E-Agrar

Jel se moze uzeti potvrda o aktivnom statusu? Jel se ide u opste zahteve u odeljku Eagrar?
Vidim da ne moze,zamagljeno je polje za izvode i potvrde..
 
Prihvatilo obmovu sa fotografisanom licnom kartom

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ја имам други проблем: попунио све за члана чије земљиште није уписано у катастар са ЈМБГ и на крају да фотографишем личну карту кад оно не поклапа се ЈМБГ. Заиста не знам шта ће се још десити.
 
Na ovom zadnjem koraku kad dodaješ do pina gore gde otvori tvoje ime imaš dve opcije sa imenom autentifikacija i potpisivanje ideš na drugu ne znam koja je tačno ali druga, mislim da ti pin nije blokiran
To sam i uradio. Zato sam ga i blokirao jer sam skontao da treba druga opcija da se odabere. Ali blokiran je, sad ne mogu da ga unesem, a i verovatno nije bio ispravan ako sam sve uradio kako treba...
 
Подсећамо све пољопривредне произвођаче да крајњи рок за пријаву у систем еРПГ не постоји те сте у могућности да пријаву и обнову статуса газдинства одрадите све до подношења захтева за жељену субвенцију.

Апелујемо на све домаћине и произвођаче да, уколико су у прилици, регистрацију, промену података као и обнову статуса пољопривредног газдинства одраде самостално уз помоћ упутстава која се налазе на сајту eagrar.gov.rs или на YouTube каналу Министарства.

У случају да имате додатна питања можете увек тражити информације бесплатним позивом на број 0800106107 или посетите најближу Пољопривредну саветодавну стручну службу (ПССС) ☎️
 
Подсећамо све пољопривредне произвођаче да крајњи рок за пријаву у систем еРПГ не постоји те сте у могућности да пријаву и обнову статуса газдинства одрадите све до подношења захтева за жељену субвенцију.

Апелујемо на све домаћине и произвођаче да, уколико су у прилици, регистрацију, промену података као и обнову статуса пољопривредног газдинства одраде самостално уз помоћ упутстава која се налазе на сајту eagrar.gov.rs или на YouTube каналу Министарства.

У случају да имате додатна питања можете увек тражити информације бесплатним позивом на број 0800106107 или посетите најближу Пољопривредну саветодавну стручну службу (ПССС) ☎️
A pisalo prvih dana na eagraru da mora do 31.03 da se obavi obnova gazdinstva. Ne mogu ni sa samim sobom da se dogovore...
 
Meni se u delu o životinjama ne prikazuje ništa osim onog obaveštenja u žutom polju. Juče bio kod veterinara i spojio mi HID sa PG ali se do sada to ne vidi na Eagraru. Vidim da su u prethodnim postovima ljudi prijavljivali isti problem pa me interesuje da li su rešili to i kako
 
Isto je i kod mene.Zvao sam vet.službu za naš teren, ne mogu da odrade jer imaju probleme tehničke prirode i ne znaju kako da reše iste.PSS ne može ništa po tom pitanju, matična služba takođe...ne znam šta ću i šta će biti do kraja.
 
Данас одрађена пријава преко е аграра. Отишао у ПСС Врбас и једна госпођа ми за 5 мин све одрадила. Каже има проблема као и увек, код нас је тако нешто се направи и онда се све одрађује и грешке отклањају у ходу. Али колико сам испратио уз мобилни и компјутер иде као од шале.
 
Подсећамо све пољопривредне произвођаче да крајњи рок за пријаву у систем еРПГ не постоји те сте у могућности да пријаву и обнову статуса газдинства одрадите све до подношења захтева за жељену субвенцију.

Ово је кључно, рок постоји али не одређени датум већ кад се распише јавни позив за субвенцију.
 
Шта значи жељена субвенција? Наравно, јасно ми је ако се купује нешто али да ли ће требати да се шта попуњава за ове основне субвенције које треба сви да добију?
 
Isto je i kod mene.Zvao sam vet.službu za naš teren, ne mogu da odrade jer imaju probleme tehničke prirode i ne znaju kako da reše iste.PSS ne može ništa po tom pitanju, matična služba takođe...ne znam šta ću i šta će biti do kraja.
Da li da se zove na onaj broj za pomoć? Meni su uspeli da ubace broj gazdinstva na HID i sad je pitanje kada će i da li uopšte Eagrar povlači te promene iz veterinarske baze. I mora da se ubaci GPS pozicija tvog HIDa tj PG,to je verovatno problem kod tvog veterinara.
 
Pokušaj na broj, ne znam šta da kažem.Danas sam zvao sve redom i ništa nisam uradio niti dobio jasan odgovor zbog čega tačno ne mogu da me povežu.
 
Kum danas kum otisao u agenciju, oni mu sve zavrsili za 10 minuta, naplatili 1500 dinara...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
jel taj e agrar za sve obavezan? Ja sam kad sam registrovao gazdinstvo upisao 1 jutro i da li se to uopste isplati prijava na eagrar?
 
Da li kada se obnovi gazdinstvo mogu kasnije da se dodaju parcele i zivotinje ?

Kada se dodaju parcele ima opcija za njive koje nisu regulisane u katastru. Trazi da se uploduje neki dokment? Koji dokument, nekid dokaz o vlasnistvu, krvna grupa :D ... ?

Za celo selo ima 4-5 katastrska broja, imam 14(katastarska broja).
 
Kum danas kum otisao u agenciju, oni mu sve zavrsili za 10 minuta, naplatili 1500 dinara...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

11.1.2023:
Ako nekom treba pomoc oko necega neka pise slobodno, rad sam da pomognem i oko nekih drugih stvari ako znam ali i kad dodje eAgrar. Nemojte nasedati na to da vam treba "agencija" da vam vodi eAgrar nalog jer nekako slutim da ce doci do toga.. :D

Ljudi skoro sve je napisano u temi, ko ima problem nek pise ovde pomoci cemo jedni drugima nemojte davati pare za dzabe. Kad postoji ozbiljniji problem to ne moze ni agencija da resi, to sto za 10 minuta uzmu 1500 din. to je zato sto je sve u redu i moze u par koraka da se zavrsi. Sinoc sam isao kod rodjaka da mu pokazem sta i kako i isto je trajalo 10 minuta i sve je reseno bez ikakvih troskova sa mnogo vise razumevanja. Retko ko iz agencije i hoce da vam objasni kako se i sta radi jer kako cete doci ponovo ako vam pokazu sve..
 
Da li kada se obnovi gazdinstvo mogu kasnije da se dodaju parcele i zivotinje ?

Kada se dodaju parcele ima opcija za njive koje nisu regulisane u katastru. Trazi da se uploduje neki dokment? Koji dokument, nekid dokaz o vlasnistvu, krvna grupa :D ... ?

Za celo selo ima 4-5 katastrska broja, imam 14(katastarska broja).
Trebalo bi da moze i kasnije da se dodaje ali je pitanje da li ce to raditi.. Nisam probao tako nesto jer jos uvek nisam regulisao sve kod sebe a cekam da sve legne na svoje mesto pa da tek onda uradim obnovu za slucaj da posle nesto ne radi..
 
Nazad
Vrh