E-Agrar

Jedan moj stric hoce da prvi put registruje gazdinstvo.Da li moze preko e-agrara ili mora da ide u trezor?
Iskreno, ne vidim dobru volju da nova gazdinstva budu u mogucnosti da postanu "punopravni" clanovi. Mnogi su dobili nov broj poljoprivrednog gazdinstva, ali nisu stigli da ih upisu u registar. Samim tim, verovatno ce da izvise za ovogodisnje subvencije.
 
@Srđan01 Nisam menjao nista. Lepo upisao sve površine kada je bilo u početku i to je to. Ne znam sta da radim svi dobili ja nista.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Da li je upisan JMBG od vlasnika parcela i da li je dostavljen štampani Ugovor o Zakupu koji je svojeručno potpisan od strane Vlasnika i Korisnika ?
Ako sam dobro razumeo ministarku ima dosta zakupodavaca koji nece da prave ugovor pa ce biti dovoljno samo da se unese parcela u gazdinstvo i bez ugovora i potpisa gazde od zemlje.
 
Да ли је могуће да само мени већ месец дана стоји да ми је газдинство у раду? Проверавао сам све и нигде немам неки жути троуглић, нити ишта друго што би правило проблем, чак су са 9000 преправили на 18000дин. И даље стоји у раду.
 
Ako sam dobro razumeo ministarku ima dosta zakupodavaca koji nece da prave ugovor pa ce biti dovoljno samo da se unese parcela u gazdinstvo i bez ugovora i potpisa gazde od zemlje.
To je ona druga opcija (Iskreno glupa opcija ali šta je tu je 🤔)

Prijava obrade zemljišta po drugom osnovu

(Prijavite obradu zemljišta koje niste mogli da upišete u RPG po nekom od četiri zakonska osnova).
 
Drale pa barem ti promenili na 18000 meni poslato na isplatu a cekam za par dana bice mesec dana a po 9000

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ako sam dobro razumeo ministarku ima dosta zakupodavaca koji nece da prave ugovor pa ce biti dovoljno samo da se unese parcela u gazdinstvo i bez ugovora i potpisa gazde od zemlje.
Naravno da će to dozvoliti....
Svi ti što neće da daju ugovor, drže to zemljište u svom gazdinstvu i uzimaju to što dobiju.... Kada bude mogao da je upiše bilo ko bez ugovora u svoje gazdinstvo, i kada se preklope isti brojevi parcela iz iste opštine izlaziće inspekcija da se utvrdi ko zaista radi... Samim tim će pogasiti sva ta fiktivna gazdinstva kojih je jako puno... A ovi što su je prijavili da je obrađuju, država će svako naći način da to adekvatno oporezuje.... Zato je i napravljen e agrar..... Da bi se od sledeće godine moglo naplaćivati porez na dobit od izdavanja zemljišta....
 
Kod 3 PG mi je E-AGRAR sam duplirao državnu zemlju. Već sam je prijavio, uredno je verifikovano, i sad nakon mesec dana mi se sva državna zemlja pojavila još jednom i stoji crveno upozorenje da nisam prijavo državnu zemlju. A uredno na istom mestu stoji da sam uneo, sad ispadne da imam duplo veće površine u zakupu. Da li brisati zemlju koju su oni duplirali?

Takođe 29.05. za jedno gazdinstvo dobio rešenje od ministarstva da je registrovano i da mu je dodeljen BPG, na e agraru još uvek piše da je u obradi.
 
Sve će ove "bolesti" biti zalečene do kraja godine, pa će se u novu subvenciju ulaziti bez ikakvih problema.
 
Да ли је могуће да само мени већ месец дана стоји да ми је газдинство у раду? Проверавао сам све и нигде немам неки жути троуглић, нити ишта друго што би правило проблем, чак су са 9000 преправили на 18000дин. И даље стоји у раду.
Kod moga oca je ista situacija nisi jedini
 
Nema para izgleda,nista drugo.
Kod mene je 3 nedelje bilo u radu, obnovim zahtev, sada 10 dana stoji izmenjen i nista za sada.
 
Човек коме сам радио обнову више од месец дана чека упис матичног броја у катастру 28.4 поднет захтев. Матични број је формално уписан, али ,,одлука није коначна". У дилеми сам да ли да чекамо до 12.6. или да убацујем парцеле појединачно. Онда би морало да се чека на верификацију.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh