FOTON

A po ljetu, kako mu je s balirkom? Jel hoće dić temperaturu?
 
djendrag hvala za odgovor. Najvise me privlaci kod ovih traktora cena novih, izgled i mislim da je svaki model radjen po vec postojecoj licenci nekog poznatije traktora. Ne znam kako su sa cenama delova, ali ako su kao mtz ili sl onda su oni i vise nego dobar izbor
 
petarHR u njega staje 12l tecnosti za hladjenje, hladnjak je dosta velik, kao i prepela, npr.kad silira osjecaju prepelu one stabljike pored kojih prolazi, tako da podize radnu temperaturu i ljeti i zimi jednako, ali ima dosta gust hladnjak, i mrezicu orginal ispred hladnjaka tako da ja to ljeti cesto ispirim sa onom spravom za lisce i sve uredu. a za cijene dijelova cu se javiti kasnije. pozz.

---------- Poruka napisana u 17:32 ---------- Prethodna poruka je at 11:03 ----------

djendrag hvala za odgovor. Najvise me privlaci kod ovih traktora cena novih, izgled i mislim da je svaki model radjen po vec postojecoj licenci nekog poznatije traktora. Ne znam kako su sa cenama delova, ali ako su kao mtz ili sl onda su oni i vise nego dobar izbor
Ja ga nisam poredio sa drugim traktorima ali upuceniji kazu da su kinezi sve kopirali od drugih (evropskih proizvodjaca), moj je po fijatovoj licenci, motor cetiri klipa, a imaju u ponudi motor tri klipa, naravno 45 ks, po licenci perkinsa. Cijene dijelova: vodena pumpa 100 KM, termostat 25 KM, ruka koja podize polugu 50 KM, to sam mijenjao na svom trak. pa znam tacno, a iz prica cujem da je bospumpa 350 KM, kompler farovi i zmigavci 150 KM, hidraulicna pumpa 110 KM, a pumpa volana 220 KM, kompletan motor 3500-4000 KM, kompletan kompresor sa ugradnjom 250 KM, 1 EUR= 1.95 KM... pozz.

---------- Poruka napisana 14-02-12 u 20:37 ---------- Prethodna poruka je 13-02-12 at 17:32 ----------

Evo jos jedna interesantna informacija o fotonu, poslije kupovine ovog traktora dosli su inzinjeri iz Kine (dvojica i serviser zastupnika) i kod vise kupaca pitali sta nevalja, sta bi trebalo promijeniti i tako uopste, i danas sam cuo pricu da sad dolazi isporuka iz Kine u kojoj su traktori sa ispravkama onog na sta su se zalili kupci kod nas.
 
Poslednja izmena:
Moj savet je da prvo nađeš nekog iz agrovojvodine koji će ti reći šta je sa traktorom tj. zašto je vraćen.E tek kad to čuješ znaćeš jel cena dobra ili nije.
 
pozdrav svima, ja sam novi na forumu, malo prevrcem zemlju u slobodno vreme. Pa me ineresuje mnogo stvari od vas koji se svi skoro bavite poljoprivredom profesionalno. Treba da kupim traktor, pa sam gledao vase komentare vec duze vreme. Gledao sam i fotone i YTO traktore pa me interesuje kakva je razlika izmedju njih ako mozete da mi kazete. Kada sam zvao ove u N. Sadu normalno- oni hvale svoje; isto tako i ovi iz Kraljeva hvale svoje. Ja sam zaiteresovan za 454, 504, 554 od obe marke. Svi govore da su Fotoni dosta bucni u kabini, da li su bucniji od imt npr. 539. posto ja sada imam 539?
Hvala u napred na odgovorima.
 
Da mene pitaš je bi yto 554 ali je dosta skuplji od ona 2 pomenuta. ali zbog kabine vredi, ili ako Vam nije hitno sacekajte ovog novog modela Yto koji treba da se pocne sklapati u Novom Sadu, to ce biti ipak kao domaci traktor pa ne bi trebao biti problem sa delovima ubuduće.
 
