E-Agrar

Kod mene se slazu povrsine za odvodnjavanje i ove koje su prijavljene na eagrar. Cale danas bio do katastra da upise jmbg, rekose do utorka ce biti zavrseno. Dosta se i slepao da ne placa odvodnjavanje :D

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Imam problem oko parcele u zakupu koje imaju dva suvlasnika. Sa jednim je uradjen zakup i tako prijavljeno u trezoru. Povrsina cele parcele je 1h 13a 82m a povrsina udela 75m 88a. Tako je i zavedeno u trezoru. E sad u eagraru je upisana povrsina cele parcele i udela isto 75m 88a. Sta raditi u ovom slucaju? Da li samo upsati setvenu strukturu. Ne postoji mogucnos da se uradi ugovor i sa drugim suvlasnikom.
 
@milan11
Jesi procitao gore moj problem?
Gazdinstvo se vodi na ocu, zemlja je na dedi, hocu da dodam parcelu jer ima samo dve upisane.
Popunim polje naziv parcele, povrsinu, broj parcele i kada kliknem na dodaj polje za broj parcele se izbrise bude prazno i pise obavezno popunite ovo polje, jednostavno nece da prihvati broj parcele.
Radim sve preko telefona

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Imam problem oko parcele u zakupu koje imaju dva suvlasnika. Sa jednim je uradjen zakup i tako prijavljeno u trezoru. Povrsina cele parcele je 1h 13a 82m a povrsina udela 75m 88a. Tako je i zavedeno u trezoru. E sad u eagraru je upisana povrsina cele parcele i udela isto 75m 88a. Sta raditi u ovom slucaju? Da li samo upsati setvenu strukturu. Ne postoji mogucnos da se uradi ugovor i sa drugim suvlasnikom.
Ako hoćeš da ti i druga polovina parcele bude na gazdinstvu, moraš je dodati, kao novu parcelu u zakupu, i priložiti ugovor sa drugim suvlasnikom
 
@milan11
Jesi procitao gore moj problem?
Gazdinstvo se vodi na ocu, zemlja je na dedi, hocu da dodam parcelu jer ima samo dve upisane.
Popunim polje naziv parcele, povrsinu, broj parcele i kada kliknem na dodaj polje za broj parcele se izbrise bude prazno i pise obavezno popunite ovo polje, jednostavno nece da prihvati broj parcele.
Radim sve preko telefona

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Preko koje opcije dodaješ parcelu? Zakup/Ustupanje, i da li je i deda član gazdinstva?
 
Uspeo sam da dodam svih 8 parcela člana domaćinstva, s tim što se pri dodavanju nakon 5 dodatih, sve sledeće ne vide da su dodate, ali se pojave kada se proces završi (dodaju fotografije izjave i lične karte).
Radio sam preko telefona.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
11.1.2023:


Ljudi skoro sve je napisano u temi, ko ima problem nek pise ovde pomoci cemo jedni drugima nemojte davati pare za dzabe. Kad postoji ozbiljniji problem to ne moze ni agencija da resi, to sto za 10 minuta uzmu 1500 din. to je zato sto je sve u redu i moze u par koraka da se zavrsi. Sinoc sam isao kod rodjaka da mu pokazem sta i kako i isto je trajalo 10 minuta i sve je reseno bez ikakvih troskova sa mnogo vise razumevanja. Retko ko iz agencije i hoce da vam objasni kako se i sta radi jer kako cete doci ponovo ako vam pokazu sve..
Pozdrav,
Bas si ovo lepo napisao o pomoci, a meni treba pomoc. Svojevremeno kad smo u trezoru obnavljali gazdinstva, odem, predam zahtev dobijem papir i uzmem sam i popunim na licu mesta. Nisam morao ici ovde onde da mi neko popuni kao vecina starijih ljudi sa sela.
Al dodje vreme da ne znam ni ja. Naime ne znam kako uopste da udjem na eAgrar da obnovim gazdinstvo.
Bio sam u posti, dobio id broj, skinuo aplikaciju Consentl D.
Znaci hteo bih da obnovim gazinstvo ali prvi korak STA KAKO... mora li na tel ili moze i na kompu...

