Gastronomija I kulinarske đakonije

Ja sam od svih vrsta recne ribe poceo praviti pastetu! Kada je napravim razlijem u plasticne case jogurta i u zamrzivac, po potrebi vadim pa u frizider dok se ne pojede. Na taj naci je skoro svakodnevno unosim, kad hocu nesto malo da salabrcnem komad hleba i debelo 😁 namazem pastetu!
 
Eeeee kad smo vec kod klope znam da je stvar ukusa al na koji nacin je najbolje spremiti pitomog zekana?
 
Sac sam probao i kombinaciji sa junetinom i bilo je dobro.
Kotlic se podrazumeva.
Zanimalo me da nema neko nesto jos, tipa neki nacin dinstanje, rerna ili tako nesto.
 
Moja baka je to vazda cela veka nama dinstala na tiganju...klasično dinstanje
Al nisam bio neki ljubitelj... Ko i pile, suvo brate, mora neki sos uz to...
 
Kunića ne volim ni na koji način, jednostavno divlji zvekan je divlji zvekan za kotlić, dinstanje, sač prava stvar.
 
Moja baka je to vazda cela veka nama dinstala na tiganju...klasično dinstanje
Al nisam bio neki ljubitelj... Ko i pile, suvo brate, mora neki sos uz to...
Juce je jedan platio glavom bas na ovaj nacin, interesovalo me kako ce ispasti pa sam probao.
Ispao je extra, zecevi su mladi, posle sat ipo vremena na tihoj vatri se bukvalno sve raspadalo i odvajalo od kostiju i nije bio tako suv.
I da jesu mladi zecevi al su prilicno debeli, imali su dosta masti u sebi mozda zato nije suv.
 
Kunića ne volim ni na koji način, jednostavno divlji zvekan je divlji zvekan za kotlić, dinstanje, sač prava stvar.
Divljeg zekana volim u gulasu kao i svu divljac al trenuto imam "problem" sa kunicima.
Deca dobila par za prosli uskrs pa im kupim ja jos dve zecice i sad posle godinu dana ih ima ne znam gde cu vise sa njima a i jedu kao termiti 🙂
 
Зеца је моја мајка шпиковала димљеном сланиницом, белим луком, кашику масти,около црни лук, зачини разни, поврће и у ватросталну посуду и на тихој ватри и наравно млади кромпирићи. То када се испече прсте да полижеш али мајка је претежно дивљег тако спремала. Кад сам се оженио таст и шурак су држали куниће ишли на такмичења оне "шкартове" смо спремали на хиљаду, начина од котлића, роштиља, тигања, тепсија до ражња. На ражњу је екстра али док је топао после ко нема зубе да ваљају нек не улази у фрку и ту авантуру. Што се тиче спремања клопе ја сам у, кући задужен за роштиље, сач и котлић који данима сањам. Најгоре што сем мене и оца слабо ко од укућана једе котлић, а имам нешто меса од дивље свиње које је закон за котлић.
 
juce sam pravio zurku
drustvo oko nas 20
racunao sam i na kraju kupio 9porodicnih pica(50cm)
prase(nemam trenutno) 25kg*330+plus cumur,drva i posao,bolje mi ovako ispalo
ludilo totalno
 
to je sad stvar ukusa,imam druga naprimer koji nejede nista sa raznja i rostilja
pisao sam o cenama koje nisu normalne jer je kupovna moc katastrofalna
 
Što se mene tiče domaćina uvek treba ispoštovati pa makar izneo na trpezu smoki i čips.Pica mi se čini kao zanimljiva đakonija za rođendane, lično volim a pogotovo MaDžaricu.Roštilji su mi preko glave, retko da može lep da se kupi, obično u početku bude vrh a posle se iskvare sve roštiljnice.Lepo praseće i jagnjeće pečenje nema premca ali nisu svi u mogućnosti da ih priušte.
 
Najbolje pojesti malo pice pored ražnja/furune, čekajući dok se pečenje ispeče.
I vuci siti i ovce na broju....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Izvinjavam se za off al kako mogu da se porede porodična pica parče sa pečenom prasetinom sa ražnja???? :unsure:
Zavisi od društva , eto recimo sin okupio svoje drugare ( završili srednju školu ) , spremili piće ( uglavnom pivo , ne vole žestinu ) i razmišljali šta će za klopu . Ja im preporučio roštilj , ( krilca , sv.vrat , kobaje , pljeskavice , ćevapi......) i da sve to spreme tu u dvorištu ( naravno da im pomognem ako ustreba ) kad oni svi u glas , neeeeeeeeeee naručicemo pizzu .
Još su do kasno uveče i pevali .........samo se mislim kako su pevali na golom testu ?
Šta nam uradi zapad sa decom , pokvari im ukus....
 
zbog cega svi pisete parce pice?
posebno zene ili devojke,nece pojesti pola porodicne u kojoj ima 8 komada
ocigledno ste pojeli malo prasetine ili jagnjetine ako vam je svuda bila ok,da li krvava ili ne slana,da li moze da se poredi sigurno ne ali bio sam na mnogo zurki gde se jela krompir i kupus salata na kraju
kud samo i napisao post uopste o ovome
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Nazad
Vrh