@velja va
i foton i yto su bucniji od imt539. Ja sam kao zamenu za imt 539 bio planirao(ali sam odustao) da uzmem yto445, jeftiniji je oko 2000e od fotona(model sa novim tipom kabine) dosta više ih ima kod nas, tako da mislim da za delove neće biti problem. Traktor je dosta jači od ferdže, a još ima i prednju vuču, teži je, brži u transportu, i mislim da je sasvim dobra zamena za ferdžu, jači ne treba ako ćeš raditi sa istim priključcima

@miroslav k
gledao sam jesenas te traktore kad sam bio kod njih,
ovaj što kažu da je nov mislim da je 2007-08 godište ako se ne varam, ali nikad nije prodavan, i takoreći ništa nije radio, samo mu je bio zakačen kompresor pa su sa njim duvali gume kad dođu novi traktori, dosta lepo radi, što bi rekli kao nov. Mislim da je preskup, jer ipak nije nov a prodaju ga kao novog.
Ovaj drugi što ima 2000 sati je vraćen uz kompenzaciju, tada nije mogao da upali, mislim da nije imao akumulator, traktor je dosta izrađen, deluje jako loše za toliko malo sati(ako je tačan podatak), gume su mu skroz otišle, enterijer dosta oštećen. Ja sam za njega bio spreman da dam 4000-4500e ali nije ništa bilo od toga.
Imaš na forumu članove koji rade u agrovojvodini, verovatno će ti oni bolje reći o čemu se radi,
 
hvala ljudi. Ja sam najvise zainteresovan za foton 504 a za buku cu da kupim pilotske slusalice pa necu nista cuti :osmeh: salim se. U nasem kraju niko jos nije kupio ni jedan( sto ja znam) YTO da mogu da pogledam kakav je zato mi je problem jer nisam uopste upoznat sa njima. O subvencijama i ne razmisljam jer sam se uvek uzdao u svoje kljuse, da cekam da mi oni daju- tesko-, jer po mom misljenju i ove sad subvencije na IMT je namestanje nekome posla, sto nisu dali uopsteno subvencije za sve traktore vec samo za domace a svi znamo da nasi traktori jesu dobri jer ne bi izdrzali tolike godine upotrebe, al su se radnici koji sklapaju veoma promenili- znam iz licnog iskustva- kad sam menjao motor staro za novo pre 8 god na mom 539 pa su mi stavili sve i svasta u njega pa sam posle 6 meseci ponovo sredio ceo motor sa mnogo kvalitetnijim delovima, al sta ces bio sam mlad i neiskisan. Zato se sad dosta raspitujem u vezi Fotona i YTO-a da ne bi opet riknuo bez veze. Da li bi svi koji poseduju fotone sutra preporucili i svom detetu da ga uzme a ne dok ga imaju da hvale a kad ga prodaju da odahnu ovo pricam uopsteno ne bi zeleo da se neko uvredi jer nemam tu nameru. Ja godisnje mogu da napravim maksimalno do 70-80 sati a i to je 40% u vozanju ali imam 2,3 njive koje su mi malo nezgodne za obradu sa 539 zbog rizika zivota -a sta je vrednije od ljudske glave. A takodje sam pobornik da je bolje novo nego staro jer cu manje da se nerviram kad se novi kvari a polovnjaci su macka u dzaku- bingo- dok ga ne otvoris ne znas sta si kupio dal su ajzeci na hilznama da moze guster izmedju njih i karika da se provuce. Tako da novi nek sluzi i 1000 sati on je meni star onda preko 10 godina. A njih ne moras ni prodavati vec ga vozis do kraja pa u staro gvozdje. A da, zaboravio sam da kazem da je jedan decko u jednom selo ovde pored Valjeva uzeo fotona pre oko 4 meseca i nije imao nikakvih problema sa njim jedino sto mu je crkao alternator 3 dan od kupovine al su vec sledeci dan ovi iz Kraljeva poslali novi. Ali on je jedan a na jednom slucaju se ne zasniva teorija. Izvinite na mom romanu sto ga ispisa al nije sala dati 13-14.000 e i zeznuti se
 
