspomena na neka neraskidiva drugarstva,sad toga nema vise na zalost...Ipak sam misljenja da svaki muskarac bi trebao proci kroz tako nesto,mnogima je to bilo prvo osamostaljivanje od prijatelja devojke porodice,oslanjanje na samog sebe u zivotu...
 
Valjevo aprilska klasa davne 1983 god, posle granicne obuke od nezaboravnih 6meseci sledeilo je nezaboravnih 9 olimpiskih meseci. Za ove mladje olimipijada SARAJEVO 84.
 
Sombor-aerodrom septembar 98 -vojna policija pa na prolece 99 prekomanda u Nis na aerodrom. Posto me je uhvatilo ratno stanje u Nisu bio sam i u okolnim mestima : Merosina, Popovac, Pasipoljana(mislim da se tako zove odakle je kazu Piksi). Jedno vreme sam bio i u gradu Nisu u osnovnoj skoli Bubanjski Heriji na Panteleju
 
Procitao saskoro sve strane ali nevideh nikog ili se varam da je bio u Novom Sadu kasarna Jugovicevo Majevica 14 ard pvo
 
1996-1997 Bela Crkva pa prekomando u Batajnici na aerodrom u PP vod pa rezerva u somboru
 
Nazad
Vrh