Unapred hvala
 
Imam problem oko parcele u zakupu koje imaju dva suvlasnika. Sa jednim je uradjen zakup i tako prijavljeno u trezoru. Povrsina cele parcele je 1h 13a 82m a povrsina udela 75m 88a. Tako je i zavedeno u trezoru. E sad u eagraru je upisana povrsina cele parcele i udela isto 75m 88a. Sta raditi u ovom slucaju? Da li samo upsati setvenu strukturu. Ne postoji mogucnos da se uradi ugovor i sa drugim suvlasnikom.
Moze da se uradi ugovor sa drugim suvlasnikom i da se prilozi kao dokaz.
 
@milan11
Jesi procitao gore moj problem?
Gazdinstvo se vodi na ocu, zemlja je na dedi, hocu da dodam parcelu jer ima samo dve upisane.
Popunim polje naziv parcele, povrsinu, broj parcele i kada kliknem na dodaj polje za broj parcele se izbrise bude prazno i pise obavezno popunite ovo polje, jednostavno nece da prihvati broj parcele.
Radim sve preko telefona

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Prvo vidi ovo sto te je @p123 pitao, a ako ides preko dodavanja jer je zemlja u vlasnistvu u katastru onda verovatno parcela nije upisana sa JMBG-om, imam i ja neke koje nisam uspeo tako da dodam. Tek posle sam skapirao da kad je parcela upisana sa JMBG-om kad krenes da je kucas u to polje ona izadje sama, a kad nije dzabe kucanje..
 
Sada sam isao preko ustupanja, naveo sam da ustupa do 01.03.2030 trazilo mi je dedin JMBG ukucao sam i posle je trazilo da prilozim dokument, neki da slikam.

Na sta se misli, na ugovor o ustupanju te parcele?

Ja sam slikao dedinu licnu kartu i kliknuo sam dodaj parcelu, sada mi je vidljiva ta parcela u dodatima samo pored nje stoji kao upitnik i kliknem na njega pise da ceka na proveru.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
U isto vreme smo iskucali, jel uredu ovo sada sto sam ovako uradio?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Gde da nadjem taj dokument o ustupanju?
 
Pozdrav,
Bas si ovo lepo napisao o pomoci, a meni treba pomoc. Svojevremeno kad smo u trezoru obnavljali gazdinstva, odem, predam zahtev dobijem papir i uzmem sam i popunim na licu mesta. Nisam morao ici ovde onde da mi neko popuni kao vecina starijih ljudi sa sela.
Al dodje vreme da ne znam ni ja. Naime ne znam kako uopste da udjem na eAgrar da obnovim gazdinstvo.
Bio sam u posti, dobio id broj, skinuo aplikaciju Consentl D.
Znaci hteo bih da obnovim gazinstvo ali prvi korak STA KAKO... mora li na tel ili moze i na kompu...

Unapred hvala
Ti pocetni koraci su pisani vise puta u temi nego verovatno nisi ispratio.. Je l' si uspeo da podesis ConsentID aplikaciju, da mozes da kucas 6 cifara i da udjes u nju ?
 
Kucali smo se @Lentic_98 i ja na private da ne zatrpavamo ali evo informacija sta je problem jer ce verovatno koristiti i drugima.

Vec je pominjano da ne mogu da se dodaju parcele ako lice nije upisano sa JMBG-om u katastru i to je kolegi problem zasto mu se ne vide parcele, neko je cini mi se juce pisao da je uspeo da resi to u Katastru za 10ak minuta. Znaci kome god se ne vide parcele u vlasnistvu nosioca ili clana gazdinstva koje probate da dodate opcijom "upisan kao vlasnik u katastru" najverovatnije lica nisu upisana sa JMBG-om u katastru i to prvo treba proveriti.
 