Kod mene u selu ima 2 komada jinma i jedan foton već su tu 4-5 godina sem nekih sitnica nije bilo drugih problema
 
Djendrag brate, evo veceras sam zvao prijatelja koji je kupio nov imt 2050 i rogovi mu porasli, prvo mu propisalo ulje na obe cizme pozadi, zatim mu zaglavi hidraulika kazu isto fabricka greska, zatim mu popucaju felne pa ih zavari pa mu popucaju svi brezoni, pa mu crknu dve dizne 10500 din jedna. Kad mi je to sve napricao digla mi se kosa na glavi. Moje pitanje je :sta: da li sam ja pogresio sto sam napokon prelomio i resio da uzmem fotona 504? Pogotovo sto su mi dali i neke ekstra uslove ovi iz kraljeva koje mi ni brat rodjeni ne bi dao, da mi tako odgovaraju. Da li treba nesto zahtevati od njih da naknadno ugrade ako ima sta kvalitetnije u njega( klima mi ne treba nisam je imao ni u ferdzi) kao napr. nesto od habajucih delova, filtera za vazduh itd. Jesi li ti imao ikakvih problema sa njim, jesi li pokusao da malo izolujes buku koju svi navode kao glavni problem, i kako bi ona mogla da se izoluje, jesu li uskladjeni prednji i zadnji tockovi dobro, posto na jednoj dzinmi kode nas nisu bili pa su morali da menjaju zupcanike,ima li kakve razlike izmedju 454 i 504, koji je bolji sem sto je ovaj malo jaci, ja se u sve ovo slabo razumem jer nisam nikad vozio bolji traktor od ferdze i LANDINA KOJI JE 62 GOD I JOS UVEK RADI KAO SAT - kazem iskreno, al zato sve ostalo sem aviona i broda sam vozio. Sve cega se setis i dobrog i loseg pisi. I u napred hvala. :osmeh:

---------- Poruka napisana u 21:56 ---------- Prethodna poruka je at 21:51 ----------
 
@ velja va
Što se tiče zvučne izolacije ona se može smanjiti na više načina
Najskuplje rešenje je korišćenjem materijala Alibutyl i (ili) Dynamat Xtreme ali oni su dosta skupi, oko 50e po kvadratu
Ono čime bih ja izolaovao su materijali domaće proizvodnje koji su dosta jeftiniji a kažu da su dosta dobri a to su:
K-FONIK ST GK proizvodi ga izoterm-plama iz Inđije
Azmafon, proizvodi ga azma iz Kragujevca, oko 160 din po kvadratu(imaju i drugih proizvoda, proizvode sve za zvucnu izolaciju automobila, kamiona i autobusa domaće proizvodnje)
može se koristiti i industrijska guma-jugohemija, bitumenske ploče, premaz bitumenom, građevinska folija, pluta, aluminijumska folija, ...
Svi ovi materijali se lako savijaju tako da mogu lako pratiti liniju kabine
Za dobru zvučnu izolaciju je važno da materijal bude što gušći i potrebno je ovezbediti višeslojnost, kombinacijom različitih materijala, jer svaki materijal najbolje eliminiše određenu frekvenciju, njihovom kombinacijom se povećava opseg frekvencije i povećava se odbojna komponenta zvuka.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice kineskih traktora manje snage ja bih izdvojio YTO 454. Novi model sam prvi put video na N.S. sajmu. Odusevila me je kabina jer je dosta preglednija u odnosu na predhodni model, ravan pod, servo ..... i jos dosta toga. Cena je bila negde oko 10500 eura. Mislim da su davali negde oko 1god garancije na njega za razliku od IMR, IMT, MTZ koji su imali samo 6 meseci garanciju. Traktor kao pojava izgleda fenomenalno. 4 izvoda hidraulike pozadi, ma stvarno ok. A neki delovi na njemu su bili i nase proizvodnje: kompletna vazdusna instalacija je bila Prva petoletka, gume su Ruma guma i felne je proizvodila Indjija. Cena je bila za traktor sa kabinom i prednjom vucom. Mislim da je bez prednje vuce model bio jeftiniji za 600 eura. Sa ovim traktorima nikada nisam radio ali prvi utisak je zaista pozitivan. Sto se tice fotona njih nisam toliko ni gledao tako da ne mogu iznositi svoje misljenje o njima. Evo slike:



