Fungicidi u strnim žitaricama

Mora se znaci obratiti paznja na akt materiju! Tj jedna akt materija 2x a neka druga bi mogla jos 1x ? Kad koja ide nema veze ili mogu istu materiju npr sutra pa u klasu opet?
 
posto dosad nisam radio tretmane sa fungicidima,juce sam prskao sa artea 330 ec,to sam nasao da kupim.
e sad,kad sam zavrsio prskanje treceg ha pocela je kisa ( znam nije uspelo ),pitanje je kad mogu taj treci ha da oprskam da ponovim prskanje ??? u uputstvu pise da posle 14 dana se ponovi tretman ( psenica je pocela da vlata )
 
Samo pazite da bude Exorta plus jer ona ima isti sastav kao Duet Ultra.U prodaji ima i samo Exorta(bez onog plus)ta šta sam rekao da nije neko sretno rešenje.
 
posto dosad nisam radio tretmane sa fungicidima,juce sam prskao sa artea 330 ec,to sam nasao da kupim.
e sad,kad sam zavrsio prskanje treceg ha pocela je kisa ( znam nije uspelo ),pitanje je kad mogu taj treci ha da oprskam da ponovim prskanje ??? u uputstvu pise da posle 14 dana se ponovi tretman ( psenica je pocela da vlata )

u prskalicu sam dodao rastopljenu ure-u i pivo ( posto ne ide lepak )
 
Sporo se degradira pod uticajem vode i sunca
Ova rečenica u opisu za Fluoco mi se uopšte ne svidja. Ispravite me ako grešim.
 
Ne može da se stisne i da se prdne.Đavo je odneo šalu.Kome pšenica nije rizična neka ne štedi i uradi kako treba da se ne češe posle kada kombajn uđe u njivu tamo gde ga ne svrbi.
 
Meni pretekao Tilt od vinograda, pa cu kombinovati sa Fastacom na 150 ari Pobede i to mu je - sto mu je... A ostalih 5 hektara Impact i Fastac. Cudno je da samo na zapadnim uvratinama ima pomalo rdje...
 
Kolege,kakav je Funomil za fuzarijum klasa psenice?Da li je dobra zamena za Duet Ultra?
 
Ovo Tiofanat-metil 700 g/kg i ovo 187 g/l Epoksikonazol +310 g/l Tiofant-metil je samo donekle isto.Po meni kombinacija kod Dueta mnogo bolja nego jedna materija kod Funomila.
 
  • Like
Reagovanja: aca
Duet mi se odlicno pokazao u prvom prskanju, bolje nego Presing prosle god, pa cak i od Falcona, kojeg sam koristio pre dve...e sad mozda je i do god, a mozda je i to sto je dobar ali skuplji dosta od pomenutih...je l moze da se ide njime i u drugom tretmanu?
 
Može ako je Duett Ultra.Mirmag prošle godine sam na tom istom mestu Duett Ultra plaćao 6.500 za litar.Jedini koji sam naručio i koristio_Ove godine gazda neće da nabavlja samo za mene jer bi cena bila masna i ne isplati mu se.
 
Nazad
Vrh