E-Agrar

Evo ko ceka verifikaciju,meni tako odgovorili
2f77155ad74b9a99746702a0395f574b.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Zafrkavamo se sa putarima kad ih iznenadi sneg, a nas iznenadili ugovoru o zakupu.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ubacujem zakupe pa mi u katastru na nekoliko parcela izbacilo ovakvu zabelezbu:
Da li moze da pravi problem prilikom verifikacije?
ЗАБЕЛЕЖБА ПОСТОЈАЊА ЗАБРАНЕ ОТУЂЕЊА ИЛИ ОПТЕРЕЋЕЊА НЕПОКРЕТНОСТИ
 
kupio zemlju pa reku da je upisem,a ona zauzeta,pise broj gazdinstva ali nepise na cije gazdinstvo,kako saznati na koga je?naslednik nezna, otac mu preminuao
 
Imam problem ugovor sa plodouzivaocem jos iz 22012 na rok do 2050 isu uneti tacni podaci opovrsini sadasam ispravio podatke prilozio ponovo stari ugovor nije hteo da prihvati bez jmb uneo jmbgi poslao i sada mi stoji na tim parcelama crveni trougao stasada treba raditi da bi parcele bile prihvacene.
 
Već par dana pokušavam da im pošaljem poruku(budimo u kontaktu) i stalno mi izbacuje"došlo je do greške,osvežite stranicu i pokušajte ponovo" zovem ih na telefon,slobodan operater nemaju!Samo jednu parcelu treba da još odobre,a kanda nisu ni videli.
Danas zvao 26 puta dok nisam dobio vezu, posle cekao jos 23min da se javi operater. Isto imam jednu parcelu jos pre nove godine ubacio. Kaze mi zena da je katastrofa sa parcelama. A vidim danas iz mog sela njih par kod notara bilo svi daju zemlju u zakup ko je imao fiktivno gazdinstvo.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Министарка је позвала људе да дају у закуп ако они сами не раде и људи су послушали. Чак и овде су кренули да потписују уговоре о закупу.

Сад би Министарка требало да изађе и да јавно обећа да ће за све те парцеле некако бити исплаћени подстицаји. Они су криви за застој.

Могла би и удружења да изађу са саопштењем, чини ми се да овде има људи из њих.
 
Problem!!! uzeo drug novi zakup predhodni zakupac nece da obrise parcele sa njegovog e agrara?
 
Danas ubacio neke parcele sto su u zakupom sa crkvom i na svakoj parceli mi je izbacilo "lease_legal_entity" šta ru raditi slao sam mejlove nisam dobio kontretan odgovor

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Već par dana pokušavam da im pošaljem poruku(budimo u kontaktu) i stalno mi izbacuje"došlo je do greške,osvežite stranicu i pokušajte ponovo" zovem ih na telefon,slobodan operater nemaju!Samo jednu parcelu treba da još odobre,a kanda nisu ni videli.
Isti slucaj 2 nedelje cekam


Odgovor

Sistemska greška je u pitanju (Da ne kažem da je onemogućeno "Budimo u kontaktu")

Poruke im šaljite na:

  1. uap.callcentar@minpolj.gov.rs
  2. office@minpolj.gov.rs
  3. uap.kontaktcentar@minpolj.gov.rs
 
Problem!!! uzeo drug novi zakup predhodni zakupac nece da obrise parcele sa njegovog e agrara?
Ko od njih dvoje obrađuje te parcele ?

Po zakonu onaj ko više ne obrađuje te parcele mora da ih oslobodi sa svog eRPG (Pa i da i dalje važi ugovor >Konkretno mislim da su zbog toga i uveli da mora da bude overen ugovor kod Notara) U prevodu ne obrađuje a koristi subvencije ! ! !
 
Poslednja izmena:
Danas ubacio neke parcele sto su u zakupom sa crkvom i na svakoj parceli mi je izbacilo "lease_legal_entity" šta ru raditi slao sam mejlove nisam dobio kontretan odgovor

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Odgovor

1. Prijavite se na vaš eRPG

2.
Update

Pregled i promena podataka o gazdinstvu

Svaku promenu u podacima o poljoprivrednom gazdinstvu neophodno je da prijavite Registru u roku od 30 dana od nastupanja promene.

3. Dodaj parcelu nosioca

4. U zakupu ili ustupljeno zemljište od pravnog lica
Zemljište je u zakupu ili ustupljeno od pravnog lica.




Nakon toga priložite dokumente


  • Ugovor o zakupu ili ustupanju
  • Izvod iz Katastra ili Zemljišne knjige
  • Prilog 2a - Izjava odgovornog lica u pravnom licu koje je vlasnik zemljišta i zakupodavac, odnosno ustupilac zemljišta na korišćenje

Link za izjavu

Prilog 2a
 
Pozdrav imam nedoumicu sad kada unesem kulture ,imam parcela gde su obale uhvatiel po 10,15 ari,da li tu površinu unesem kao šume, ili ostavim bez prijavljene kulture,tako imam problem i kucninplac jedna broj parcele ima deo koji se obradjuje i deo koji je dvorište.
 
Nazad
Vrh