FOTON

Pozdrav svima. S obzirom da sam od skora na forumu nasao sam za shodno da prokomentarisem ovu temu jer ovu marku traktora je moj otac kupio pre dve godine. Tacnije moj otac poseduje traktor FOTON 454 DV. Zasad ima negde oko 450 radnih sati i u potpunosti smo zadovoljni sa njime. placen je 11500 E i u to vreme je bio jeftiniji od IMT 549 za oko 2500-3000E. Ima dobro uskladjen prenosni odnos prednjih i zadnjih tockova i izuzetno veliki zaokret prednjih tockova. Kod nas je konfiguracija zemljista dosta brdovita i strma na kome je pokazao dobru stabilnost(sam traktor bez zadnjih tegova je težak oko 2300kg). Najveca mana je velika bucnost u kabini. Kabina je direkno vezana za menjac(metal na metal) sto prenosi vibracije na celu kabinu. Uz malo majstorluka ovo se moze otkolniti. Poseduje solidnu hidrauliku i dve brzine na kardanskom vratilu. Zameram uvozniku (TRGOMEN-KRALJEVO) sto nije nasao za shodno da upustvo za upotrebu detaljno prevede sa engleskog.
 
Od mene još neka slika ovih jačih:

2zgvw4h.jpg

Foton 145HP tractor


2j4om0h.jpg

oge9ty.jpg

Foton 265HP tractor


Nego ljudi, šta je ovo na 804 na mestu tegova?
2zswpz9.jpg
:sta:
 
Najverovatnije raonik za sneg ili odrivna kasika ili kako je vec zovu.Moze da se ploca na kojoj su postavljenosasci kasike da se postavi na traktor ili kao na slici na prednju hidrauliku.
 
Evo i od mene nesto: posedujemo Foton 404 od septembra 2007, ima 830 radnih sati. Korisitmo za sevtvu secerne repe i soje, nodetka je pomerena na desnu stranu da ne bi sirili tockove, tako vuce i spratac sa S oprugama, za kosenje lucerke, sakupljanje, baliranje, transport, tarupiranje repe(3 reda) i za berbu kukuruza, agregatiran sa dvorednim berkom. Za te ::novac:: -e je sasvim dobar traktor. Od predhodnika (539) je mnogo bolje za setvu i medjurednu odradu. Jedino treba da promenimo lamelu za sl. sezonu :ppozdrav: :D
 
Samo neka on i dalje dobro služi. :ppozdrav: Nisu ti kinezi uopšte loši traktori za te novce, bar se tako meni čini. Jedino treba videti u koje modele stavljaju koji motor, stavio sam tabele u temi -kinezi ?-
 
Cao drustvo pozdrav za sve posedujem fotona europard 804 2004 god. veoma sam zadovoljan sa traktorom i mislim da je sto se ovog modela tice odlican odnos cena - kvalitet. Sa njim vicem vrsacku tanjiracu 2.8 , vogel L950 3 brazde, spremac 2.90 i rau drljacu od 4.20. jedinu zamerku imam na preglednost iz kabine ka zadnjem delu traktora
 
meni u ponedeljak stiže foton 904 plave boje slike će biti kad stigne kao i aldumaš ili čast svi ste pozvani
 
Koliko kosta sada takav traktor? I ako znas cenu od 824?
Svaka cast za izbor. Moj komsija ima 824 tri godine i prezadovoljan je, kupuje jos jednog na leto. ::svaka cast::
 
Postoji i Foton td904 i ima 66,1kw(90ks) :ppozdrav:
Valjda covek zna sta je kupio :bravo:
 
Moja greska. Nisam znao da se uvoze veci Fotoni od 82ks. Pored 90ks, uvoze se jos 125ks i 136ks.
 
@ todor

Todore, čestitam na ponovi. :D Napiši nam njegove karakteristike i po danu ga okolo slikaj. Hoćeš li prodavati 567?
 








evo koja slika od fotona 904 @miroslav k nije isti kao džonijev njegov ima 80ks mehanički menjač dok ovaj ima 90ks sinhro menjač 16/8 klimu monoblok 4500kg podizne moći ,motor je 1004-4tw perkins euro 2 zapremina 4000cm3 obrtni momenat 304nm @okrim 567 nije na prodaju srediću ga malo pa će biti za manje poslove
 
Nazad
Vrh