Elektro instalacija

Prosle sezone pocelo mi se desavati, kombajn ujutru upali na kljuc svaki put, svaki dan ujutru samo okrenem kljun on upali. Cim odradi jednu njivu, i ako te ugasimo taj vise na kljuc nece da upali. Okrenem kljuc da upalim povuce struju vidim na lampi od alternatora, ali nece da upali. Odem dirktno na alnaser, on upali odmah. I tako svaki dan, sta bi moglo da bude problem, brava, automat?
 
1) Brava-izmeri napon akumulatora i isti taj napon moraš imati kada zaverglaš i izmeriš napon na pobudi (tanja žica na anlaseru) samo je prvo odspoji sa anlasera. Ako nemaš taj napon onda brava ne prenosi dovoljno volti pa ti automat shebo kontaktore.
2) Instalacija-proveri da nije u prekidu tako što ćeš staviti novu žicu.
3) Relej ako ga ima-može i on da šteka.
4) Automat anlasera-spaljeni kontaktori iz više razloga (loš akumulator, loš napon na pobudi...)
Prošle godine me slično prco Yto. Kad smisli pali na ključ a kad smisli pali na direkt ali samo na kratko parče žice. Na dugačko, jok. Imao sam rezervni relej za njega (kučke kineske napravili namenski relej) i bio ubeđen da je on u pitanju jer je jednom već trokirao kontakt unutar samog releja. Međutim, kada sam stavio nov a ono isto. Upustio sam se u rastavljanje automata i uspeo sam ga popraviti. Okrenuo sam kontakte i sad vrti ko blesav.
 
Juce sam radio oko kombajna, i upalio sam ga jedno 10 puta, i svaki put je upalio na kljuc, samo kad se zagrije, tad vise ne pali na kljuc. Hvala Sinisa na informacija, pregledacemo to..
 
Najbolje pozovi elektricara da pregleda, i kad je hladan i kad je vruc da ispita napone. Ako nisi dobar sa strujom izgubices pola dana samo da skontas sta cemu sluzi. Brdo je kablova i konektora.
 
Kontakt brava na silu nebesku me zeza vec duze vreme. U garazi cas oce cas nece da pali , pozicuju, migavce... U saobracaj kada krenem nesljaka.

Koje su dobre kontakt brave, ovaj je fadip stalno je pravila problem?

Kada dam migavac na traktoru kad radi, na prikolici radi kontra. Da li da prevezem na uticnicu ili kabl(utikac) tu zicu, koji je broj kontakta za migavce ?
 
Na trakotru je radjena nova instalacija. Otvaro utikac, sve razlicite boje i oznake. Da mi brava radi izmenjao bi mesta i naso koje sa kojom treba da se menja.
 
Zamenio bravu, koja je oznaka za migavce na uticnici za prikolicu? Da zemenim mesta radi ali kontra od traktora.

Na uticnici za prikoicu ima tri kontakta po 2 zice. I dva kontakta po jedan.


Imam jos jedan problem kada dam kontakt na kada je kljuc na 1 radi pozicija i lampice na instrument tabli. Kada ukljucim kratko 2 , i dugo svetlo 3 lampice na tabli se gase i pozicija isto.

Pozicija radi samo na broj 1 na bravi. Krakta i duga normalno rade ali nema pozicije i lampice mi se gase.

Primetio sam da mi na bravi nema klabica koji ide na broj 58, on je valjda za poziciju?
 
Poslednja izmena:
Imam jos jedan problem kada dam kontakt na kada je kljuc na 1 radi pozicija i lampice na instrument tabli. Kada ukljucim kratko 2 , i dugo svetlo 3 lampice na tabli se gase i pozicija isto.

Pozicija radi samo na broj 1 na bravi. Krakta i duga normalno rade ali nema pozicije i lampice mi se gase.
Nisi dobro povezao žice. Jel ti rade i tuga i kratko kad upališ duga?
 
Na sedmopolnoj uticnici gore na 12h je L (levi migavac) a dole na 6h je R (desni migavac).

Sto se tice bravice, neko ti je sastavio poziciju prednju i zadnju. Za obe stvari ima zaseban izlaz jer kada se prebaci kljuc u polozaj dva, prednja pozicija se gasi a zadnje pozicije ostaju da svetle.
Na izlaz 58 se kace zadnje pozicije i osvetljenje tablice tako da ostavi prednju poziciju tu gde jeste a zadnje pozicije i osvetljenje table spoj na 58 izlaz
 
Poslednja izmena:
Nisi dobro povezao žice. Jel ti rade i tuga i kratko kad upališ duga?
Da rade, na prikolici sam resio problem. Zamenio mesta na utikacu od prikolice.

Za zadnju poziciju znam da nece da radi na 2 i 3 i tabla. Prednju poziciju cu da vidim veceras sada bije diretno sunce u farove pa nisam siguran.

Prednja pozicija radi na 1, na 2 i 3 se gasi kako bi i trebalo.Znaci sam treba da spojim na bravi zicu od 58 pa do kutije sa osiguracima? Imam dve kutije sa osiguracima.
 
Poslednja izmena:
Na jednoj od dve kutije sa osiguracima je tanka zica spojeni dva osiguraca njom.

Stavio kablic od 58 do tu gde je bila zica. Sada zadnja pozicija radi i na 1,2,3. Prednja samo na 1, kako bi trebalo. Samo mi se osvetljenje table radi na poziciji 1, na 2 i 3 se gasi. Kako da resim instrument tablu?

Verovatno je osvetljenje instrument table spojeno na prednju poziciju, treba da je izmestim na zadnju ?
 
Poslednja izmena:
Pa sta naradi covece. Kontam da imas "sitne ruke" pa jednu zicu izvuces a 10jos zakacis.😁
Proveri osigurac dugog svetla, mozda si zakacio negde pa osigurac geknuo, ako je sve ok onda trazi zicu ka osiguracu dugog svetla pa kad nadjes ubodi u kontakt 56a na bravici
 
Nazad
Vrh