Fungicidi u strnim žitaricama

Ja to prvi put cujem. Do sad ovaj savet nisam cuo ni od koga. Znam da se okvasivaci dodaju da se herbicidi lakse usvoje u list biljke jer usled povrsinskog napona i strukture nekih listova herbicidi se teze usvajaju, ali ovo za insekticide do sad nisam cuo.
Оквашивач смањује површински напон воденог раствора и омогућава боље покривање третиране површине. Због тога омогућава смањење количине течности; побољшава ефикасност фунгицида, хербицида и инсектицида, јер лакше доспева на теже приступачна места (на пример у клас).
Колико ја знам, Дует Ултра је фунгицид, а не инсектицид!
 
Znaci proizvodjaci nisu stavili preporuku upotrebe okvasivaca u fungicidima, a vi stavljate. Znaci li to da vi znate nesto vise od ljudi iz Syngente, BASF-a, Bayera itd
Moram sad zvati zastitarku iz Syngente da joj kazem da me je obmanula jer mi nije preporucila da prilikom upotrebe amistara extra koristim okvasivac.
 
Većini novih fungicida tipa Amistar,Artea,Acanto,Duet nije potreban okvašivač.Tako mi je rekao zaštitar.
 
Prskao sam ovas pre možda i 10godina od leme REGENTom,bez okvašivača,pa lema sva ostala,posle dva dana prskao istim REGENTom,sa okvašivačem,pa popadale u roku dva sata,e otad ja koristim okvašivač za insekticid u pšenici,pa taman išao i sa fungicidom zajedno
 
Znaci proizvodjaci nisu stavili preporuku upotrebe okvasivaca u fungicidima, a vi stavljate. Znaci li to da vi znate nesto vise od ljudi iz Syngente, BASF-a, Bayera itd
Moram sad zvati zastitarku iz Syngente da joj kazem da me je obmanula jer mi nije preporucila da prilikom upotrebe amistara extra koristim okvasivac.
Питајте кога хоћете, па ћете нешто и научити. Најбоље да питате Др Јевтић Радивоја. Хоћете да Вам дам његов број?
 
Vec sam zvao zastitarku i najurila me je i oterala gde ne treba. Ja joj lepo kazem da su ljudi u fungicid stavljali okvasivac, a ona mi se smeje. Eto, nadrljao sam tek onako :kisa:
 
Изгледа да сам имао много боље учитеље него она, ако их је уопште имала. За савет ипак питајте некога ко је много стручнији за то. Ја сам то урадио и сигуран сам да је тако. Коначно, вероватно ће те и на интернету наћи потврду овога, па макар и код других произвођача, осим Синџенте. А код молераја се користи вероватно да би се исти боље лепи за зидове, ако сте на то мислили.
 
Ma kakav crni okvasivac u fungicidu,jel vam nekad pala kap na pantalone,pa to nemozes ostrugati lepi kao kolomast.
 
Од воље Вам. Рекао сам шта сам имао, да помогнем. Ионако ћете урадити како хоћете, али немојте ми тврдити нешто што знам. Стварно сам имао много боље учитеље.
 
Mi smo se odlicili za Duet za drugi tretman, za par dana ce procvetati, taman posle ovih kisa,mada intenzitet napada insekata se stalno povecava, verovatno ce trebati dodati i neki insekticid.
 
Ja sam trebao ici sa duetom,medjutim dobavljac kaze da nema ga,pa ce dostaviti amistar.
Mislim da je to ok,plus ce ici insekticid,neki.
 
A okvašivač neće ići u duet
Ako ide i okvašivač onda to više nije duet.Neću stavljati jer peni i digne plovak i neću videti stvarno stanje vode u buretu,i ispašće kuršlus...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ja sam trebao ici sa duetom,medjutim dobavljac kaze da nema ga,pa ce dostaviti amistar.
Mislim da je to ok,plus ce ici insekticid,neki.
Pre neki dan si pisao da ima kod tebe za 4900 din.:ppozdrav:
 
Ja razmislajm o Magan-ovom Zamiru, od 0,75 do 1 l po ha ga ide, ima jednu od akt. materija iz Prosara i jednu iz Bumpera. 2690 din litra, da se ide puna doza po jutru malo jace od 1500 din izadje
 
Nazad
Vrh