Fungicidi u strnim žitaricama

I ja idem prvi sa falconom, za drugi cu videti, da li cu raditi.
Prvi i drugi tretman izadju zajedno oko 10.000 po ha, mozda nesto manje. To sam racunao sa regulatorom rasta i matonom.
 
Meni izlazi nesto ispod 9000 din dva tretmana. Prvi sekator+falcon+fastac a drugi duet ultra+fastac. Na nekoliko parcela umesto sekatorom ici cu sa palasom, on je dosta skuplji pa podize prosek po hektaru.

Manjevicu, zasto ides sa hormonskim preparatom? Da ti nisu prerasle psenice?
 
Ja vec godinama koristim sekator na svim parcelama. Sa njim sam prezadovoljan. Ove godine cu ici sa palasom zbog divlje zobi.Maton i monosan i njima slicne ne koristim ni u psenici ni u kukuruzu.
 
Ja vec godinama koristim sekator na svim parcelama. Sa njim sam prezadovoljan. Ove godine cu ici sa palasom zbog divlje zobi.Maton i monosan i njima slicne ne koristim ni u psenici ni u kukuruzu.

U kukuruzu sam radio oglede jer poplasen smanjenjem prinosa ga izbegavao, a efikasan je 100% za palamidu i za sirokolisno generalno. Sustina je da primenom u 2 pera APSOLUTNO se ne smanjuje prinos. Namerno sam odredjene delove njive sa palamidom flekovao i obelezio sam, kasnije pre vrsaja sam napravio uporedni test velicine klipa i nije se odrazilo na prinos.
 
Nazad
Vrh