Evo ja rešio ovo oko zaključane lične karte usled 3X pogrešnog PIN-a. Navodno nije ni bila zaključana. (mada meni juče nije hteo da prihvata novo unošenje PINa. Mozda je na 24h).
Problem je bio u tome što je ćale zaboravio da mi kaze jednu totalno nebitnu informaciju da su mu u mupu dali četvorocifrenu lozinku. :). Mislim bila je zapisana na ugovoru, ali ništa pored broja nije pisalo. Ni na kraj pameti da to treba da kucam.
Mada me zbunio ovaj PIN koji sam dobio ispod nalepnice, a koji sam pokušavao da ukucam. Šta je onda on? Čak piše pored njega da je PIN za elektronski identifikaciju.
 
Да се надовежем, ако неке парцеле унете аутоматски идите на сајт катастра https://katastar.rgz.gov.rs/eKatastarPublic/publicaccess.aspx и тамо изаберите катастарску општину и катастарску парцелу. Скроз десно пише пољопривредно земљиште па после тога има нешто као папир или шта је већ, ту кад кликнете отварају се сви подаци о парцели и у доњем делу пише: лице уписано са матичним бројем. Ту би требало да пише НЕ (више информација). Ако је све тако онда горе у десном углу пише штампај, кликните на то и онда се то сачува на компјутеру или телефону у .pdf формату. Сад идете да додате парцелу у еАграр тако што ћете да кликнете на додај парцелу (или како већ пише) ако се парцела води на носиоца газдинства и после се тражи да се дода прилог (а то је оно што сте штампали у . pdf формату). Ово поновити за сваку парцелу која недостаје. А уколико се парцела води на члана газдинства онда се додаје тамо где је његово име и такође се додаје тај .pdf фајл као прилог. После тога се тражи да се услика ишчитана лична карта ако је са чипом а ако није онда да се фотографише са обе стране плус треба формулар усликати. На том формулару се пише да је земљиште чије бројеве парцела наведете дато на уступање (или како већ тачно пише) носиоцу газдинства. А ако није власништво 1/1 пише се код свих чланова који имају део. (На пример да 2 члана газдинства имају по 1/2 пише се исто код оба члана стим да се код оба пише површина целе парцеле а у делу удео се пише по пола површине). И треба сви чланови да попуне тај формулар и да га усликају и додају тамо као прилог, наравно и лична карта треба.
 
Naime ne znam kako uopste da udjem na eAgrar da obnovim gazdinstvo.
Bio sam u posti, dobio id broj, skinuo aplikaciju Consentl D.
Znaci hteo bih da obnovim gazinstvo ali prvi korak STA KAKO... mora li na tel ili moze i na kompu...

Погледај следећи видео снимак:


И прочитај следеће упутство:


Можда ће ти бити мало више разумљиво.

Ti pocetni koraci su pisani vise puta u temi

Можда би било добро да су издвојене корисне поруке јер је овако тешко да се све испрати.

Ако је све тако онда горе у десном углу пише штампај, кликните на то и онда се то сачува на компјутеру или телефону у .pdf формату. Сад идете да додате парцелу у еАграр тако што ћете да кликнете на додај парцелу (или како већ пише) ако се парцела води на носиоца газдинства и после се тражи да се дода прилог (а то је оно што сте штампали у . pdf формату). Ово поновити за сваку парцелу која недостаје.
Је л’ си пробао ово, да ли је прошло? Тј. да ли су проверили и одобрили тако да поред парцеле не постоји упитник?
 
Xone, a kako kad supruga nije član PG a ima zajedničku imovinu 1/1 na jednoj parceli samnom. Šta onda radim? Da li prvo treba da je uvedem u PG ali nije LK na istoj adresi kao moja, ili samo uslikana ona izjava o ustupanju?
 
Nazad
Vrh