Elektro instalacija

Neka americka vozila takodje imaju alternator sa jednom zicom, samopobudni. Kod njih se desava recimo da ako stoji duze od godinu dana izgubi magnetno polje i nece da puni, onda mora da se uradi rucno pobudjivanje spajanjem 2 kontakta. Na nemackim vozilima do 2000ih je uglavnom sistem sa pobudom lampicom, za druge ne znam.

Nego ironija sudbine, juce pricamo o ovome, danas mi crkne lampica, naravno ne puni.
Tacnije nije crkla sijalica vec gubi kontakt u glupavom grlu. Dodje mi da je zalemim direktno na zice koliko sam puta imao problema sa tim grlima
 
Pogotovo ova nova grla nisu za nista ono dole sto pritisce sredinu sijalice za plus odozdo se stalno obalavi pa moras vracati, to je prednost led svetala jer nema da gubi kontakt. Probaj naci negde u prodavnicama neku drugu signalnu lampicu pa mozda i led ili koja bolje ima reseno grlo. Ista situacija je i sa stop svetlima jeftinim koja imaju lose grlo dok one skuplje sa grlom koje ima plastiku ili sta vec vec su druga prica.
 
Pogotovo ova nova grla nisu za nista ono dole sto pritisce sredinu sijalice za plus odozdo se stalno obalavi pa moras vracati, to je prednost led svetala jer nema da gubi kontakt. Probaj naci negde u prodavnicama neku drugu signalnu lampicu pa mozda i led ili koja bolje ima reseno grlo. Ista situacija je i sa stop svetlima jeftinim koja imaju lose grlo dok one skuplje sa grlom koje ima plastiku ili sta vec vec su druga prica.
O kod mene gubila je gubila kontakt dok je nisam malo sredio. Takodje je bilo toliko prljava plastika da se na suncu nije ni videla. Tad sam i proveravao da li puni kad ne upali sijalicu.
 
Ja sam skoro nabavio krimp klešta za buksne..
5ad80b5a9b9ef7fa184f6187d79c3d72.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Imao sam ih nekoliko ali ove crvene su mi se pokazale dobro, za ne izolovane stopice .Ove druge slabo koristim.
 
Da li je iko stavljao led sijalice u lampe koje su za migavce i poziciju? Hteo bi zamenim sijalicu pozicije i stavim led, mozda bi malo jače sijale i bile skoro kao radni far. Sada dobro osvetljavaju, nemam primedbi na njihovo sijanje, ali bi sa led sijalicama dobio skoro kao radni far. Znači samo bi sijalice promenio, ostalo bi ostavio isto, ako to može. Grlo je obično za takve lampe, vidim na kp da postoje takve led sijalice.
 
Da li je iko stavljao led sijalice u lampe koje su za migavce i poziciju? Hteo bi zamenim sijalicu pozicije i stavim led, mozda bi malo jače sijale i bile skoro kao radni far. Sada dobro osvetljavaju, nemam primedbi na njihovo sijanje, ali bi sa led sijalicama dobio skoro kao radni far. Znači samo bi sijalice promenio, ostalo bi ostavio isto, ako to može. Grlo je obično za takve lampe, vidim na kp da postoje takve led sijalice.
Da, imaš te LED za klasična sijlačna grla. Uzmi slabije, piše koliko su vati. Odprlike led sija 7X jače nego obična, vidi od koliko je sad pa izračunaj odprilike.
 
Mirosti.
Ovo su dobra kliješta. Stegnu iz jednog poteza. Spoj čvrst i lijepog izgleda. Pravo tvornički.
Dok ih nisam nabavio nisam bio zadovoljan postavljanjem buksni ma koliko se trudio.
 
Dobio od saradnika, kome sam nešto radio. Bio zadovoljan mojim radom, koji nisam hteo naplatiti. Meni odgovaralo, jer klešta za krimpovanje buksni odavno tražim a da ne platim baš previše, jer ima baš skupih.
Imam i za hilzne:
e1041871d960ada6dd946eff7756214e.jpg


I za stopice:


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
094712fbcbb1280b5178dda5e42ab937.jpg


Za skidanje izolacije:

3e3221c7d863d855daa1796281fe79f2.jpg


A ovo su mi predhodna za hilzne. Rade ali nisu kao ova nova..

e715f248ad1bab66002fe8dced23f8fb.jpg
 
Ja skidam izolaciju sa nekim najobicnijim klijestima za skidanje , imala su nekad vijak za podesavanje al to ne koristim nego stegnem osjecajem kolko treba kakva god bila debljina zice , nekako mi najbrze kad se navikne .
 
@frkani

Ovo ja zovem stopica

A ovo buksna
Tvoja (i moja nova)klešta su za ovaj tip

Ovo su hilzne

Čisto radi razumevanja, ko kako zove pojedine priključke
Meni još nedostaju one viljuškice za demontažu auto konektora. Zakasnio da poručim sa Alija dok je bila besplatna isporuka.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Hvala na objašnjenju. Ja nisam električar a kod nas uglavnom svi govore stopice samo razne vrste. One sa okom, račvaste, izolacijom i sl.
 
Nazad
Vrh