FOTON

Ima li ko knjigu upustvo za rukovanje za fotona 804 name srpskom jeziku ,posto Sam kupio polovnog nemam knjigu a treba nesto da radim oko njega I knjiga mi je neophodna ako IMA neko da mi isfotokopira I posalje brzom postom ja bih platio I kopirinje I postu !! Hitno je I hvala unapred
 
Ima li ko knjigu upustvo za rukovanje za fotona 804 name srpskom jeziku ,posto Sam kupio polovnog nemam knjigu a treba nesto da radim oko njega I knjiga mi je neophodna ako IMA neko da mi isfotokopira I posalje brzom postom ja bih platio I kopirinje I postu !! Hitno je I hvala unapred
Имам један ЦД са комплетним упуством за руковање, мислим да ти може помоћи, јер су на њему приказана сва упуства за фотон тракторе, али је на енглеском језику. Уколико ти то одговара обавести ме.
 
Koja je cena novog fotona 504 I 604 sa prednjom vucom I opremom ,I koja se oprema dobija

Koliko sam upucen kad sam bio na agrovojvodininom štandu na sajmu 504 i 604 se isporučuju sa standardnom opremom kao i yto te klase,znači tegovi vazdušna instalacija,samo je razlika u kabinama i limariji ali po mom mišljenju ja bi na tvom mestu radije uzeo yto sa evropskom kabinom,dosta ljudi imaju vec ovaj traktor i samo reči hvale kažu,a cena od je 14000 sa kineskom pa do 17000evra sa eu kabinom
 
Jel neko ima fotona 904 plave boje video sam jedan u djurdjevu radi pored puta pa me zanima kako ste zadovoljni sa njima
 
Ima li neko uživo slikanu sliku voćarskih modela 504 ili 604. Neverovatno je da na internetu ima jako malo slika ovih voćarskih varijanti ( nije da baš nema ali jako malo), na You tubu ima samo par snimaka i to nijedan u voćnjaku te je jako teško oceniti koliko može da se smota (ajnšlag), da le kabina nije pretesna i sl. Na stanju u Srbiji kao novih nema takođe nijedan, s tim da može da se ode kod nekih koji su ih već kupili pa da se tamo vide. Inače se radi o modelu Foton TB 604.
 
Sjedao sam u u TB 60, kabina nije bas nesto prostrana, blatobrani dodju oko mene, a za ajnslag neznam nisam vozio, ali nevjerujem da je ista veci negu u standardnih modela.
Zasto bas hoces vocarsku verziju ni ove standardne nisu presiroke za vocnjaka, sem ako imas bas uske redove?
 
Redovi su na 4m, ali šljiva zna da se baš razgrana i u starijim voćnjacima teško prolazim sa IMT-om 539 noviji tip sa onom kockastom maskom i nešto širom kabinom. Zato me interesuje da pogledam i premerim tu voćarsku varijantu. Od ovih standardnih najpre bih uzeo 504 jer ima solidnu snagu od 50ks, dobru težinu od oko 2600kg, skoro sve od oprme što je neophodno, ali je u širini preko 1.7m, ima mali ajnšlag.
 
imam par fotki fotona 504...al nemam komp da postavim..gde se sklapa foton ...traktor je firmin ima 30tak sati..lep na oko ali kako je moguce da je vec musav ceo...ulje od hidraulike propisalo a napred nafta izbila...Razocaran Sto posto a i klima neradi

- - - - - - - - - -

mislim da je kvalitet materijala ok samo se nije vodilo racuna kad se sklapalo vidim pozadi fali sraf
 
Da dosta zavisi od toga kako ga sklope. Kod nas dobro sklapaju i oko toga stvarno nema problema, kad ga kupis samo sjedi i vozi nema dotezanja sarafa. Jedina zamjerka na sklapanju je sto na uticnici za prikolicu nije sklopljeno podjednako na svakom traktoru, sad moram preklapati, ali opet to je super u usporedbi kako na Majevica prikolici samo ubace kabal, a nespoje ga pa mi onda mislili da je na traktoru problem.
Ovi novi modeli imaju dosta bolju kabinu i mnoge stvari su unapredjene ali velika je zamjerka na komandama hidraulike, da bi na tom mjesu kabina bila zatvorena napravili su drugacije rucice koje su u usporedbi sa starim modelom daleko nepreciznije, dok kod starog to perfektno odradjeno.
U globalu Hvala Bogu dobro sluze, 454 2100+ sati, 524 oko 400 idu dobro, a malo trose, kud ces bolje od toga :osmeh:
 
Baš sam imao nameru da pazarim jedan 504 ali posle probe i posete par ljudi koji ga imaju video sam da to nije puno bolji traktor od IMT-a sem što ima reverzer ostalo otprilike na nivou 549 sa duplom vučom, i cena je tu negde. Jednostavno možda sam previše očekivao. Naravno ne kažem ja da je to toliko loš traktor ima sve što je neophodno: solidnu kabinu, mada i dalje bučan, prednju vuču sa dosta dobrim mostom, težinu, kompresor, hidro izvode. Ali jednostavno očekivao sam bolji menjač koji je izgleda najslabija tačka ovom traktoru, manju buku i nešto bolji kvalitet tj da traktori izgledaju malo pristojnije posle par godina eksploatacije. Sa druge strane takođe sam gledao 604 ali voćarski model posle nekih 800 sati i oko nepune 2 godine i mogu da kažem da me razočarao, opet je sve od opreme tu, takođe dobre dimenzije i dovoljna težina ali je kvalitet izrade jako nizak, traktor je imao par većih problema koji su rešeni u garanciji ali svedoče o kvalitetu, takođe dosta ručica i poluga zaribalo, teško radi, reverzer naopako, ručice zbog tesne kabine jedna preko druge i sl. Naravno ovo su konstatacije koje sam ja izveo i to je moje mišljenje.
 
photo0100.jpg
 
nas foton 804 vuce huard plug 3*40cm bez problema 4 sporom,malo je tezak za njega morali smo da stavimo i sve tegove
 
Jel neko zna nesto o traktoru jinma 554, dosta je slican fotonu. Ima 55ks,prednju vucu, kabinu. 2007 godiste, 400rs, vredi li takav 6000e?
 
Nije ovaj je iz Kučeva a video sam na oglasima da ima neki u Subotice cena 10500, znas li možda nesto o njima?
 
Meni se ti traktori ne sviđaju. Ima kod nas jedan nov kupljen pre par godina od 80ks a izgleda sa onim zadnjim gumama kao da je od 60ks.Nisam ga zagledao previše nije me zainteresovao i ostavio utisak .
 
Alene,nažalost ne znam ništa o tim traktorima. Znam samo o ovom iz okoline Su. da je tih 380-400rs realno stanje tj nije vraćen sat. Ali kao ni kolegi,ni meni se ne svidjaju. Uopšte.
 
Nazad
Vrh