E-Agrar

Sama ministarka je rekla zemlja u vlasništvu a sam vlasnik ne obrađuje već je dao u zakupu. Kako da to dokazes ako se oni dogovore da mu taj da subvencije i arendu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Sve je to ok ali kako da dokazes ako das zemlju u arendu i hoces subvencije nazad plus arendu. Sve je to stvar dogovora i ko pristaje na takav dogovor

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Sve može da se dokaže (Takođe je rekla smatrajte da ćemo da proverimo, proverićemo sigurno, samo ne pitajte kako ćemo da proverimo samo ovog puta nejde preko BioSens-a).
Ma sta ima ko da dokazujes,svako neka radi kako mu odgovara

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Slažem se u potpunosti (Meni je sve jedno neka radi svako kako hoće >Ja za sebe znam da ne bih tako rizikovao, da posle moram da vraćam pare, da budem u pasivnom statusu od 5 godina i da idem u zatvor samo zbog toga što sam lažirao da ja obrađujem a u stvarnosti ne obrađujem te i te parcele samo da bih dobio te pare na bilo koji način + bonus arendu itd.. da ne davim :haha:).Sistem je prošle godine to dozvoljavao a sada više ne.
 
Poslednja izmena:
Danas kupljeno nesto nafte,devojka na pumpi trazila karticu gazdinstva da bi me ubacio u sistem posto prvi put kupujem u ovoj godini,kad eto mene vec u sistemu. Kako to,nemam pojma,kartica je jednom koriscena pri kupovini plinske boce ove godine.
 
Možete dodajte parcele bez ugovora ali napomena mora da bude iskrena (Zato što će vam doći Poljoprivredna Inspekcija pa da se sve to lepo poklopi).


Kako prijaviti parcelu ako nemamo pisani Ugovor


Odgovor


Imate ovde sve odgovore pa pročitajte
Najčešća pitanja

Pitanje za tebe, kakav savet za mene imaš. Parcela je ne verifikovana više od godinu dana, vlasnik sam ja ali u katastru nije prešlo još uvek (katastar nam je jedan od lošijih u državi) imam rešenje o nasleđivanju. To sam skenirao i priložio u prilog kao i moju ličnu kartu i izvode iz katastra, stavio sam je u opciju zemljište koje nije uređeno u katastru gde po meni i pripada. Pisao sam x poruka uap, e agarar-u, pozivao. Pss je takođe slala dopise ali bez uspeha, uglavnom odgovore nešto univerzalno tipa budite strpljivi ili mi kažu da moram biti vlasnik, ne znam čemu onda ta opcija zemljište koje nije uređeno u katastru? Za prošlu godinu nisam ostvario subvencije a blizu sam da i ove godine ne dobijem ništa. Da li da probam preko te opcije prijava zemljišta po drugom osnovu, nemam problem sa tim da dođe inspekcija u kontrolu jer je stanje i na terenu i u papirima regularno.
 
Pitanje za tebe, kakav savet za mene imaš. Parcela je ne verifikovana više od godinu dana, vlasnik sam ja ali u katastru nije prešlo još uvek (katastar nam je jedan od lošijih u državi) imam rešenje o nasleđivanju. To sam skenirao i priložio u prilog kao i moju ličnu kartu i izvode iz katastra, stavio sam je u opciju zemljište koje nije uređeno u katastru gde po meni i pripada. Pisao sam x poruka uap, e agarar-u, pozivao. Pss je takođe slala dopise ali bez uspeha, uglavnom odgovore nešto univerzalno tipa budite strpljivi ili mi kažu da moram biti vlasnik, ne znam čemu onda ta opcija zemljište koje nije uređeno u katastru? Za prošlu godinu nisam ostvario subvencije a blizu sam da i ove godine ne dobijem ništa. Da li da probam preko te opcije prijava zemljišta po drugom osnovu, nemam problem sa tim da dođe inspekcija u kontrolu jer je stanje i na terenu i u papirima regularno.
Godinu dana nije verifikovana parcela koja je u vašem vlasništvu ali nije još urađena u Katastru o_O:eek::oops:::samo bes::::jako_besan:::udri:

Probajte da se žalite Katastru da ubrzaju taj proces (Uz opis da vam to treba što pre zbog eAgrar-a) ePrimedbe
Da li da probam preko te opcije prijava zemljišta po drugom osnovu, nemam problem sa tim da dođe inspekcija u kontrolu jer je stanje i na terenu i u papirima regularno.
Probajte što da ne (Ako je sve istina nema čega da se bojite)

U napomeni napišite ovo sve što ste i meni.
Osim katastar nam je jedan od lošijih u državi :haha:.

 
Poslednja izmena:
Godinu dana nije verifikovana parcela koja je u vašem vlasništvu ali nije još urađena u Katastru o_O:eek::oops:::samo bes::::jako_besan:::udri:

Probajte da se žalite Katastru da ubrzaju taj proces (Uz opis da vam to treba što pre zbog eAgrar-a) ePrimedbe

Probajte što da ne (Ako je sve istina nema čega da se bojite)

U napomeni napišite ovo sve što ste i meni.
Osim katastar nam je jedan od lošijih u državi :haha:.

Više puta sam još dok je lično moglo a i preko e primedbi, postoji neki stariji predmet koji koči sve, a oni se toga drže kao pijan plota da se radi po redu a ne rade ništa..probaću onda još i tu opciju pa šta bude.
 
Godinu dana nije verifikovana parcela koja je u vašem vlasništvu ali nije još urađena u Katastru o_O:eek::oops:::samo bes::::jako_besan:::udri:

Probajte da se žalite Katastru da ubrzaju taj proces (Uz opis da vam to treba što pre zbog eAgrar-a) ePrimedbe

Probajte što da ne (Ako je sve istina nema čega da se bojite)

U napomeni napišite ovo sve što ste i meni.
Osim katastar nam je jedan od lošijih u državi :haha:.

Srđan, ja imam podpisan ugovor sa zakupodavcem vlasnikom 1/1 po rešenju o ostavini. Ostavina je podešena u katastar 01.11.2023 i do dan danas katastar je nije resio.Žalim se katastru svakih 15 dana preko maila pisao sam i žalbe i molbe sa svim objašnjenjem ali svaki put dobijam samo obećanja.
Sačekacu još nedelju dana i posle prijavljuje parcele preko opcije kao nepotpuna dokumentacija.
Ps. Aljkavost zaposlenih u katastru je ogromna i zbog toga mnogi neće ostvariti subvencije na pojedine parcele
 
Prijatelj ima problem ne može da uđe na e agraru preko aplikacije, kad pokuša dobije ovo. Šta je problem?
 
Kako rešiti situaciju sa prijavom zemlje člana gazdinstva, kada se brojevi parcela ne poklapaju sa stvarnim stanjem? Parcela od oko 6 jutara se samo jednom trećinom vodi na vlasnika, a ostatak je parcela koja se vodi dve njive dalje. Katastarski se pomenutih 6 jutara nalaze u okviru celine od oko 9 jutara. Sa jednim komšijom bih mogao da se razgraničim, ali vlasnica njive gde je katastarski naš deo je umrla, a naslednici nisu u zemlji. Upisao sam koliki je udeo u izjavi o davanju zemlje u zakup bez naknade, samo ne znam da li je to dovoljno dok se ne reši pravo stanje u katastru.
 
Nazad
Vrh