FOTON

Da li za fotona 504 sa 14,9-28 gumama, odgovara plug imt 756 VK dve brazde ili moram traziti drugi plug?
 
Ovo je Foton, ni najveći Ult mu nije ravan, kašika mu je skoro 4 kubika kad je skroz napunjena

34pic1t.jpg
 
Mislim da je stvar u samom pristupu vožnji. Mnogo gledam tractorpulling na Youtube i tamo može da se primijeti da se traktori sa zadnjom vučom voze jako agresivno tj. kreće se pod maksimalnim gasom i u nekoj od viših brzina što izazove propinjanje, sva masa se prenese samo na zadnje točkove i tako dobiju na vučnoj moći. Traktori sa prednjom vučom gotovo uvijek kreću polako kako bi izbjegli čak i kratkorajno podizanje prednjeg trapa i iskoristili vučnu moć prednjih točkova. U oba slučaja, i IHC i Deutz su krenuli velikom brzinom i odmah su počeli da "poskakuju" pa su time izgubili vučnu moć što je Foton iskoristio i povukao ih čime je "meč" završen.

Evo par primjera:

 
IHC je slabiji traktor i manje konjaze,a ako pogledamo Deutz vidimo da je Foton prvi krenuo i da ga je prvi cimnuo u nazad dok ovaj nije ni poceo da kopa.
 
Sve to lepo izgleda, smo što će kod nas verovatno opet stizati oni stari najlošijeg kvaliteta koje ove fabrika proizvodi.
 
Danas bio na placu Fotona u Ratini kod Kraljeva
FT 454 12550 e
FT 504 13550 e
FT 604 18000 e
FT 904 24350 e
Prednja utovarna kasika doplacuje se 3000 e
Zna li neko razliku izmedju Foton traktora i YTO gledam na forumu FT 504 i YTO 504 meni unutar kabine deluju identicno.
 
Uzas,riknule gumice cilindara izmiješao vodu i ulje,te se oštelili ležaji radilice i pukla klackalica,što je najgore,čekaj djelove iz Kine!!!
 
Keks ako nije tajna kolko si cekao isporuku delova i popravak traktora?
Ako moze Cena popravke za kolege na forumu koji se dvoume oko kupovine Fotona?
 
Da li će ove LT serije da stignu u skorije vreme do nas, izgledaju korektno. Ft serije koje se sad nude su tipični kinezi ali ova nova LT serija, barem mi se tako čini, ima napretka.
 
Problem je u tome da ugrađuju tri različita motora u taj 404,pa traže broj motora a nigdje ne piše na njemu nit u papirima,majstor je sve spregledal i bil tamo gdje smo ga kupili ali na yto piše broj motora na pločici a i ugraviran je,a na tome nigdje nema.Pa ovi distributeri neču naručivat te leteče ležajeve bez tog broja.Ali je majstor malo se za to raspitival i rekel da pašu ležajevi od lamborginija po nekom katalogu je to gledal.Ali evo nakon dva mjeseca se sastavlja,na predhodnoj sam poruki krivo napisal pukla je osovina na kojoj su klackalice ili ti klavijatura pa to strojobravari kod nas drugu naprave.A ležaji su dosta dobili ali se ipak sklapa,probat čemo druge tražit pa dok se ti razlete da mam imamo druge dijelove.Ove dihtunge glave imaju u dučanima i gumice ali do takvih je težih dijelova vjerovatno teže doči do njih.A problem je kad u hrvatskoj ne rade takve ležajeve,koliko smo se god raspitali,kad sve strojeve koje rade uzimaju druge motore a ne proizvode ih kod nas pa zato nema potrebe da se kod nas tak nešto dade napravit.

- - - - - - - - - -

Eto taj majstor ima foton 802 i ima 4000 sati sa malim popravcima sad mu baš lamela otišla,ali je čovjek zadovoljan,kvačilo mu paše od maseya tak da imaju neke zamjenske dijelove za masey koji su jako jeftini pa nemora ništa naručivat od distributera.
Eto taj dihtung za 404 košta manje od 30 eura,nekih 25 trebal bi sad preračunat točno u eure,a za gumice dvije za cilindar mislim da su manje od 10 eura po cilindru.

- - - - - - - - - -

Eto ima dosta tih yta i fotona u našem kraju,kad su svi kupljeni novi za vrijeme kapitalnih ulaganja,ali su ljudi zadovoljni radom i potrošnjom,samo eto ja sam se usosil :osmeh:
 
Nazad
Vrh