FOTON

:bravo:ha, ha, ha klip je urnebesan, već sam zaboravio na ovo. Ali šalu na stranu, nemam Foton i ne branim ga, ali ne znam za jeftiniji traktor sa kabinom (klimom), prednjom vučom isl. A što se tiče dodatne opreme retko sada možete da nađete traktor gde bez doplate dobijate vazdušnu instalaciju, muziku, radna svetla, tegove, bar ne u ovom cenovnom rangu. Mada, naravno, ovde diskutujemo i zato sam i postavio cene, da ljudi mogu da ih upoređuju sa drugim traktorima.
Takođe nije mala stvar besplatan prevoz do kupca, meni su recimo u Agrovojv. 2013. kad sam kupovao traktor naplatili preko 400 eura da mi dovezu traktor, naravno preko redovne cene.
 
Poslednja izmena:
Ja imam u planu fotona 454 da zameni ferdzu ,koja je cena Sada novog?
за цену си добио информацију, она је иста више од 1. године, оно што је битно у новом фотону 454 за разлику од предходне серије бука у кабини је знатно мања.

- - - - - - - - - -

evo par slika od fotona 454, koji je stigao pre oko mesec dana......

738.jpg

736.jpg

739.jpg
 
Da li je ovo uzeto preko Fruits&berries-a tj. uz njihovu i državnu subvenciju, i ako jeste da li si dobio povraćaj. Inače bili bismo ti zahvalni da napišeš neke svoje utiske o traktoru i sl, bez obzira što je skoro kupljen, i ako može neka slika iz kabine. Neka je sa srećom i puno bezbrižnih radnih sati :ppozdrav:.
 
ХВАЛА.....
Управо тако. Повраћај још увек нисам добио, мада је комисија недавно извршила контролу и очекујем убрзо, а он је око 40%, што је "ЕКСТРА" :bravo:. За ових месец дана колико га имам, направљено је око 30-ак часа, тако да не могу много да кажем о њему, осима да је веома брз, да предњу вучу укључује без икаквих проблема, мењач је механички 8х8, има радио, грејање и хлађење и кабина је доста добро одрађена у односу на предходну серију што сам већ и напоменуо. Биће слика :ppozdrav:. Једино што ми се није свидело је да je на теговима показao корозију, али то из Тргомена оправдавају што трактори из Кине на трајeкту путује око месец дана и због велике концентрације јода долази до тога.
 
odi u obliznju farbaru nek ti odrade istu nijansu pa cetkicom ga upicani zbog Dusmana.ja mojeg Imt drzim u fabrickom izdanju a ima 8 god

- - - - - - - - - -

cim nemam obaveeza picanim jedno po jedno
 
Ma to je najmanji problem, tegovi su puno gvožđe a i crne su boje lako se zafarbaju, nego bitno je da taj traktor ne krči kad se ubacuje, da se kardan lako uključuje, takođe i prednja vuča, da reverzer lepo radi kad ga već ima i da u njemu može da se sluša radio, jer u mojoj Mahindri može ali ako je pojačano na preko 30 a onda ti dođe da izađeš iz traktora... dakle buka i zaptivenost kabine. Da te ne gnjavim puno tek si ga kupio, okači koju sliku kad možeš a ja bih rado kad se vreme prolepša svratio da ga pogledam ako nije problem s obzirom da nismo daleko, i javi kad ti bude uplaćena subvencija, može i na PP da tražim i ja moju.
 
Na sajmu u Novom sadu ove godine je u kabini bio drugačiji deo za klimatizaciju, sada je verovatno uz poboljšanu kabinu po pitanju vibracija promenjen i taj blok, inače sad mi se više sviđa. Interesuje me jesi li video gde se nalaze filteri za vazduh u kabini, verovatno ih ima, tj. sa koje strane uvlači vazduh i gde se sipa gorivo u ovaj traktor.

picture-304.jpg
 
Ljudi, primećujte li napredak u kvalitetu( i dizajnu) kod Kineza u odnosu na pre 5-6 godina.:bravo:
Aovi iz IMT-a hoće pare od drzave a da proizvode 539 ko pre 40 godina.:svinja:
Izgleda da u EU Foton prodaju traktore bez ove budze od uljnog filtera,tj sa suvim.
 