demla0.jpg
 
Foton

Kolega velja va, kod mene u blizini imaju tri fotona 504 (jedan je prvi komsija), pa cu ti prenijeti ono sto znam, ali kao prvo 504 je pojacan na bospumpi (tako su mi rekli u firmi) a sve drugo isto kao kod 454, i kod nas sad dosta vise kupuju 504 zbog subvencije jer je dosta veci povrat za 504 nego 454 a razlika u cijeni je mala. i ja bih bio zadovaljniji da sam uzeo 504, jer to malo snage ponekad dosta znaci. e sad kako su se pokazali kod ljudi koji ih imaju, moj prvi komsija radi jako malo sa njim i imao je problema sa altenatorom, na nesto drugo mi se nije zalio osim na buku u kabini. drugi komsija radi dosta, i ne zali ga, imao je nekih sitnica kao npr. pucala ruka sto podize polugu (nova 25e), a kod treceg covjeka neznam kako se pokazao ali radi i nisam cuo da se na nesto zali. Neznam da li je neko prije mene pisao o kocnicam da se niko kod nas nije zalio i rade savrseno, kod mene dosta brda ima ali funkcionisu super na toj seriji 354, 404, 454, 504. palenje im je dosta dobro, sa prednjom vucom nema problema, lako ukljucuje, iskljucuje, hidrulik radi bez problema. ja sam na 800 h mijenjao vodenu pumpu. oko buke nam je kolega badanjac rekao dosta, ali naviknuces se na nju. vidi kakvu ti kuku daju, mislim da je bolji pufer nego poteznica i obavezno sve tegove nek ti nabace (napred 8 kom x 18kg, i na zdnje tockove po tri kom).
 
Sto se tice kineskih traktora manje snage ja bih izdvojio YTO 454. Novi model sam prvi put video na N.S. sajmu. Odusevila me je kabina jer je dosta preglednija u odnosu na predhodni model, ravan pod, servo ..... i jos dosta toga. Cena je bila negde oko 10500 eura. Mislim da su davali negde oko 1god garancije na njega za razliku od IMR, IMT, MTZ koji su imali samo 6 meseci garanciju. Traktor kao pojava izgleda fenomenalno. 4 izvoda hidraulike pozadi, ma stvarno ok. A neki delovi na njemu su bili i nase proizvodnje: kompletna vazdusna instalacija je bila Prva petoletka, gume su Ruma guma i felne je proizvodila Indjija. Cena je bila za traktor sa kabinom i prednjom vucom. Mislim da je bez prednje vuce model bio jeftiniji za 600 eura. Sa ovim traktorima nikada nisam radio ali prvi utisak je zaista pozitivan. Sto se tice fotona njih nisam toliko ni gledao tako da ne mogu iznositi svoje misljenje o njima. Evo slike:



demla0.jpg
ovo je model sa starim tipom kabine, odnosno dok se nije sklapao u agrovojvodini, ovako izgleda model što ga sad prodaju, sve je isto samo je kabina lepša i preglednija, evo link za sliku
http://agrovojvodina-mehanizacija.co.rs/images/stories/YTO 454 povecana.jpg
 
Nazad
Vrh