Gde ste služili vojsku

Da se ponovimo Sombor 78 ,posle 105 dana Novi Sad do septemra 79.To je bila vojska priprema za agresiju strane velesile a zgazila nas braca.Pa sta smo mi radili skupljali pikavce ribali trenirali na nama.Da ogorcen sam jer se sve pokazalo bezvrednim Oni nisu bili spremni .Zao mi je tih mladih momaka nespremnih za zivot u tim uslovima.
 
Desantni bataljon mornaricke pesadije 8.vojno-pomorskog sektora Sibenik 89/90 decembar
 
63 Padobranska brigada u Nišu septembar 2001, zakačilo nas skraćenje od 90dana-koja je to sreća bila-težak mamurluk od par dana:ppozdrav: ispoštuje se obuka preko dana,a noću zlo...
 
Klasa Septembar 95/96,granicar na karauli Ostrovo,Veliko Gradiste.Svasta nesto se dogadjalo tada,Kaludjerac kao vodja,ja robijao zbog ranjavanja strazara od strane vodje patrole........

U svakom slucaju voleo bih se cuti sa nekim ko je tada ili ranije-kasnije sluzio tu
 
Jun 97/98 RV PVO raketni sistem NEVA Jakovo,Obrenovac,Mladenovac,Smederevo,Zuce

Julska klasa 95/96, obuka nastavni centar Filip Kljajic u Nisu, tehnicka sluzba, elektricari napajanja(akumlatori i agregati), a posle prekomanda u Batajnicu na aerodrom 19 dana pa posle 9 meseci u agregatu raketnog sistema Neva u Smederevu.To je bio pravi vojnicki zivot!Plavci nikog ne jebu(ni smotra,ni zastava,ni fiskultura,ni ciscenje kruga,svaki dan seta do polozaja pa nazad na rucak i spavanje), uzivali u kasarni,svako vece preko ograde.
Nazalost 99. ih Nato raketa potrefila......najveci deo njih sam poznavao.
 
Julska klasa 95/96, obuka nastavni centar Filip Kljajic u Nisu, tehnicka sluzba, elektricari napajanja(akumlatori i agregati), a posle prekomanda u Batajnicu na aerodrom 19 dana pa posle 9 meseci u agregatu raketnog sistema Neva u Smederevu.To je bio pravi vojnicki zivot!Plavci nikog ne jebu(ni smotra,ni zastava,ni fiskultura,ni ciscenje kruga,svaki dan seta do polozaja pa nazad na rucak i spavanje), uzivali u kasarni,svako vece preko ograde.
Nazalost 99. ih Nato raketa potrefila......najveci deo njih sam poznavao.
Da tako je bilo,popodne preko puta u kafanicu :osmeh:
Major Blagoje Radić je tad poginuo,bio je dobar oficir i čovek
 
Da tako je bilo,popodne preko puta u kafanicu :osmeh:
Major Blagoje Radić je tad poginuo,bio je dobar oficir i čovek

On mi je bio komandir ne znam vec ali mislim diviziona ili bataljona(ili kako se zove), mada ga nikad nisam video,stalno je bio na terenu.Zamenjivao ga je porucnik Nikolic.Vodnik Maletic mi je bio komandir odeljenja.Najbolji covek meni je bio tada porucnik Lajcak Robert (moj imenjak) radio na navodjenju raketa, on isto poginuo.Sa njim i sa dva potporucnika gustera sam bio svakodnevno na polozaju, i ponekad kap.Goro.
U januaru 2000. sam bio u rezervi u B.Topoli, onda sam saznao za njihovu tragediju iz lista Vojska.
Svako vece smo isli ili u kafanu preko puta ili u onaj kafic prema centru ispod solitera, ne secam se vec imena.
 
Decembar 2005 do juna 2006,kasarna Ribnica,Kraljevo.Prva 3 meseca sam proveo kao guster,a ostala 3 kao instruktor voznje.Jedno veliko i nezaboravno iskustvo!!!
 
Nazad
Vrh