Na sajmu u Novom sadu ove godine je u kabini bio drugačiji deo za klimatizaciju, sada je verovatno uz poboljšanu kabinu po pitanju vibracija promenjen i taj blok, inače sad mi se više sviđa. Interesuje me jesi li video gde se nalaze filteri za vazduh u kabini, verovatno ih ima, tj. sa koje strane uvlači vazduh i gde se sipa gorivo u ovaj traktor.

picture-304.jpg

Nisam primetio gde se nalaze filteri i ne znam da li ih uopšte ima. To pitanje ću ostaviti za mehaničare iz trgomea kada budu dolazili na prvi servis. Što se tiče goriva tj. poklopca za rezervoar, isti se nalazi kao i kod IMT-a.

- - - - - - - - - -

Ljudi, primećujte li napredak u kvalitetu( i dizajnu) kod Kineza u odnosu na pre 5-6 godina.:bravo:
Aovi iz IMT-a hoće pare od drzave a da proizvode 539 ko pre 40 godina.:svinja:
Izgleda da u EU Foton prodaju traktore bez ove budze od uljnog filtera,tj sa suvim.

Sa suvim filterom u početku su prodavani i kod nas, pa su iz trgomena (glavi uvoznik za foton), kako oni kažu insistirali na uljne filtere, sto su u Kini prihvatili i počeli sa takvom isporukom.
 
Leteče ležajeve smo ostavili mada su malo dobili lufta,ali majstor je tražio po katalozima i negdje pronašao da dimenzije pašu od nekog lamborghinija,a original leteče nismo mogli naručiti jer nigdje na motoru i svim papirima nismo mogli nači broj motora jer ovi iz tvrdke neču naručivat dijelove ako neznaju broj motora jer kažu da ugrađuju tri vrste motora u te tipove.Gumice smo kupili standardne to ima u svakom dučanu,a dihtung glave je kineski,i tih su nekoliko imali u trgovini,evo prije neki mjesec je opet bacio vodu i kompresiju kroz dihtung,srecom nije u ulje pa nije bilo neke veće štete,ako se to dogodi opet morat cemo brusit glavu i opet probat,i vidjet kako ce to funcionirat,inače dijelove koje nemaju na lageru,oni se dovoze dva puta godišnje ili po narudžbi a ta nas je za spojničku stajala tri mjeseca,za to vrijeme sam kod strojobravara drugu napravio.Što se tiče buke,jako je bučan,motor ne toliko nego mjenjač,ali eto srečom za sada sa mjenjačom nisam imao problema.Ja imam puno zemlje i stoke,imam rusa 952.2 torpedo deutza 40 06 i toga fotona 404 ali je mnogo jači od torpeda,ipak ima prvi pogon i teži je,imam puno gnojovke i derem ga po 5 dana bez prestanaka ca cisternom 3000 litara po svakakvim uvjetima,dok sa torpedom mogu samo dok je suho,osim kaj je dosta brži od torpeda pa mu je u četvrtoj sasvim dovoljna ta litraža,možda malo i preteška,dok je torpedo sporiji pa ne osjeti u najbržoj jako tu cisternu,ali kad je blato bolje ne sa njim,ali foton ju vuče do osovina kak se kaže,i jako mi se sviđa što je veoma okretljiv,ko mali imt,za kositi,brat kukuruz odličan je,eto prošle godine sa deutzom nebi mogao brat na nekim zemljama uopče,ali sa fotonom sam samo jedanput zagrezo,a sa torpedom morem doči samo pogledat zemlju a ne brat po takvim uvjetima.Ali kak ce jos dugo neznam,vidim da nekima tu iz foruma izdrže i po 2000 radnih sati,a meni na 650 več tri popravka i godinu dana popravka,a dvije godine je star.
 
Zasto foton a ne yto:ppozdrav:

Iz TRGOMENA sam imao primamljivu ponudu tj. povoljnosti oko snizenja cene, kursnu razliku tokom konkursa nisu trazili i besplatna isporuka na kucnu adresu. Usteda oko 1000 eura.:osmeh: YTO do sada, kao i tokom konkurska za kupovin u traktora nisam uzivo video i nema ga u mom kraju, a kako bi vise dobio informacija o njemu. Koja je razlika u ceni foton 454 i yto 454? Naravno i u kvalitetu :ppozdrav:
 
Razmisljam da li da uzmem yto 554 ili foton 604. koristio bih ga za sitnije poslove(sejanje,spartanje,prskanje) pa da cujem vase misljenje?
 
Nazad
Vrh