FOTON

Ovakav stigo pre nekoliko dana u selo? Zna li neko možda nešto više oko ovog modela?

6yyufq.jpg


Ja bi rekao da je ovo voćarska izvedba sa manjom širinom, što se vidi po tome kako kabina naseda na krila i po nešto manjim tj. nižim zadnjim točkovima, ali ne mogu da budem baš 100% siguran , jer su svi manji fotoni jako slični spolja. I mene interesuje ovakav traktor za voćnjak ali u mom kraju nema nijednog da mogu da ga vidim u radu. To bi trebalo da bude jeftinija naravno i ne tako kvalitetna alternativa skupljim zapadnim traktorima koji se koriste u voćarstvu i koji koštaju preko 30 000 eura, a bolja varijanta od naših IMT traktora pa i od YTO-a i Mahindri jer oni nemaju voćarce sa oko 1.4m širine i prednjom vučom u ponudi kod nas. Voleo bih da se malo raspitaš o njemu kod vlasnika kad napravi neke sate, a takođe i šta ima od opreme i za koju cenu, mislim na reverzer, broj brzina, buku u kabini, zaptivenost kabine, eventualno mogućnost klima uređaja, broj izvoda za ulje.
 
Poslednja izmena:
Ovo je standardna verzija, sa poprilicno sirokom kabinom. Ovaj traktor moze odlicno da posluzi u vocnjaku a ima i bas vocarska verzija od 50 i 60 ks oni su bas uski. Ima reverzer, brzina 8x8, buka je da tako kazem normalna nije bucan kao stariji modeli, kabina je dobro zatvorena, postoji i verzija sa klimom. Cetiri izvoda hidraulike i jedan za konastantan povrat ulja.
 
Za to se treba raspitati kod distributera. Ali na takav traktor bi se trebalo cekati neko duze vrijeme, dok nebi stigao iz Kine
 
Keks,
kako se drži traktor? Jesi li dobio originalne dijelove koji su nedostajali ili još radi kako je složen?
Mnogi se žale na buku u kabini. Kolika je na modelu 404?
 
evo da se i ja pohvalim nas veliki foton je kupljen drugi u srbiji a pored 804
2itr86t.jpg
imamo i404 oba nas dobro sluze,804 ima 8000rh a 404 5000rh
dvac0.jpg
 
Belan,aj molim te škljocni motor,par slika.... Zanima me kako izgleda tj dal je sličan ili možda isti kao na YTO-u x804. Hvala!
 
t8uiba.jpg
[/IMG]evo nekoliko slika mojih traktora sva tri fotona

- - - - - - - - - -

33v20bo.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

fkqp1z.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

o5418l.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

2nsp0z4.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

10mlkxc.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

2s182za.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

70cmkw.jpg
[/IMG]
 
igo Daj neki komentar za ove traktore. Kako si zadovoljan sa njima, da li je bilo nekih prob. i sl.?
 
ovako neznam sta te bas konkretno interesuje ali probacu ukratko da ikomentarisem ove moje kineze. ovaj najstariji 824 ima oko 900 sati kupljen je 2009 god , nosi perkinsov motor turbo dizel 82ks, mali potrosac , potrosnja u roto freziranju je oko 12 l po ha. nisam ima nikakvih problema sa njim jedina mu je mana sto je malo bucan u kabini a i nema klimu , 904 ima 94 ks, kupljen prosle godine u decedbru pa ne mogu nista vise da kazem za njega jer ga nisam jos ni probao , ima klimu ojacanu hidruliku i mnogo je bolje resena izolacija kabine sto je bas za pohvalu , 454 je kupljen 2012 god i to je moj omiljeni traktor , potrosnja je u rangu sa 539 , brz je dobar za transport brzina ima 8+8 napred nazad, ide oko 35 km na cas.za njega bas sve pohvale . mozda sam ih malo vise izhvalio ali je bas tako za te ::novac:: sigurno ne mozes kupiti bolje , naravno da postoje i bolji ali i mnogo vise kostaju . ako te jos nesto zanima pitaj .
 
Nazad
Vrh