Gde ste služili vojsku

Zoran Kostović je napisao(la):
Martovska klasa 1986-e,saobraćajna vojna policija,Kraljevo(18km.od kuće).A onda,posle 2 meseca i 20 dana Vrhnika (RV i PVO na brdu iznad Ljubljane).
Decambarska klasa 1989-e , a posle u Banja luku.Je si li našao jaje od Pauna?
 
@peto1

evo jedan iz generacije i vezista, pa ::vino:: i :ppozdrav: za veziste!

pa, valjevac, ako nisi zaboravio Morze: QTH = Valjevo;

VAL de BGD VAL de BGD VAL de BGD QRK/QSA? K

BGD DE VAL R QRK/QSA 5/5 NW K

R NW POLJOFORUM ALL K

Prijatelju moj, mnogo je, od tada, vode proteklo Kolubarom!?

A, ovi današnji mladi momci teško da su čuli za morze azbuku, jedino ako su videli u nekim filmovima, ali zato postoji Internet, Face book i ostale zanimacije, ali tako i treba to je brzi tehnološki napredak.

::spreman na sve::
 
@stiv
Primetio sam da si bio SVP još u temi "motocikli"jer si pomenuo Guzzi-ja.Nisam jaja ni tražio jer sam samo razmišljao kako da pobegnem kući.Jel ti je komandant bio Vučko?
 
@ Maestro
@ valjevac

Za veziste moze jedna :ppozdrav: valjevac mene je ves uvatilo skracenje 15meseci Gornji Milanovac.
 
Maestro.Ko jednom položi vozački - zna za ceo život.Ko jednom nauči i zavoli morzea- ista pesma.Posle duge pauze ponovo sam se vratio svom velikom hobiju.Od pre pet godina se dejstvuje sa skromnom opremom "Yaesu FT 101 ZD" 100wati, antena dipol balon za 80,40 i 20metara a opet potvrđene veze sa Novim Zelandom, Australijom, Korejom, Japanom, Mozambik, Čile, Artentina, Brazil i neke zemlje Severne Amerike.Evropa i Rusija normalno cela ili sva.
Za tebe da te podsetim --.../ ...--/ -../ ./ -.--/ ..-/ ...../ -../ .-./
Obzirom da sam ja tek novi korisnik na ovom forumu predlažem nekom od članova da razmisli i predloži novu temu RADIOAMATERIZAM.Predpostavljam da nas ima na ovom forumu.Toliko od mene ovaj put.Radim najviše CW SSB me ne privlači.
::spreman na sve:: ::vino:: ::spreman na sve::
 
Ako se dobro sećam, a bilo je to pre mnogo godina, kao što rekoh proteklo mnogo vode Kolubarom (nisam se kasnije bavio radioamaterizmom) ovo beše:

--.../ ...--/ -../ ./ -.--/ ..-/ ...../ -../ .-./ 73 DE YU5DR


Inače, radio sam neke profesionalne (daleke) SSB veze gde je čujnost bila QSA 1/sanjam te (čuješ od 5 znakova pozivnog dva ili tri, ali znaš da je on) :haha:

Prednosti, uvek si imao vezu, doduše mogao da te ometa, ali za majstore nije bilo problema da se sakriješ i obaviš posao, a sada bez obzira na brzinu, onaj ko kontroliše comm liniju (satelit) je gazda i pušta te ili ne kada on hoće!!

Svaka čast za opremu i još ako imaš vremana, mislim da je zaraznije od PC. Otišli smo u off. Što se tiče teme RA, nije loša ideja, videćemo, za sada znam sigurno da je kolega savoris - YZ4RIS, da li radista ili CW ne znam. Siguran sam da ima još neko!

:ppozdrav: ili --... ...-- ::spreman na sve::
 
kiraj je napisao(la):
Stariji kiraj sluzio JNA decembar 85.Kasarna Sepurine u Zadru a posle 5 meseci dom JNA u Zadru jos skoro 7 meseci.
Ja sam bio mart 86-e do septembra-ŠRO-artiljerija,kasarna u centru
Post je spojen: [time]1266121021[/time]
_________________________________________________
zlatko je napisao(la):
nisandjija na bst 95-96 Raska - Stavalj (Pester)- Raska i 99 Beska- Batrovci :udri:
od septembra 86-e na stažiranju u Rašku,učesnik GOLIJE-86.Kopali kanale Sjenica Duga poljana
Post je spojen: [time]1266149939[/time]
_________________________________________________
Zoran Kostović je napisao(la):
Martovska klasa 1986-e,saobraćajna vojna policija,Kraljevo(18km.od kuće).A onda,posle 2 meseca i 20 dana Vrhnika (RV i PVO na brdu iznad Ljubljane).
86-e u Decembru izdvojena straža u Kraljevu(u vreme afere sa vodovodom)
 
peto1
Član


Poruke: 1145
Lokacija: NS

Odg: Gde ste služili vojsku
« Odgovor #306 poslato: danas u 10:01 »

--------------------------------------------------------------------------------

@ Maestro
@ valjevac

Za veziste moze jedna valjevac mene je ves uvatilo skracenje 15meseci Gornji Milanovac.

Peto 1 izvini da ti ne ostanem dužan turu :ppozdrav:.Pogledao sam malo postove ove teme i vidi da nas vezista ima dosta.Juče je bilo jedno KT takmičenje, iz Novog Sada ih je bilo dosta.Pozdravljam te :cao:
 
poz. svim vezistima! vp 5812, kasarna Bubanjski heroji, Niš, dec 98. godine ratne! al je bilo R&R!
 
pozdrav svima. julska klasa 83/84 Sombor pa posto sam bio jako dobar
aerodrom Skoplje umesto u Osjek kod prike.Brze zasluge za kratko vreme) :ppozdrav: :haha: ::svaka cast::
 
MIRNO.Julska klasa 96/97 Kraljevo auto jedinica pa zatim prekomanda Priština aerodrom Slatina.OSTAV
 
Eh,omladina...Slovenska Bistrica 1979-1981,art.155 mm...u doba kad je umro broz-preselo svima..!
 
nisam niti cu ... :nono:

da je ovo i malo normalna drzava isao bi drage volje , ali poshto nije i ova jebena vlast unishtava sve zivo poljoprivredu pogotovo(od koje prezivljavam) ne pada mi na pamet da im sluzim ...
 
Nazad
Vrh