E-Agrar

Što se tiče ovog da sada svi daju ugovore o zakupu, ima i onih koji su rešili da idu po starom, njive pod zakup a subvencije njima. Videćemo kako će to da prođe.
 
@Srđan01 ja sam crkvenu zemlju ubacio kao zakup sa fizickim licem, dodao overen ugovor od notara, licne kwrte, izvode iz katastra. Da li ce tako biti prihvaceno? Nije mi izbacilo nikakvu gresku.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Što se tiče ovog da sada svi daju ugovore o zakupu, ima i onih koji su rešili da idu po starom, njive pod zakup a subvencije njima. Videćemo kako će to da prođe.
Proći će ako se onaj ko koristi zemljište ne buni, ima dosta situacija gde ljudi uzimaju od drugara, prijatelja, rodbine, tako da je to sve pitanje dogovora između dve strane...A, neko će pristati i da radi zemlju bez subvencija...ima i toga.
 
Što se tiče ovog da sada svi daju ugovore o zakupu, ima i onih koji su rešili da idu po starom, njive pod zakup a subvencije njima. Videćemo kako će to da prođe.
Pa sve to dodje na isto samo obrnuto...
Do sada su ljudi reg zemlju na svoje ime i davali je u zakup... A sada mogu da je daju u zakup i traže da im doneseš subvencije.. U suštini vlasnik može kako hoće ako ti ne odg daće je nekom drugom i to je to.
 
@Srđan01 ja sam crkvenu zemlju ubacio kao zakup sa fizickim licem, dodao overen ugovor od notara, licne kwrte, izvode iz katastra. Da li ce tako biti prihvaceno? Nije mi izbacilo nikakvu gresku.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
Pa smatram ako se nije pojavila ovakva greška da će biti prihvaćeno

Poruka u temi "E-Agrar" https://poljoinfo.com/threads/e-agrar.19905/post-1895571


Ako kroz par dana bude nekih problema (❌ ili crveni ❗moraćete i vi tako da stavite).​

 
Što se tiče ovog da sada svi daju ugovore o zakupu, ima i onih koji su rešili da idu po starom, njive pod zakup a subvencije njima. Videćemo kako će to da prođe.
Sama ministarka je rekla zemlja u vlasništvu a sam vlasnik ne obrađuje već je dao u zakupu.


Moraće da vrate pare, pritom će biti pokrenut krivični postupak (U smislu da će ići u zatvor >Samo se čeka da naprave i taj pravilnik<) i samo gazdinstvo će otići 5 godina u Pasivni status.

 
Poslednja izmena:
Srdjan01 imam jedno pitanje. Da li ja mogu da prijavim od jednog vlasnika tri parcele sada (nema veze da li ili nema ugovora o zakupu) a ja planiram tek na jesen na njima da posejem pšenicu?

Ima dosta poslova oko samog sredjivanja i uređenja parcela,a trenutno se nema vremena za te stvari.
Možete dodajte parcele bez ugovora ali napomena mora da bude iskrena (Zato što će vam doći Poljoprivredna Inspekcija pa da se sve to lepo poklopi).


Kako prijaviti parcelu ako nemamo pisani Ugovor


Odgovor


Imate ovde sve odgovore pa pročitajte
Najčešća pitanja

 
Ovo se sada namerno radi, kao ne mogu da stignu da obrade! Moja predpostavka je da ce se produziti rok jos mesec dana da se sve to obradi taman kupuju vreme da sto kasnije podele novac!
Mogu kako hoce jer znaju da sa druge strane imaju KUKAVICE i BEDNIKE naj obicnije vrste!
 
Ovo se sada namerno radi, kao ne mogu da stignu da obrade! Moja predpostavka je da ce se produziti rok jos mesec dana da se sve to obradi taman kupuju vreme da sto kasnije podele novac!
Mogu kako hoce jer znaju da sa druge strane imaju KUKAVICE i BEDNIKE naj obicnije vrste!

Чисто један одговор што сам добио


Поштовани,


Поводом Вашег упита у вези са статусом захтева, обавештавамо Вас да проверу статуса захтева можете извршити на самом порталу (еПодстицаји - https://epodsticaji.eagrar.gov.rs ) где сте и извршили пријаву, као и пратити Ваше еСандуче где се доставља Решење након извршене административне обраде.


Управа за аграрна плаћања настоји да сви захтеви буду реализовани у најкраћем могућем временском периоду. У току је oбрада великог броја захтева која захтева адекватне провере, како би сви пољопривредници који испуњавају услове остварили давања. Молимо Вас за још мало стрпљења.


За сва додатна питања стојимо Вам на располагању.


С поштовањем,

Контакт центар
Управа за аграрна плаћања/ Directorate for Agrarian Payments
Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде/ Ministry of Agriculture, Forestry and Water Management
Република Србија/ Republic of Serbia
Булевар краља Александра 84/ Булевар краља Александра 84
11 050 Београд/ 11 050 Београд
тел/ tel : +381 11 30 20 118, +381 11 30 20 100, +381 11 30 20 101
факс/ fax : +381 15 367 591
е-пошта/ e-mail: uap.kontaktcentar@minpolj.gov.rs
image001496325e43f4676c7.png

Одговори су искључиво информативног карактера, те Управа за аграрна плаћања не може сносити одговорност за штету која би евентуално могла настати у вези са пруженом информацијом. Иако се улажу најбољи напори како би се осигурала тачност, поузданост и ажурност пружених информација, исто се не може гарантовати. Садржај ове поруке не мора нужно одражавати ставове Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде, Управе за аграрна плаћања и других надлежних органа државне управе и институција Европске Уније и Републике Србије.
 
Sve je to ok ali kako da dokazes ako das zemlju u arendu i hoces subvencije nazad plus arendu. Sve je to stvar dogovora i ko pristaje na takav dogovor

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Sama ministarka je rekla zemlja u vlasništvu a sam vlasnik ne obrađuje već je dao u zakupu. Kako da to dokazes ako se oni dogovore da mu taj da subvencije i arendu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ma sta ima da dokazujes,svako neka radi kako mu odgovara

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh