Fungicidi u strnim žitaricama

I kod nas su mnogi hteli da prođu jeftinije jer kažu hemija skupa, a juče i danas samo spartaju prskalice....
 
Ovo je katastrofa bice psenica ko djavo skupa ja sam radio zastitu pre ovih kisa sa falkonom i ubacivao decis zbog zitne pijavice a ostalo mi 2ha koje nisam stigao da isprskam..otisao sam danas a u medju vremenu nestalo falkona pa sam uzeo impact 0.5l po 1ha i isao 0.5kg funomila po 1ha zita su katastrofa ni jednu njivu nisam nasao da je nije napala bolestina ama ni jednu....Zao mi sto mi je baterija bila prazna pa nisam stigao da uslikam...ljudi udrite psenicu sa cime god stignete.... prosle godine u nemackoj je bila katastrova sa bolescu....
 
ja sam oju prvi put prskao od bolesti zajedno sa korovima 20 marta sa duetom a drugi tretman uradio 15 aprila sa amistarom a mislim da ce treci biti tamo 5-10 maja ne znam sa cim cu nisam jos odlucio ali sa jednim od ta dva izgleda psenica ekstra uslikacu je cim stignem
 
Da li postoji neka zamena za Acanto plus samo povoljnija??
Ne. Pikosistrobin sam sretao samo kod DuPont proizvoda. Ta aktivna materija je njihov pronalazak i verovatno je zasticena na neki vremenski rok. Malko starija aktivna materija je azoksistrobin od Syngente i pakuju ga izmedju ostalog u Amister Extra. Po meni su to slicni preparati.

@saleso
Od tebe ocekujemo samo preko 5t/kj:ppozdrav:
 
Ako sad uradim sa amistar extra ( imam dve njive gde jednostavno nemogu da cekam klasanje ) pitam se sa cim sme opet u istoj njivi u zastitu klasa? Jel sme opet amistar?
 
Poslednja izmena:
Prskao sam danas nesto psenice dok nije pala kisa.Nisam uspeo da nadjem Acanto plus dovoljnu kolicinu pa sam kupio i Exortu plus.Videcemo da li ima razlike.
 
Slažem se sa Nikolom, bolje ići na siguricu ako je baš mala razlika u ceni, da je ozbiljnija razlika pa da čovek proba na nekoj površini. Danas je nabavljena hemija za drugi tretman pšenice Duet Ultra , Amistar extra za probu 1 l i Bumper P 490.
 
Ja sam u prvoj turi koristio Excortu i Alert S u zaštiti i nema nikakvih razlika u izgledu pšenica. Za drugu turu sam uzeo Excortu plus da dopunim što mi je falilo Dueta, mislim da je razlika oko 10-ak evra između njih dvoje.
 
Uzeto je na ugovor za suncokret . Ne znam tacno moram da pogledam na otpremnici . Cini mi se da je amistar oko 5500 ,bumper oko 2600 i duet oko 5200 ... Ali nisam siguran
 
Nazad
Vrh