Elektro instalacija

Mislim da je dugo 56b. Izvinjavam se, sve je bilo lepo povezano nego je neki kontakt gde su osiguraci bio los. Cas je radilo cas nije. Kada sam stavio onu platiku na kutiju sa osiguracima opet je prestalo da radi.

Dotego sve srafove i radilo je sve. Sve radi sve je ok hvala na pomoci. Ako opet bude zezalo pregledacu sve kontakte do dugog svetla.
 
Radim sam novu instalaciju na imt 549 (jel nemas kome da das pare ,majtori svi u poslu a ima ih 1/2) i nemaju vremena, sve sam lepo razvukao svetla napred nazad grejac ,temperatura .buni me malo sad klntakt brava i brava paljenja.nove nosace osiguraca ubodne sam stavio.ako neko ima semu neka postavi bio bih zahvalan
 
Po svemu sudecu sto sam citao iz predhodnih postova ne slaze mi se sa ovom semom sa youtuba zae ne bi trebalo plus koji odlazi preko alnasera da ide na osigurac glavni pa tek preko njega na kontakt bravu na broj 30
 
Drugari, da li ima neki uredjaj da mi pomogne pri prolasku masinama kroz usku kapiju, imam lufta svega 5,6 cm levo i desno, rusenje i prosirivanje kapije nije opcija, posto je to ajnfor, imam sobe sa obe strane kapije.
Probao sam sa parking senzorima, ali oni na 30cm i blize piste konstantno, pa mi nisu od pomoci. Trebalo bi mi nesto da mi pokaze na ekranu koliko je udaljenost u cm, levo i desno???

Da li bi mogao laserski metar da se razdvoji, da ostavim uredjaj na npr sejalici, a ekran da ide u kabinu?
 
Poslednja izmena:
Ako mi neko resi ovo do veceras, saljem rakiju po izboru na kucnu adresu, imam kajsiju, dunju i viljamovku😀
 
Mozes ti staviti i kamere sa magnetima na coskove masina da ti prate, ispadne 40e sa monitorom. Ali velik je posao skidati i stavljati na svaku masinu po meni.

Ono sto je lakse je uzeti magnete neke vece i na njih zavariti šipku fi8 recimo i ofarbati nekom jakom bojom, i staviti na krajeve masina. Valjda mozes procjeniti iz kabine koliko ima od sipke do zida.
 
Staviš gabaritina svetla sa gumenim držačima,ako i prisloniš na zid ne možeš ni njih ni zid da oštetiš.

Ako je već toliko usko možeš i gumene odbojnike da staviš na zid,ali sa njima rizikuješ da dodatno suziš prostor.

Rikverc kamera isto nije loše rešenje samo trebaš da nadješ neku kvalitetnu i da nadješ pravi ugao za postavljanje.

Ako si poprilično vešt možeš da probaš da razdvojiš displej od lasera, ali dok ne otvoriš teško da možeš da znaš dal vredi truda.A imaš i Blutut lasere ali cena je poprilična :D
 
Jebes ga od oklega koji prave navigacije imas senzor polozaja ticka,sigurno tako neki senzor mozes da namontiras kao pipalice u vocnjacima.
Druga jeftinija stvar parking senzori nekog auta ali da rade na tako malo rastojanje.
Najjeftinije rsenje da naduvas lumbalone i dok ne pukne teras. 😁
To su 3 predloga za 3 tipa rakije. 😁😁
Ajde i 4ti predlog klapna iz repa kombajna ona sto zasvira kad udari masa u nju,tako i njih spolja postaviti za bocni kontakt.
 
Deda moj pokojni je rešio problem sa uskim ajnfortom tako što je kupio plac čelo bašte da izlazi na drugu ulicu...
Može sad ta rakija? 😀😀😀
 
Malo komplikovano alli izvodljivo. Postoje krajnji prekidaci sa antenom poput opruge . Napraviti nosace na magnet da bude promenljivo. Povezati dve zujalice sa razlicitim frekvencijama leva desna. Kada nasloni antenu reaguje...
Ne umem sa telefona da ubacim sliku.
 
Drugari, da li ima neki uredjaj da mi pomogne pri prolasku masinama kroz usku kapiju, imam lufta svega 5,6 cm levo i desno, rusenje i prosirivanje kapije nije opcija, posto je to ajnfor, imam sobe sa obe strane kapije.
Probao sam sa parking senzorima, ali oni na 30cm i blize piste konstantno, pa mi nisu od pomoci. Trebalo bi mi nesto da mi pokaze na ekranu koliko je udaljenost u cm, levo i desno???

Da li bi mogao laserski metar da se razdvoji, da ostavim uredjaj na npr sejalici, a ekran da ide u kabinu?
Postavi na visinu ogledala,kao ona za izlazak iz nepregledne ulici i sl. Vrv imas mesta za to.
 
