Gde ste služili vojsku

Kolega worm nemoj zaliti bolje da nisi.Jedino ako ti nije zao ispracaja kao manifestacije.Uvek sam imao negativan stav prema oficirskom kadru jos one stare JNA sto se i obistinilo sa prvim ratnim dejstvima/alkohol,javasluk i nerad su krasile nase kasarne/ .Naravno da je bilo pravih gromada od oficira ali ih je vecina izgubila glavu u haosu.

Volim oruzje pa to ti je :osmeh:
 
vidim spominjete " šarca " ja sam imao prilike da budem nišanđija na " pragi " e to je pucanje možda ima još neko da potvrdi doživljaj pucanja iz prage inače za one koi možda ne znaju praga je protiv avionski top 30/2 ( trideset mulimetara a dve cevi) a sa članom Peet sam za vreme bombardovanja bio na topu 20/3 ( dvadeset milimetara a tri cevi ) e to je spram prage ko pračka spram šarca ovom prilikom pozdravljam pomenutog saborca ::spreman na sve::
 
Ta vasa vojska od pre 15-20 godina je bila mala beba naspram onog kako je bilo kad sam ja isao.Sad sam vec i zaboravio kako se rasklapa puska a toliko smo cesto vezbali sa njom.:haha:
 
ako se to za vojsku od pre 15-20 god. odnosi na mene onda se varaš ja sam bio u vojsci kao matori magarac sa 24 god.a to je bili 97/98 starija ćera je imala 3-4 godine :ppozdrav:
 
Prage ,PM 84 (pkt),zolje ,ose,tenk m 84i poneki m72.+ artiljerija. To je išlo napred jer to ne izdaje.M53 je stajao u rovovima jer si mogao da mu obezbediš uslove koje on zahteva .Besprekorna čistoća zatvarača i redenika i ambasadorka deka ispod njega.:haha:Dok je m84 gutao blato šaš granje .Jedino je hteo da otkine čauru .E to mu je mana .Doduše samo one metke ruske iz tenkova ,crne boje . Ove domaće žute nije kidao..Ne ponovilose.
 
Vidim da je spomenut Prizren, tamo sam bio u artiljeriji jun 97/98 godine. Poslednjih 6 meseci već bilo zabrana izlazaka u grad. Najgluplje mi je bio ono čuvanje auto parka uveče bez municije.
Niste imali municiju zato sto ste u artiljeriji bili pa ste vise izigravali pozarnog nego sto ste davali strazu, ja sam tamo sluzio godinu dana kasnije, imao 2 meseca straze i normalno municiju kraj sebe (5 okvira), a u grad posle podne do 22 smo izasli samo jedanput i to pola cete, pa smo napravili sranja da druga polovina nije ni otisla, sutradan nas je licno komadant garnizona bozidar delic posetio i delio lekciju punih pola sata :haha: e to su bili dani.
da se razumemo u takvim uslovima bi svako podivljao(konacno se dokopali alkohola) to je bilo kad su nas doveli sa terena gde je neko tada bio vec 5 meseci od ukupno 9, ja imao "srece" pa sam prva 2-3 meseca proveo u kasarni ostalo teren do kraja rata.
I na kraju gde si bio nigde sta si video nista i sva je prilika da Prizren vise nikad necu ni posetiti
 
U Valjevo kad dođeš kao gušter ,odmah te pitaju "jel; znaš kad ćeš kući" .Neznam ." Kad Stevan spusti ruke".Misli se na spomenik Stevanu Filip. sa uzdignutim rukama.Da se zna ko je ko na početku.
 
Nazad
Vrh