FOTON

"IGO" interesuje me nešto više detalja o 454, naime zainteresovan sam uzeti jedan takav ili od 50ks za voćarstvo. Kakav mu je menjač, da i glatko ulazi ili mora da se stane do kraja kad se menja, kako se pusta kardan ( krči ili ne, staješ ili ne), ima li reverzer, da li fabrički dolazi sa vazdušnom instalacijom, kakav je sa bukom ( mada je tvoj bez kabine), da li je hidraulika spora ili nije u odnosu recimo na 539 sa kojim si ga poredio po pitanju potrošnje i ako je u rangu sa njim to je za pohvalu jer 539 zaista malo troši. Takođe da li je osetno jači od 539 ( sa ili bez prednje vuče i s obzirom da se ona pusta mehanički da li se lako uključuje i ulazi li kad god hoćeš ili zeza kao na 539 sa prednjom vučom). I na kraju koliko te koštao.
 
za voce ja bi ti preporucio foton 254 od 25 ks, manji je od 539 a duplak i kosta 7500 e, a ako oces ove vece onda bolje uzmi 504 ,menjac im je polusinhrnizovan znasi da mozes da saltas u voznji ali ne pod punim gasom,kardan ima 540 i 1000 obrtaja i ukljucuje se bez krcenja,hidrulika je zasebna i ima jacu pumpu ,ima 6 izlaza za prikljucke i instalaciju za vazduh,za buku u kabini neznam , prednju vucu ukljucujes i iskljucujes u toku voznje bez problema i nema uopste da krci, 504 kosta bez kabine 12500, ja sam ga toliko platio sad stvarno neznam a ako oces mogu da ti posaljem broj mobilnog pa da pitas.
 
254 mi je slab, treba da vuče vučeni atomizer od 1500 litara po nagibu a možda nekad i po mokrom, ali 504 voćarski ( tesniji) mi odgovara. Cena mu je oko 14 000 eura, a malo je problem da dodje sa klimom tj. mora malo više da se čeka. Jedino nisam naišao na nekog ko ga je kupio u skorije vreme jer me jako interesuje buka u kabini i opšta zaptivenost kabine posle nekog vremena upotrebe. U svakom slučaju vidim da ne menjaš marku znači da si zadovoljan.
 
m8k0t5.jpg
[/IMG]ja vucem ovaj sa 824 i 904
 
@igo
Koliko košta 904-ka i je li sa klimom?
23600 ima klimu i ojacanu hidruliku

- - - - - - - - - -

koja je cena tog pluga i koliko ima coli?
2100 steluje se 12, 14 i 16 coli

- - - - - - - - - -

254 mi je slab, treba da vuče vučeni atomizer od 1500 litara po nagibu a možda nekad i po mokrom, ali 504 voćarski ( tesniji) mi odgovara. Cena mu je oko 14 000 eura, a malo je problem da dodje sa klimom tj. mora malo više da se čeka. Jedino nisam naišao na nekog ko ga je kupio u skorije vreme jer me jako interesuje buka u kabini i opšta zaptivenost kabine posle nekog vremena upotrebe. U svakom slučaju vidim da ne menjaš marku znači da si zadovoljan.
504 je kupio moj komsija pre nekoliko dana ima kabinu ali nema klimu i nije vocarski , ako te put nanese na moj kraj ti mi se javi pa mozemo da odemo do njega i licno da ga probas a ima i 604.
 
za voce ja bi ti preporucio foton 254 od 25 ks, manji je od 539 a duplak i kosta 7500 e, a ako oces ove vece onda bolje uzmi 504 ,menjac im je polusinhrnizovan znasi da mozes da saltas u voznji ali ne pod punim gasom,kardan ima 540 i 1000 obrtaja i ukljucuje se bez krcenja,hidrulika je zasebna i ima jacu pumpu ,ima 6 izlaza za prikljucke i instalaciju za vazduh,za buku u kabini neznam , prednju vucu ukljucujes i iskljucujes u toku voznje bez problema i nema uopste da krci, 504 kosta bez kabine 12500, ja sam ga toliko platio sad stvarno neznam a ako oces mogu da ti posaljem broj mobilnog pa da pitas.
Moze li ovaj 254 da nosi atomizer od 400 litara i bocnu frezu?
 