Drugari, da li ima neki uredjaj da mi pomogne pri prolasku masinama kroz usku kapiju, imam lufta svega 5,6 cm levo i desno, rusenje i prosirivanje kapije nije opcija, posto je to ajnfor, imam sobe sa obe strane kapije.
Probao sam sa parking senzorima, ali oni na 30cm i blize piste konstantno, pa mi nisu od pomoci. Trebalo bi mi nesto da mi pokaze na ekranu koliko je udaljenost u cm, levo i desno???

Da li bi mogao laserski metar da se razdvoji, da ostavim uredjaj na npr sejalici, a ekran da ide u kabinu?
Stavis kapacitativne senzore a na zidove stavi lim
Da dodam 😁
 
Ne pomaže tu elektronika. Nađeš nekog da zanosi priključno radilo da prođe kroz kapiju. Kao kad pilot gura špartač prilikom spuštanja da se ne spusti motika na red već između reda... :haha:

p.s. Ako pobedim jel može kola mesto rakije? Ne pijem alkohol... :)
 
Sreži malo priključke
Srezano odavno
Mozes ti staviti i kamere sa magnetima na coskove masina da ti prate, ispadne 40e sa monitorom. Ali velik je posao skidati i stavljati na svaku masinu po meni.

Ono sto je lakse je uzeti magnete neke vece i na njih zavariti šipku fi8 recimo i ofarbati nekom jakom bojom, i staviti na krajeve masina. Valjda mozes procjeniti iz kabine koliko ima od sipke do zida.
kamere bi mozda mogle, ali tu nemam procenu koliko sam udaljen od kapije, zida, a magnet i sipka, ako udarim, sipka padne, pa opet moram da izlazim i namestam

Staviš gabaritina svetla sa gumenim držačima,ako i prisloniš na zid ne možeš ni njih ni zid da oštetiš.

Ako je već toliko usko možeš i gumene odbojnike da staviš na zid,ali sa njima rizikuješ da dodatno suziš prostor.

Rikverc kamera isto nije loše rešenje samo trebaš da nadješ neku kvalitetnu i da nadješ pravi ugao za postavljanje.

Ako si poprilično vešt možeš da probaš da razdvojiš displej od lasera, ali dok ne otvoriš teško da možeš da znaš dal vredi truda.A imaš i Blutut lasere ali cena je poprilična :D

mislim da cu i ovo da probam , tamo posle zimskog oranja
Jebes ga od oklega koji prave navigacije imas senzor polozaja ticka,sigurno tako neki senzor mozes da namontiras kao pipalice u vocnjacima.
Druga jeftinija stvar parking senzori nekog auta ali da rade na tako malo rastojanje.
Najjeftinije rsenje da naduvas lumbalone i dok ne pukne teras. 😁
To su 3 predloga za 3 tipa rakije. 😁😁
Ajde i 4ti predlog klapna iz repa kombajna ona sto zasvira kad udari masa u nju,tako i njih spolja postaviti za bocni kontakt.
ovo mi nije palo na pamet, mogao bih da nadjem parking senzore iz nekog boljeg auta, tamo sigurno nisu ovi koje sam kupio, i verovatno su precizniji
Deda moj pokojni je rešio problem sa uskim ajnfortom tako što je kupio plac čelo bašte da izlazi na drugu ulicu...
Može sad ta rakija? 😀😀😀
kupio bih ja da je na prodaju, ovako mogu samo da ga gledam i da se mucim
Malo komplikovano alli izvodljivo. Postoje krajnji prekidaci sa antenom poput opruge . Napraviti nosace na magnet da bude promenljivo. Povezati dve zujalice sa razlicitim frekvencijama leva desna. Kada nasloni antenu reaguje...
Ne umem sa telefona da ubacim sliku.
Ovo je izvodljivo, ali opet ne znam koliko sam blizu jednoj ili drugoj strani,
Postavi na visinu ogledala,kao ona za izlazak iz nepregledne ulici i sl. Vrv imas mesta za to.
Razmisljao sam i o tome, ali bi probao sa elektronikom, jer mi treba i za ulazak i izlazak

Stavis kapacitativne senzore a na zidove stavi lim
Da dodam 😁
Ovo bi moglo da uspe, nisam iskreno znao za te senzore, malo sam sad guglao i deluje mi da bi moglo da radi posao.
Ne pomaže tu elektronika. Nađeš nekog da zanosi priključno radilo da prođe kroz kapiju. Kao kad pilot gura špartač prilikom spuštanja da se ne spusti motika na red već između reda... :haha:

p.s. Ako pobedim jel može kola mesto rakije? Ne pijem alkohol... :)
Nemam uvek navigatora slobodnog
Iscrtaj dole na podu liniju po sredini i uvek prati traktorom sredinu i nema greske

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Dal verujes, da je i ovo uradjeno. Problem bude kada se suvise priblizim jednoj strani, npr za 5 cm odem levo, automatski kacim desnu stranu, a kad dodjem umoran sa njive lako se napravi greska


Hvala svima na predlozima, najvise mi se svideli predlozi od neska2563 i NA, i gledacu u tom pravcu da nesto nabudzim. Pustite adrese u pm, i naravno koju rakiju
 
Nazad
Vrh