Fungicidi u strnim žitaricama

Danas čujem od jednog zaštitara da ovu rđu što hvata pšenice duet ultra ne zaustavlja.O čemu se tu radi?
 
Može ako je Duett Ultra.Mirmag prošle godine sam na tom istom mestu Duett Ultra plaćao 6.500 za litar.Jedini koji sam naručio i koristio_Ove godine gazda neće da nabavlja samo za mene jer bi cena bila masna i ne isplati mu se.

I ja sam prosle godine pazario na istom mestu Duett po vecoj ceni,samo se ne secam po kojoj....
 
Nekoliko malih predloga za zaštitu pšenice i ječma i još ponečega:
Akord(protiv pepelnice,rđe,pegavosti lista,fuzarioza klasa)1l/ha,aktivna m.tebukonazol.Preparati na bazi tebukonazola su štetni za organizme koji žive u vodipa se mora sprečiti dospevawe uvode bilo kog tipa.
Antre(pepelnica,rđa,mrežasta pegavost lista i plevca,fuzarioza klasa)1,5l/ha,A.m.tebukonazol + tiofantmetil Ne sme se mešati s preparatima na bazi bakra.
Mankogal-S(glavnica pšenice i ječma,snežna plesnivost žita,gukasta garež kukuruza,trulež, siva i mrka pegavost šećernr repe)A.M.Mankozeb 600gr/kg praha.Ne meša se s insekticidima kisele reakcije i sredstvima za ishranu biljaka koja sadrže bor.
Sekvenca(pepelnica strnih žita,mrežasta pegavost lista,Rđa,fuzarioza klasasiva pegavost lista i u šećernoj repi)A.M.tiofantmetil +difenokonazol.Može se mešati s većinom preventivnih fungicida i insekticida uz prethodnu proveru kompatibilnosti.Ne sme se mešati s preparatima na bazi bakra.
Sve nabrojano je iz proizvodnje Galenika-Fitofarmacija.
 
Gledao sam karakteristike sekvence i jako mi se dopala! Samo jedna ispravka na Deda Lalin post. "Sekvenca" je akt. materija difenokonazol (aktivna materija na koju cerkospora u repi najmanje stvara rezistenciju po americkoj literaturi i sa ogleda u Minesoti i Severnoj Dakoti). "Sekvenca plus" je akt. mat. defenokonazol + tiofantmetil. Bilo bi dobro ako neko zna cene da okaci!:ppozdrav:
 
Secvenca ti je isto sto i score ili hemokonazol,jako dobar fungicid a ko zeli akordom da prska moze umesto njega rizu potrpuno ista aktivna mat,a dosta jevtiniji(akord je galenikin a riza danski mislim)

- - - - - - - - - -

Secvenca plus je fungicid za psenicu i jako dobar preparat bas za fuzariju,nemojte nesati sekvencu i score sa sekvencom plus!!!Deda lada je malko pogresio :osmeh:
 
Ne. Nije kao excorta plus. Excorta plus je kopija duet ultra, epoksikonazaol (isto iz grupe trijazola, sastavni deo Duet/Excorta plus) nisam uspeo naci preterano u Americkim ogledima. Ne znam zasto da li je kod njih prevazidjen ili jos nije u sirokoj upotrebi?:sta:
 
Imam jedno nedoumicu u vezi tretiranja zita drugi put kad je zito vec veliko. Da li mi je pametnije da zastitu izvrsim tako sto cu prskalicu da zakacim na IMT 539 sa uskim gumama 11, ili sa IMT 565 koji nosi gume 14,8 ali je vislji od ferdze ?
 
Bolje sa sto manjim gumama i sto manjim traktorom. Ne smeta nista sto je nizi, samo povije malo i to se vrati. Tockovi gde izgaze to se nece oporaviti:osmeh:
 
Nazad
Vrh