Elektro instalacija

Pozdrav ljudi, potreban mi je prekidac za sva 4 zmigavca za imta 560, gde ima da se nabavi ns i okolina?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Sredio sam nije alternator zveknuo , struja bila u prekidu ,cak i bravica ispravna , alnaser polu zeza otisao automat .. Ali opet hvala na pomoci :)
 
Posto sam jesenas napokon nabudzio kabinu na imt 560 pitao bih vas koje radne farove bi ste mi preporucili za njega s obzirom na starost traktora,vibracije i sl.da li led ili pak obicne sa sijalicom?stavio bih 2 za napred i 2 za pozadi.i da li mogu direktno sa osiguraca da uzmem struju za njih?
 
Kupio danas dva releja sa 5 mesta za povezivanje nella u BM Božic 740 dinara komad, u kutiji. Sad kako to povezati pojma nemam.
Ispade nauka oko radnih farova, za mene.
 
Platis nekog elektricara da dodje i uradi sve,ja imam 3 masine na koje treba komplet instalacija da se uradi,od pozicije do rotacije,u planu je ove godine to odraditi....
 
Ne mora električar za ovo... mislim ne znam koliko čovek ima iskustva...
Kupio danas dva releja sa 5 mesta za povezivanje nella u BM Božic 740 dinara komad, u kutiji. Sad kako to povezati pojma nemam.
Ispade nauka oko radnih farova, za mene.
Jel su ti ovakvi releji? Da li imaš prekidač ili se na bravu palilo svetlo. Ako nemaš prekdač verovatno je bolje da ubaciš. Pitanje koliko radi taj na bravi.
 
Kupio danas dva releja sa 5 mesta za povezivanje nella u BM Božic 740 dinara komad, u kutiji. Sad kako to povezati pojma nemam.
Ispade nauka oko radnih farova, za mene.
Prosto je da povežeš.

Na kontakt 30 dovodiš + sa akumulatora sa 87 vodiš dalje ka potrošaču,pošto je sa 5 pinova imaš dva kontakta 87 (87,87a).Do njih i od njih vodiš sa 2,5.

85 i 86 su komandno kolo ,86 vodiš do prekidača,85 je masa.Tu možeš slobodno i 0,5 da vodiš.
 
Kupio sam i prekidače, po jedan za dva fara. One on of, solidan kvalitet. Malo cu pregledati net i ovo sto kragujevački seljak napisa, pa ce se mesto smisliti.
 
U sustini to je to. Jedino ako oces da ubacis osigurace onda sa njih vodis struju. Evo tj video lepo opisano. Ima i taj sa pet. Zaboravio malopre da ga stavim.
 
Kupio sam i prekidače, po jedan za dva fara. One on of, solidan kvalitet. Malo cu pregledati net i ovo sto kragujevački seljak napisa, pa ce se mesto smisliti.
Ako nećeš oba fara u isto vreme da koristiš onda možeš sve preko 1 releja,ali ti treba prekidač sa neutralnim položajem.Za to ti služi 5 pin 87a,ali tad bi valjalo da na dovodni + staviš osigurač.
 
Lajk sam za elektroniku... Dali moye neko da mi objasni zasto mora preko releja a ne recimo preko obicnog prekidaca? Unapred zahvalan
 
Nazad
Vrh