Elektro instalacija

Jesu ako nemaš druge.
Probaj Jokari pa ćeš promeniti mišljenje.
Btw, imam i ta vaša omiljena klešta, doduše кompletna sa vijkom, аli su mi nepogodna za sitne i precizne žice..


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Da li neko zna kako se ovaj brojač moto časova može montirati na traktoru, dizel motoru? U videu je obijasnjeno na benzinski motor, samo se namota ta zica oko kabla od svecica i odmah registruje kad motor radi. Na sajtu pise da moze da radi na benzinske i dizel motore.

b0c419be89c8464304d1059eb7f4d98c.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Što se tiče skidanja izolacije, iako imam dve vrste klešta za tu namenu, najčešće koristim obične sečice.
 
Sutra u Lidlu na akciji secice 350din. Imam takve jedno 15 godina kupili na vasaru neke jeftinije sa idejom da sece zube prasicima deda, a one do sad uradile komplet 3 traktora instalacije i nisu bas ostre, a najcesce sa njima skidam izolaciju.
 
Ja još uvek koristim sečice koje sam kupio dok sam išao u srednju školu. Unior. Al' ono, gledam da ih koristim za ono za šta su namenjene, mada ponekad precvikam i poneki šraf (tanki naravno).
 
A ja ništa drugo ne sečem unior sečicama sem žica. Polovne kupljene, i sada su kao nove. Koriste se 50 puta godišnje, ali 600 dinara vrede.
 
Jesu ako nemaš druge.
Probaj Jokari pa ćeš promeniti mišljenje.
Btw, imam i ta vaša omiljena klešta, doduše кompletna sa vijkom, аli su mi nepogodna za sitne i precizne žice..
I ja kažem da nisu pogodna za tanje i licnaste žice. Za kućne elektroinstalacije meni su bolje od drugih. Jokari bi mi možda odgovarale pošto imaju mehanizam skidanja žice sa prednje strane. Ove sa strane što skidaju mi ne odgovaraju za pomenutu namenu.
 

Ja koristim dugo ovakve slicne i dobro su se pokazale, nema ni stelanja ni niceg nego samo stavis kabal i skines izolaciju. Ima i dole dio za stezanje stopica ali za obicne stopice to jest buksne kako je mirosti rekao su sranje a kad radis auto stopice moras ih na dva kraja stisnuti.
 
Trenutno mi je telefon na popravci pa nemogu uslikati ali imas na linku ispod detaljan pregled klesta samo sto su moja plava i imaju drugi natpis, kod njega sam i video taj tip klesta i ponesto naucio oko struje. Jedino mi nisu resavale posao kad sam radio sa nekim kablom kome je izolacija ko zvaka ali tu i tradicionalne blankerice nisu nista mogle.
 
Imam siituaciju ,pa ako neko može pomoći,naima imam na slovenskoj prikolici original kabal,bar ja mislim da je tako,ima 7 žica jedna zeleno žuta,ostale crne,dve su bezimene da tzako kažem a ostale imaju po oznaku 3,4,7,9.
Cenim da svaka oznaka označava za koji svetlosnu grupu ,nemam ispitivač,pa ako može neko reći koja je za šta.
Hvala.
Ako nisam jasan ,kažite objasniću.
 
Blizu je teme pa da pitam
Imam neke ideje gde se koriste motori brisaca 12V. Koliko sam se raspitivao, snage im se krecu oko 100w. Imam ideju da porucim ovako nesto (primera radi). Tih 9A bi im bilo dovoljno. Da se ne zezam sa trafoima i sklapanjem kutija. Koji su nedostaci?
 
Imam siituaciju ,pa ako neko može pomoći,naima imam na slovenskoj prikolici original kabal,bar ja mislim da je tako,ima 7 žica jedna zeleno žuta,ostale crne,dve su bezimene da tzako kažem a ostale imaju po oznaku 3,4,7,9.
Cenim da svaka oznaka označava za koji svetlosnu grupu ,nemam ispitivač,pa ako može neko reći koja je za šta.
Hvala.
Ako nisam jasan ,kažite objasniću.
https://pedja.supurovic.net/prikljucak-za-auto-prikolicu-sema/comment-page-1/?lang=lat.

Evo ti ovde. Trebalo bi da je ovaj prvi sa 7. Samo dvojka mislim da nije svetlo za maglu nego sirena ili tako nešto. 9 je verovatno stalna struja + za svetiljku ili nešto.
Jel imaš i utičnicu ili samo žice? Koji kraj te ineresuje? Proveri, dovedi neko napajanje 12 V nadji koja je masa, treba da je 3, pa spajaj redom, a neko nek ti govori šta sija.
Ako spajaš utičnicu vodi računa, ovo je šema za deo na traktoru, na prikolici je efekat ogldala. Slika skroz dole https://bs.med-auto.com/tuning/prikljucna-prikolica-za-prikolicu.html
 
Blizu je teme pa da pitam
Imam neke ideje gde se koriste motori brisaca 12V. Koliko sam se raspitivao, snage im se krecu oko 100w. Imam ideju da porucim ovako nesto (primera radi). Tih 9A bi im bilo dovoljno. Da se ne zezam sa trafoima i sklapanjem kutija. Koji su nedostaci?
Verovatno to što ne mogu da obezbede tih 9A. Ako ti prostor nije problem bolje nadji neko staro napajanje od kompa. Imaćeš više nego dovoljno struje.
 
nesko2563 je napisao(la):
Blizu je teme pa da pitam
Imam neke ideje gde se koriste motori brisaca 12V. Koliko sam se raspitivao, snage im se krecu oko 100w. Imam ideju da porucim ovako nesto (primera radi). Tih 9A bi im bilo dovoljno. Da se ne zezam sa trafoima i sklapanjem kutija. Koji su nedostaci?

Ako ti išta znači, ja koristim motor od brisača na ražnju, imam običan ispravljač-trafo-napajanje od starih kompjutera....
Napajanje polovno od kompjutera je 300-400 dinara, a možda od nekog dobiješ i džabe (k'o ja)....
 
Nazad
Vrh