2e6cvf5.jpg
[/IMG]moze i to bez ikakvih problema od 600 l jer ima tegove napred .evo neke slike ta pogledaj

- - - - - - - - - -

10idijk.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

wi54pg.jpg
[/IMG]
 
I koja mu je cena druze? Ima li sa kabinom? Ima li snage za bocnu frezu nosenu? E da i maximalna sirina me interesuje jer mi je voce u spaliru na 3x1,2, hvala unapred? Pardon sad videh gore konjazu i cenu ali ostalo me i dalje interesuje?
 
Poslednja izmena:
Ja sam se u startu ogradio od njega i odbacio ga zbog male snage, međutim našao bi on primenu u voćnjaku, pogotovu jer ima dosta nižu cenu, ako je još uvek 7500 eura. Takođe je bitno da li ih ima sa kabinom, a mislim da bi on super radio sa pipalicom,, dok tarup verovatno ne bi mogao da pokreće. Što se atomizera tiče njemu bi bolje legao vučeni od 500 ili čak 1000 litara, vučem ja sa 539 2700 litara cisternu, vukao bi ovaj 1000 litara, a potrošnja je verovatno jako niska. Ne znam samo kakav mu je menjač i kakve obrtaje ima na kardanu ali sad kad gledam bila bi ova interesantna mašinica, naravno uz ostale veće traktore.
 
1,5 m sirina , vreteno 540 i 1000 obrtaja, podozna noc hidrulike 1500 kg teoretski a u praksi neznam tacno koliko moze.
 
mqdefault.jpg


- - - - - - - - - -

[h=1]Traktor Foton Europard Eurotruck FT 254 Hungary[/h]

- - - - - - - - - -

evo na ovoj adresi se moze pogledati kako traktor radi , ja ga trenutno jos nisam kupio ali imam u planu u skorije vreme.
 
Evo danas sam dobio trenutne cene traktora Foton od firme TRGOMEN iz Kraljeva:

1. FOTON FT254 4WD/25KS/ RATARSKI, kabina sa grejanjem, muzika ..............9.480,00 eura
2. FOTON FT254N 4WD/25KS/ VOCARSKI, bez kabine......................................7.500,00 eura
3. FOTON FT454 4WD/45KS/ RATARSKI, kabina sa grejanjem, muzika.............12.550,00 eura /klima se doplacuje 1000 eura/
4. FOTON FT504 4WD/50KS/ RATARSKI, kabina sa grejanjem, muzika.............13.550,00 eura /klima se doplacuje 1000 eura/
5. FOTON FT504N 4WD/50KS/ VOCARSKI, kabina sa grejanjem, muzika..........13.900,00 eura

- Garancija 2 godine, 1000 r/s
- U cene su uracunati PDV I carina
- Transport traktora do Vaseg gazdinstva je o nasem trosku
- Prvi servis je besplatan placa se samo ulje
- Traktor se isporucuje sa komplet opremom I nista od toga se ne doplacuje / prednji I zadnji tegovi, kompresor, 5 izvoda za hidrauliku, dve vucne kuke, reverzer, muzika, radna svetla napred I pozadi, kabina je sigurnosna, grejanje, brisac napred I pozadi /
- Servisna sluzba je u Kraljevu /mobilni servis/
- Obezbezeni rezervni delovi za sve modele

OVLASCENI UVOZNIK ZA SRBIJU, CRNU GORU I MAKEDONIJU MEHANIZACIJA TRGOMEN – KRALJEVO
 
Nazad
Vrh