FOTON

Kod majstora je traktor,ali neznam stavit slike,nisam se baš ni potrudil da pokušam.
 
Samo ti škljocni par slika a za postavljanje se ne sekiraj. Niko na forumu nije znao,pa je naučio ko je hteo. A i ti ćeš kad pročitaš uputstvo tj temu postavljanje slika u poruci,sve će ti se kasti. Slike,slike,slike.....
 
pozz, hteo bih da kupitim foton 450(454 bez prednje vuce) pa me interesuju vasa iskustva, i kakva su vam iskustva sa reverzerom(dali se kvari i tako to)?
 
sam2395.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

sam2392.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

sam2393.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

sam2394.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Eto fotona sa popravka,vec sam ga razvozio sa trideset cisterni gnojovke,mora sad da radi barem neko vrijeme.
 
http://www.polovniautomobili.com/oglas3232052/foton_504/

Gledam nešto ovaj Foton, neka izvedba voćarskog traktora, i mogu vam reći da spolja ispunjava osnovne uslove ali je kabina iznutra dosta prosta, mada o kakvoj se ceni radi ne mora ona da bude luksuzna već originalna fabrička tj. da bude onako solidno zaptivena bez većih rupa i da ima grejanje. Snaga je sasvim dovoljna za osnovne voćarske poslove. Može da vuče atomizer, da radi sa frezom pipalicom i sl. Jedino je malo slab za tarup ako je oko 2m ili više širine. Mislim da može da posluži kome treba više traktora za voćnjak tj. ko radi veće povrršine. Pogledaćemo ga podrobno na sajmu.
 
Evo malo više slika sa sajma, inače model sa 45 ks i naravno prednjom vučom, kao i sa kabinom i kompresorom. Dobra stvar kod kineza je što sve što traktor poseduje ide u osnovnu opremu. Jako mi se dopao princip kako je kabina odrađena oko sedišta, vidi se na slici, jer nema rupa već je sve uvareno u lim i ofarbano. Traktor za ovu cenu fino izgleda, a da bi bio približno voćarski treba nu nezavisno uključenje kardana i reverzer, može i mehanički najprostiji. Nisam takođe siguran kakav je menjač pošto mi se čini da nije sinhronizovan. Završna obrada nije na neka ali nije ni gora od naših IMT traktora koje ovaj traktor teži da zameni. Prosudite sami ali ako bi u neko dogledno vreme ovih nekoliko stvari dodali, pa makar i uz doplatu ovo bi za nekih 15 000 eura bila zamena za neki zapadni voćarski traktor, bar dok voćnjak ne donese par dobrih prinosa.

picture-298.jpg


picture-308.jpg


picture-296.jpg


picture-302.jpg


picture-307.jpg


picture-303.jpg


picture-304.jpg


picture-300.jpg


picture-299.jpg


picture-301.jpg


picture-306.jpg


picture-297.jpg
 
Zastupnik Fotona za BiH, Kondic komerc, pokrenuo akciju u kojoj uz svaki kupljen traktor Foton dobijete i gratis odgovarajuci plug proizvodjaca Mehanika Dubica... npr. uz Fotona 904 za kog uplacujete 34.500 KM, dobijete gratis plug leopard 3x14, jos ko je u sisitemu PDV-a , takav traktor ga izidje oko 23.000 KM.
 
Evo malo više slika sa sajma, inače model sa 45 ks i naravno prednjom vučom, kao i sa kabinom i kompresorom. Dobra stvar kod kineza je što sve što traktor poseduje ide u osnovnu opremu. Jako mi se dopao princip kako je kabina odrađena oko sedišta, vidi se na slici, jer nema rupa već je sve uvareno u lim i ofarbano. Traktor za ovu cenu fino izgleda, a da bi bio približno voćarski treba nu nezavisno uključenje kardana i reverzer, može i mehanički najprostiji. Nisam takođe siguran kakav je menjač pošto mi se čini da nije sinhronizovan. Završna obrada nije na neka ali nije ni gora od naših IMT traktora koje ovaj traktor teži da zameni. Prosudite sami ali ako bi u neko dogledno vreme ovih nekoliko stvari dodali, pa makar i uz doplatu ovo bi za nekih 15 000 eura bila zamena za neki zapadni voćarski traktor, bar dok voćnjak ne donese par dobrih prinosa.


Pa ima reverzer, eto ga sa strane, a neznam sta si mislio pod nezavisno ukljucivanje kardana?
Sada novima fali jos samo klima, sire prednje gume i udobniji sic

A evo par slika nasih kineza

Europard 454 i 524
454 je star 5 godina i ima blize 2000 sati, a 524 je proljetos stigao

 
Sa danasnjeg sajma u Kragujevcu

Foton 454 je kostao 12 500eura, bez prednje vuce 12 000 eura, a bez prednje i kabine oko 10 000 eura. Posto je neko do clanova ranije postavio slike 454, evo neka od 904, na brzinu slikane. A Prednji utovarac za fotona je kostao oko 3000 eura.


