Gastronomija I kulinarske đakonije

Zavisi od društva , eto recimo sin okupio svoje drugare ( završili srednju školu ) , spremili piće ( uglavnom pivo , ne vole žestinu ) i razmišljali šta će za klopu . Ja im preporučio roštilj , ( krilca , sv.vrat , kobaje , pljeskavice , ćevapi......) i da sve to spreme tu u dvorištu ( naravno da im pomognem ako ustreba ) kad oni svi u glas , neeeeeeeeeee naručicemo pizzu .
Još su do kasno uveče i pevali .........samo se mislim kako su pevali na golom testu ?
Šta nam uradi zapad sa decom , pokvari im ukus....
Nemaju deca pojma da piju :D pa Tako i hrana im nije bitna.Popije 3 piva ne moze ni 200g pecenja posle toga da pojede.
 
Комшија је усавршио спремање меса под сачом. Тако да је ражањ на одмору већ неко време.
Za svoj rodjendan kupim jedno jagnjence, bilo 24kg zivo.
Ubacim ga pod sac naravno sa gomilom povrca, ljudi to je stvarno bilo ludilo od mesa a i povrca.
Tako da sam i ja razanj pauzirao do daljnjeg.
 
@mirosti ako se dobro secam kad je kupovan prodavac je tvrdio da je 60cm precnik i dubina 15cm,ako me secenje sluzi a ja nisam proveravao dimenzije.
Znam da stane 10kg mesa i 10kg povrca i bude 90% pun.
 
6jZ0FFX.jpg
 
tri vrste-mesana,gljive,kukuruz
ovu trecu izgleda nisam slikao
ko pije sve jedno mu je posle dobrog pecenja tj hrane
pre 15 godina ubijali smo se od vina jedno 2 godine,ja iskreno sad ni da ga pomirisem
a i ne samo ja
 
Rostilj je postao krš hrana. Tj rostilj kako ga danas nazivaju. Pecene gluposti od mlevenog mesa a unutra svakakvog krsa. Rostilj kobasicu vec 10god nema sanse pronaci a da je ukusna.
Brka se industrijski talog sa lepim prosaranim vratom, rebrima i potrbusnom slaninom, svi sve zovu rostilj. Od ovog prvog kiselina muci i ide na grlo dok ovo drugo lepo legne i trazi jos nesto ladno da se pokrije.
Meso u komadu ne moze da se poredi sa mlevenim buckurisima

Kad cujem da ce negde na proslavi biti rostilj za klopu, jedem pre nego sto krenem.
 
Pa to, 13 kg veći zec....
Jedna fotka iz domaće radinosti.
289dc4332e36ec451953d476e08bcc09.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Jbg caco malo preteruješ..
Ako ćeš kvalitet, jagnje je plafon 25kg žive vage.. i to je 12-14kg uređeno. Ovčurine i ovnuljine od 70-100 kg mene apsolutno ne interesuje. Pre par godina sam kod prijatelja pomogao urediti virtemberg ovna od 138 kg. Meso mi bilo čudno na izgled, jer nema loj kao kod naših zlatiborskih pramenki, već je više kao suva teletina.
Mesine bilo k'o od teleta, ali ukus mene uopšte nije impresionirao..
Jagnje je tradicionalno odlično na ražnju, ali ja mislim da je u saču i bolje iskorištenje posebno radi oplemenjenog pivrća, i u planu mi je nabavka gusanog sača.



Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh