Fungicidi u strnim žitaricama

Pa sta ako nije registrovan?Znas kad bi Matijevicevi momcovi radili sa necim a da tako ne treba???Skoro pa nikad.Svaki dan vise po njivama.....
 
Druškan grubo izračunano izađe oko 1.000 rsd po k.j.Računao sam sa akt.materijama Propikonazolom i Tiofanat metilom u kombinaciji a nisam se raspitivao o cenama fungicida sa akt.materijom Epoksikonazol.
 
Druškan grubo izračunano izađe oko 1.000 rsd po k.j.Računao sam sa akt.materijama Propikonazolom i Tiofanat metilom u kombinaciji a nisam se raspitivao o cenama fungicida sa akt.materijom Epoksikonazol.
Epoksikonazol imas samo u Excorti koliko ja znam. Pakovanje od 0.5l. Da ides sa epoksikonazolom nece izaci nista jeftinije nego original Duet.
 
I u Duett-u je akt.mat. Epoksikonazol+tiofanat-metil.

Moje neko iskustvo do sada je da je bolje koristiti razlicite akt.mat. prilikom upotrebe Fungicida.
 
Epoksikonazol se cist nalazi u Exorti bez onog plus.Za tu aktivnu materiju mnogi kazu da bi je trebalo ubaciti.
 
I mene interesuje taj podatak.Ne smem da se raspitujem u apoteci.Kada god se raspitujem o nekom sredstvu za par dana me zovu i kažu naručili smo ti. :haha:
 
Bojcetic je verovao mislio da se samo aktivna materija epoksikonazol nalazi u Excorta-i, i da bi mešanjem sa one 2 akt.materije dosao na istu cenu kao i duett. Samo što ovde bi bio širi/bolji spektar zaštite. Treba ti sve i izbućkati i dobro odmeriti.
Hvala Matiću, čisto me zanimalo, mada ne verujem da bi isao na tu varijantu da se zezam i mesam, ni videcemo kad budemo gledali oko kupovine
 
Nazad
Vrh