7muj.jpg




hrlp.jpg





egva.jpg
 
Pa ima reverzer, eto ga sa strane, a neznam sta si mislio pod nezavisno ukljucivanje kardana?
Sada novima fali jos samo klima, sire prednje gume i udobniji sic

Nezavisno uključivanje kardana je kad možete da uključite i isključite kardan u pokretu bez stajanja i gaženja papuče kvačila, što je jako korisno kod voćarske upotrebe. Ako eventualno nema tu opciju onda makar da je to uključivanje i isključivanje kardana lako a ne kao kod IMT-a da se rvete sa onom ručicom dok ona krči. Kabina kod ovih novih je solidno zaptivena i mislim da će dosta dobro podnositi atomizer ali mislim da je dosta bučno unutra. A što se tiče klime mislim da je moguće poručiti dogradnju i smatram da je ona polako postala standard u ozbiljnoj eksploataciji traktora. Naravno da bi bilo lepo da ima šire prednje gume ali ovaj od 45ks to ne bi mogao da gura, ove jače varijante bi se nosile sa tim. Inače mislim da je ovo trenutno najbolja ponuda jeftinih poluvoćarskih traktora. Bolje sedište je poželjno naravno ali u ovom cenovnom rangu nešto baš ne znam, ipak na puno mesta mora da se štedi, mada bi dobro došla neka kineska kopija gramera. Šteta što nema više opcione opreme za kineze, oni šta nude to i uguraju i to ti je to, mada ruku na srce nude dosta stvari za koje drugi dodatno deru.
 
Nema nezavisno ukljucivanje kardana, nebi bilo lose da ima, ali se pali sa lakocom i rucica je na dohvat ruke, recimo kada se prsce voce bez problema se za svaki red pali i gasi kardan, a gasenje ide i bez kvacila samo se malo gas smanji :osmeh:
Kod ovih zadnjih serija je kabina potpuno zatvorena i buka je mala to je ovaj 524 sa slike, a u predhodnim serijama kao ovaj 454 u njima gori zemlja kad se vozis.
Sta bi jos bilo dobro da imaju, je sinhronizovan mjenjac sa boljim izborom brzina
Ali odnos ulozeno dobijeno je na strani dobijenog, jer za relativno male pare, u odnosu na nove zapadne traktore, se dobije solidan traktorcic koji ima skoro sve sto je neophodno za dobar rad. I kao sto kazete Kinezi sve sto imaju nakace na njega, dok kod zapadnih to sve treba doplatiti i samo ta dodatna oprema kosta kao pola ovoga traktora.
 
Ranko250, da li je ovaj 524 model baš voćarski traktor sa širinom od oko 1.5 metar ili manje, ili je univerzalni gde je širina preko 1.6 metra. Interesuje me jer bi kupio još jedan traktor za voćarstvo i hteo bih voćarski, tesni sa max. širinom od 1.5 metar, i video sam negde da ih foton ima i to izveden iz 504 i iz 604 ali ih nigde uživo nisam video. Interesuje me da li se osim po širini razlikuju jiš po nečemu.
 
Ovaj 524 je klasicni model, sirine negdje oko 170cm, nisam mjerio. Ali moze da ide u voce. A postoji vocarska verzija 504 i 604, sjedao sam u 604, sem sto je uzi, unutra je malo i skuceniji, ali cini mi se da mu je reverzer smjesten negdje oko volana, ali nisma siguran, ima prednje blatobrane i zakrivljene zadnje poluge to je ono sto sam onako na brzaka vidio dok sam samo sjeo u njega kad smo isli po ovoga 524
Evo kako izgledaju
http://www.agropijaca.com/polovni,974009,Sonstige-Foton-Lovol-TB-604N-Turbo-mit-Kabine-NEU.html
 
E na takav sam mislio, ali ga još nisam imao prilike pogledati uživo. Naime nadam se da osim što je tesniji ima još po koju prilagođenu stvarčicu bitnu za voćarstvo, kao što je dobro dihtovana kabina, klima, neke filtere, bolji ajnšlag i sl. Bar nešto od toga. Jesi li palio taj u koji si sedeo, interesuje me buka u njemu.
 
Kao sto rekoh samo sam sjeo u njega i izasao, neznam nikakve osobine, sto se tice buke, ako je odvojen od sasije nije bucan, a ako je spojen direkt bucan je. Ovaj 454 je jako bucan jer je spojen dirkt na sasiju, a 524 je odvojen od sasije nekim gumama i buka je normalna, a i kabina je u novijega skroz zadihtovana.
 
Nazad
Vrh