Fungicidi u strnim žitaricama

Nema sanse da je 3900 Falcon. Kada sam pitao u NS Sanac rekli su mi preko 4000din po litri cenu. ta cena je bila za staru zarzu.

Excorta ima 125g aktivne materije a original duet ima 187 ili 1.5x vise od excorte. Sto znaci da treba 3 bocice od 0.5l exorte ako je 1100din izlazi 3300din + tiofanat metil neko je napisao 2400din ali treba ga 0.7l da bi imao isti sadrzaj kao duet ultra sto ispada 0.7*2400=1680din. Ukupno kad to zbuckamo dobicemo 3300+1680=4980din, sto dalje znaci dzabe ste krecili. Lakse je onda kupiti ceres i ne zezati se sa razmeravanjem.
 
Dobro ljudi zar VI mislite da je samo aktivna materija ono sto čini fungicid ?
Dajte da i mi napravimo u kućnoj radinosti koju litru.
 
Hm, sta reci za Falcon onda. Svako ima svoju cenu kod trgovaca.

Nosac aktivne materije utice takodje na kvalitet, a Agromarket nisam odusevljen preparatima. Agrosava mi se bolje poksazala.
 
[h=1]EXCORTA PLUS[/h]

Excorta-plus.jpg

Klasa: Fungicidi
Aktivna materija: Epoksikonazol 187g/l ± 11. 2 g/l + Tiofanat metil 310 g/l ± 15, 5 g/l
Formulacija: SC - koncentrovana suspenzija
Pakovanje: 500 ml
Proizvođač: Agromarket
Karenca: 42 dana
MBT: 2
MDK(mg/kg): epoxikonazol 0,1 tiofanat - metil 0,1

Primena:
[TABLE="width: 100%"]
[TR="class: bg-5, bgcolor: #0E76BB"]
[TH="align: center"]USEV / ZASAD[/TH]
[TH="align: center"]KOLIČINA PRIMENE[/TH]
[TH="align: center"]VREME PRIMENE[/TH]
[/TR]
[TR="class: bg-sec-5, bgcolor: #073E6B"]
[TD="class: bg-5, bgcolor: #0E76BB, align: center"]Šećerna repa[/TD]
[TD="align: center"]0,4 – 0,6 (l/kg/ha)[/TD]
[TD="align: center"]Preventivno, neposredno pre ili po pojavi simptoma bolesti[/TD]
[/TR]
[TR="class: bg-sec-5, bgcolor: #073E6B"]
[TD="class: bg-5, bgcolor: #0E76BB, align: center"]Pšenica[/TD]
[TD="align: center"]0,4 – 0,6 (4 - 6 ml na 100 m2)[/TD]
[TD="align: center"]Preventivni tretman neposredno pre ili po pojavi simptoma bolesti, odnosno od vlatanja do kraja cvetanja (faze 30-65 BBCH skale)[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

DELOVANJE:Excorta plus je fungicid sa protektivnim i kurativnim delovanjem koji u sebi sjedinjuje najbolje osobine fungicida iz grupe triazola (epoksikonazol) i karbamata (tiofanat-metil). Epoksikonazol se apsorbuje korenom i zelenim tkivima i translocira akropetalno sistemom ksilema. Inhibira aktivnost enzima demetilaze koji je ključan za biosintezu sterola te sprečava formiranje apresorija i rast micelije. Tiofanat-metil remeti deobu ćelija gljive inhibicijom sinteze b-tubulina. Kombinacija dva fungicida iskazuje širok spektar delovanja u suzbijanju brojnih fitopatogenih gljivica, pripadnika rodova Ascomycetae, Basidiomicetae i Deuteromycetaekoje uzrokuju oboljenja na ratarskim, povrtarskim, voćarskim gajenim biljkama, kao i ukrasnom bilju.SPEKTAR DELOVANJA:za suzbijanje prouzrokovača pegavosti lista šećerne repe (Cercospora beticola) i prouzrokovača pepelnice Erysiphe graminis), rđe (Puccinia sp.), sive pegavosti lista i klasa pšenice (Septoria tritici i Septoria nodorum).
PREPORUKE I NAPOMENE:Visoku efikasnost ostvaruje u preventivnim tretmanima. Pojačava ”stay green” (zeleni efekat) i asimilaciju do žetve, odnosno vađenja repe. Preparat se primenjuje svim uređajima za tretiranje sa zemlje. Tretiranje iz vazduhoplova je dozvoljeno pod sledećim uslovima: površine koje se tretiraju moraju biti udaljene najmanje 500 m od naselja i poljoprivrednih objekata, a najmanje 200 m od vodozaštitnih zona i voda (vodotoci, bunari, jezera i izvorišta voda), a brzina vetra ne sme biti jača od 2 - 3 m/s. Rubne zone (200 - 500 m) se tretiraju sa zemlje. Može se mešati sa drugim preparatima ali pre mešanja proveriti kompatibilnost formulacije. Utrošak vode 200 do 400 l/ha.


 
Pogledaj rok upotrebe.Trebalo bi da piše na flaši.
Bojčetiću prilikom grubog proračuna za primer sam uzeo Funomil sa akt.materijom tiofanat metil gde je koncentracija akt.materije 700 g/kg i po nekom mom računanju potrebno je 0.44 kg Funomila da bi se dobilo 310 g/l akt.materije kao kod Duetta Ultra što mu dođe 1.100 rsd po ha.Ostaje epoksikonazol mada bi ja ubacio neku drugu akt.materiju.
 
Ja sam mislio da je to cena za Galofungin T od galenike, pa sam spram toga i racunao. Na volju ti, ja cu verovatno ici original Duetom posle svega.
 
Ja vec par godina koristim u prvom tretmanu falcon,fastak,maton,bacilomix.U drugom duet i bacilomix(po potrebi fastak) i na ovome ostajem i u buduce,ne menjam nista :ppozdrav:
 
Ja sam malopre nazvao druga u poljoapoteci i imaju presinga pa sam ga zamolio da mi skloni koju flasu tako da ce prva zastita ici sa presingom kao i do sada+neki insekticid+5kg/kj uree,a za drugi put cemo da vidimo!
 
Nazad
Vrh