E-Agrar

Jako sporo proveravaju nove parcele sto se ubacuju... 2 nedelje cekam da mi ubace 1 parcelu. Pre je islo mnogo brze. 🤔
 
Ne treba list nepokretnosti,samo ugovor.
Kad ubacuješ parcelu u zakupu, izbaci prozor u kojem upisuješ ime parcele, jmbg vlasnika, K.O., broj parcele, površinu, itd... A iznad piše da posle unošenja tih podataka treba da se priloži ugovor i izvod iz katastra. Ja sam tako i radio i verifikacija je prošla za 3-4 dana...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Kad ubacuješ parcelu u zakupu, izbaci prozor u kojem upisuješ ime parcele, jmbg vlasnika, K.O., broj parcele, površinu, itd... A iznad piše da posle unošenja tih podataka treba da se priloži ugovor i izvod iz katastra. Ja sam tako i radio i verifikacija je prošla za 3-4 dana...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
Gde uzimaš taj izvod?
 
@Srđan01 Da li ove godine ima subvencija na crkvenu yemlju? Ako ima da li je dovolajn da se prolozi samo ugovor sa parohijom overen u eparhiji, ili mora i overen ugovor kod notara?

Odgovor 1

  1. Da ove godine se dobijaju subvencije i za Crkveno zemljište
  2. Potrebno je da pliložite Ugovor overen kod Notara (U Eparhiji nema potrebe ali ako želite možete neće praviti nikakav problem ako je overen na dva mesta). Znate kako se kaže što više to bolje :haha: (U ovom slučaju je onda malo i skuplje).
Danas promenio kulture na mojim parcelama, i pokusao da ubacim neke iz zakupa. Nisam skenirao zakupodavcovu lk, pa sam odustao za danas ali vidim da od dokumenata treba i list nepokretnosti. Prosle godine mi nisu trazili za moju zemlju da ubacim.

Odgovor 2

Ne treba vam skenirana (Očitana) Lična karta kada stavljate parcele u zakup. Lična karta treba samo ako stavljate novog člana u vaše gazdinstvo (eRPG).
Sta sad konacno treba za zemlju od zakupa ood dokumenata osim overenog ugovora?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovor 3

Od dokumenata vam treba:
  1. Overen ugovor kod Notara
  2. Izvod iz eKatastar
 
Poslednja izmena:
Ima, ugovor o zakupu iz 2018 i anex iz 2024, sad anex je overen kod notara, a ugovor o zakupu nije overen jer tad nije trebalo. Priložio sam oba kod unosa parcele hoće to proći tako? Pošto su mi odbili i kad unesem samo ugovor (jer nije overen) i kad unesem samo anex (jer fali ugovor). Sad sam probacio kombinaciju oba.
 
Ima, ugovor o zakupu iz 2018 i anex iz 2024, sad anex je overen kod notara, a ugovor o zakupu nije overen jer tad nije trebalo. Priložio sam oba kod unosa parcele hoće to proći tako? Pošto su mi odbili i kad unesem samo ugovor (jer nije overen) i kad unesem samo anex (jer fali ugovor). Sad sam probacio kombinaciju oba.
Ugovor svakako mora biti overen kod notara (Znate i sami da mora), više dokumenata ne smeta.
 
Da budem precizniji kako da dođem do lista nepokretnosti na e katastra, pregledu parcela lako pristupim
 
Da budem precizniji kako da dođem do lista nepokretnosti na e katastra, pregledu parcela lako pristupim
Kucaš u pretraživač "knweb". Kad to otvoriš treba da odabereš opštinu, pa katastarsku opštinu i upišeš broj parcele. Ispod treba još da popuniš ona slova i brojeve da nisi robot i ideš na "prikaži". Izbaciće ti parcelu sa ukupnom površinom i klasom itd. Na desnom kraju imaš kao neki mali papirić ikonicu. Tu klikneš i otvari se prozor sa detaljnin prikazom parcele. U gornjem desnom uglu tog prozora imaš napisano "štampaj". Tu kad klikneš otvori se prozor za štampanje. Sa leve strane ti je prikaz stranice a sa desne podešavanja za štampanje. Tu u gornjem uglu ti prvo stoji koji štampač koristiš. Klikneš strlicu na dole da se otvori padajući meni i tu umesto imena tvog štampača izabereš "sačuvaj kao PDF". Onda u donjem uglu imaš dugme sačuvaj i to klikneš. I tako si sačuvao taj list nepokretnosti na svoj kompjuter.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Srdjan01 imam jedno pitanje. Da li ja mogu da prijavim od jednog vlasnika tri parcele sada (nema veze da li ili nema ugovora o zakupu) a ja planiram tek na jesen na njima da posejem pšenicu?

Ima dosta poslova oko samog sredjivanja i uređenja parcela,a trenutno se nema vremena za te stvari.
 
Da pitam i ovde, da li neko zna koliki je rok za pravosnažnost rešenja za upis JMBG-a u katastru?
 
Već par dana pokušavam da im pošaljem poruku(budimo u kontaktu) i stalno mi izbacuje"došlo je do greške,osvežite stranicu i pokušajte ponovo" zovem ih na telefon,slobodan operater nemaju!Samo jednu parcelu treba da još odobre,a kanda nisu ni videli.
 
Nazad
Vrh