FOTON

Todore,cestitam na prinovi.Vidim da si ga kupio u VGP-u,da li to znaci da su povoljniji
od Agrovojvodine
Koliko je ::novac::
 
evo malo slika od ove skalamerije kupio sam prosle godine za sad se dobro pokazao....sta ce da bude videcemo.....:D
2rmmy6s.jpg

2dwamvp.jpg

709a2t.jpg
 
Komšija ima fotona 804 mislim da je iz 2005, tada je bio 18500e, napravio je sa njim oko 3000 radnih sati
Evo šta mu se sve desilo od kada je kod njega:
Prvo kad ga je kupio nije obraćao pažnju pa su mu ovi iz agrovojvodine kad su doterali uvalili dve različite prednje gume, nisu imale iste šare, kasnije ih je zvao pa su mu doterali i uparili, po princiu skinuli su sa drugog da bi na ovaj stavli, zato iako je novo dobro gledajte trgovci su čudo.
Posle par meseci mu je hauba počela da se ljušti i primetio je kako mu git otpada, izgleda da nije bila nova već su ovi u agrovojvodini nešto menjali, i to rešeno. Potom je imao nekih problema sa hidraulikom, podigao mu je priključak visoko na jednoj nizbrdici pa je polupao zadnje štoperke a u međuvremenu mu je i auspuh otpao pa su to doneli o istom trošku(njihovom)
Ne sećam se da je imao još nekih kvarova do ovog proleća kad mu je pukla neka rascepka na hidrauliku, ispao je neki kao klip (ne znam kako se tačno zove, nisam stručan) koji mu je polomio metal koji razdvaja ulje od hidraulika i ulje u diferencijalu,pa je morao menjati taj lim, i ulje u hidrauliku i u diferencijalu što je skuplje od tog dela.
Drugih problema nije imao , da jeste verovatno bih znao.
On je zadovoljan sa njim, ima dosta brzina za rad i dobro su raspoređene, vuče sa njim neki trobrazni plug sa sečenim daskama, ne znam koja je marka, iz uvoza je al nije neka poznata marka. Dobar je za priključke na kardan jer ima dve brzine (540,1000) i kvačilo kardana, što je njemu važno. Buka u kabini je manja nego na IMT a neuporedivo manja nego na malim kinezima foton 404 i YTO 454, 554, u susednom selu ih ima i oni su strašno bučni, sve bruji, probao sam ih i to je strašno.
Ja sam ga jmalo vozio, pregledan je dosta napred, jedino bi auspuh mogao da se pomeri nekih 20 cm tako da bude u pravcu stuba od kabine, ali se pozadi ne vidi ništa od rezervoara za gorivo tako da je malo nezgodno kad se nešto kači.
Po mom mišljenju za te pare nije loše, novo je novo jedino što je malo neudobniji od zapadnih i što ima tako neke dečije bolesti.
 
Kupio sam ga prije tri mjeseca foton 404.Ima 176 sati i jos nije imal nikakav kvar.Osim kaj je jako bučan u kabini,to su i serviseri rekli da je tak kod svakog.Ima jedan u selu 804 ima 3000 sati,ore okretačima vuce balirku 180cm,rotobrane i ima prednji utovarivac i kaze da je jako zadovoljan,da mu je jako tezak oko 5 tona sa utovarivačem.Jedino je pumpu hidraulika mjenjal,250 eura,i capice je mjenjal 120 eura.Pasu i od maseya ali su nekoliko puta skuplje,a i nema ih za kupiti.Eve kaj je on stavljal su zamjenske.
 
Taj ce tesko da se proda za bilo koje novce a da nije mizerno

---------- Poruka napisana u 23:40 ---------- Prethodna poruka je at 23:39 ----------

Radujes se kad ga kupis , radujes se kad uspes da ga prodas , neznas kad je veca sreca
 
Pa ne znam da li se bas raduju kada ga prodaju... Kod mene ima jedan 804 i jedan 404 i obadva vlasnika su zadovoljni sa traktorima i ne razmisljaju da ih prodaju, a rade sve operacije sa njima.
 
O ovim traktorima cemo moci da diskutujemo tek za jedno 7 do 10 godina .
Znam likove koji kad im crkne nesto oko traktora ili auta to kriju ko zmija noge, da nepricamo da skoro svaki vlasnik WW krije da im auto troskara ulje

---------- Poruka napisana u 23:51 ---------- Prethodna poruka je at 23:49 ----------

Pazi lik mi tvrdio da njegova fabija ( ista kao moja) netrosi ni gram ulja i nikakvih problema sa motorom nema , i zamisli posle 3 000 kilometra izbaci karike iznad klipova isto kao sto je i moja uradila a moja sjebala samo 1 klip a na njegovoj na svakom klipi po 1 i vise karika bile slomljene
 
Da li ima neko iskustva za traktorima foton od 40-45 ks, misljenje, iskustvo, mane, cena, slike?
 
djendrag Druze da li moze neka slika traktora? Kako si zadovoljan njime, koliko trosi, da li si imao nekih prob do sada, koliko radnih casova si napravio?
 
foton 454

djendrag Druze da li moze neka slika traktora? Kako si zadovoljan njime, koliko trosi, da li si imao nekih prob do sada, koliko radnih casova si napravio?
traktor je kod mene 5 punih godina, novog smo kupili, traktor je napravio 1500 h, radi sve osnovne poslove na jednom gazdinstvu, ali izdvajam siliranje koje mu je najteze (godisnje oko 3ha, gustog i dobrog kukur., a pritom vuce i prikolicu), brz je za transpost, brao je sa jednorednim tornadom i nosi ga super, obradu zemljista radi jako dobro pogotovo tanjiracu nosi kao nista (sijem oko 10 ha kukuru. i oko 4 ha zita), malo mu je plug ( 12" ) problematicniji jer idem sa kvalitetnim brazdom, a zemlja je jaka. balirku nosi kao nista a ima strmih terena i to pravo velikih obala....e sad da kazem i sta nije dobro, kabina nije razdvojena pa je velika buka u njoj, sjediste lose do kraja, farba je mogla biti kvalitetnija... a sto se popravke tice bilo je mjenjanje instrument table u garantnom roku, u kom su i kvacilo stelovali i nesto mijenjali, vodena pumpa na 800h, ruke koje podizu poluge obje pucale i termostat. sve u svemu traktor kao i ostali sa nekim boljim i losijim osobinama, i ako distributeri ispostuju nabavku rez. dijelova, to ce biti dobre masine za ne tako velike novce. moj je kostao oko 10.600 evra. slike neki drugi put. pozz. zivi bili.

---------- Poruka napisana u 21:38 ---------- Prethodna poruka je at 21:31 ----------

i jos samo da kazem da je u Kozraskoj Dubici i okolini prodano vise stotina komada svih modela, jer je uvoznik firma iz Dubice.
 
Nazad
Vrh