Gde ste služili vojsku

Ajd i ja da napišem. Obuka Čapljina 2 mjesec saobračajna služba, prekomanda Kikinda mjesec dana pa na karaulu Međa sve do skidanja, ukupno 15 mjeseci. Bilo super samo da nije jebene 91g
 
Bas jebene 90! Slavonska Pozega 90/91 auto jedinica a posle Slovenija milina iz zla u gore al prezivelo se!
 
Avgustovska klasa 84, Karlovac (HR) prekomanda Pristina, masinska inzenjerija, vozio ULTa 160B!
 
Na danasnji dan pre 18 godina otisao u vojsku 25. 02. 1992. Kako vreme brzo prolazi. Udaris dlanom o dlan i prodje 18 godina. Jbg prodje zivot, prodje mladost .
 
Neskebg, jesi li ti bio na cerovcu tamo je bila inžinjerija,ja sam bio u kamenskom ali 82.
 
Martovska klasa 90/91.Prvo Slavonska Požega,obuka za vozača pa onda Rijeka,kasarna na Trsatu.Auto bataljon. ::spreman na sve::
 
Je... ti kad je to bilo. 01.'82. N.Sad-Detelinara, aerodrom. Pa prekomanda Kraljevo-Ribnica komanda stana. PP-ac sa sve sikiricom. :D
 
@ rebeljac

Jer to onaj na Detelinari bez aviona. A pruga prolazi pored kasarne. Inace se zove avijaticarsko naselje iz II svetskog rata.
 
peto1, tako je. Došao sam 16. januara, sneg i mećava.Drugi dan nas šetvorica upadnemo u minobacački rov, propadnemo kroz led na poligonu i tek tada saznamo da je to aerodrom bez aviona sa razrovanom betonskom pistom.a ne neki elitni aerodrom bez ijednog krtičnjaka. :D
Post je spojen: [time]1267557851[/time]
_________________________________________________
pardon ''četvorica''
 
Na trecoj fotografiji se vidi zgrada ispred koje je kasarna, i autobuska stanica okretiste.

 
3 jul 95/96 nis ,pristina,bela crkva.pristina aerodrum slatina protiv pozarac
:kisa:
 
Ne verujem da bih išta od sadašnjeg stanja prepoznao! Kroz žicu,preko pruge do male prodavnice, po sitnice ili ::vino:: a pored, čini mi se neka drumska kafančina. Ala je plještalo.Lepo je setiti se, bilo je lepog druženja i nestašluka. Ova sada ne znam ni čemu služi.
 
E ovako je kod mene bilo u vojski svaki dan.
3166d7q.jpg

9pxdzn.jpg

A sto se ulovi to treba da se sprema za jelo.
qpnjm1.jpg
 
15 jul 91 stigao u Kicevo(auto jedinica),ostao kao vozac instruktor,kasnije posle povlacenja JNA iz Makedonije ,polovinom Marta 92 (tada sam prvi put dosao kuci na par dana),selimo se u Kovin (sto meni uopste nije bilo lose).Tu sam ostao do Septembra 92 kada sam se skinuo(da dobro ste culi sluzio sam 12+3 meseca produzetka i skinuo sam se sa septembarcima kojisu dosli 2 meseca kasnije, posto je sredinom septem.ukinut svima produzetak ,pa tako je neko bio 2,5 meseca u rezervi a neko 5 dana!
 
Nazad
Vrh