E-Agrar

#D.i M.e Sta si dodao kao dokaze, onaj list nepokretnosti sa Ekatastra? Koliko dugo cekas?

Да напоменем да ово конкретно није за моје газдинство (код мене нема проблема) већ за друго које сам радио. Власник је имао само оставинско решење из суда где се виде парцеле. Додао сам синоћ и данас није прегледано, и даље пише да се чека преглед.

Sutra se resava jmbg u katastru pa se nadam posle toga da ce moci....

Је л’ се код вас у катастру не заказује? Овде су слободни термини тек за неколико дана. И кад се оде тамо није то баш тако брзо, мора да се чека решење. Плус, врста права на парцели мора бити ”Својина”, ако је ”Држалац” онда прво мора да се пребаци на ”Својина”.

17.03. kada sam izvrsio preregistraciju izbor je bio samo konvencionalna ili organska bez brojeva.A sada je promenjeno

Да, тачно ово није било до данас. А сада поново мора ручно да се уноси као пре...
 
Zakazao sam za sutra pa javljam kakva je procedura u vezi upisa jmbg. Poslao i one slike ekatastra ali sumnjam da ce prihvatiti. Jedino ako uporede sa starim registrom pa to bude malo brze.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Да напоменем да ово конкретно није за моје газдинство (код мене нема проблема) већ за друго које сам радио. Власник је имао само оставинско решење из суда где се виде парцеле. Додао сам синоћ и данас није прегледано, и даље пише да се чека преглед.



Је л’ се код вас у катастру не заказује? Овде су слободни термини тек за неколико дана. И кад се оде тамо није то баш тако брзо, мора да се чека решење. Плус, врста права на парцели мора бити ”Својина”, ако је ”Држалац” онда прво мора да се пребаци на ”Својина”.



Да, тачно ово није било до данас. А сада поново мора ручно да се уноси као пре...
Nema guzve u katastru. A i poznajem ceo katastar kod nas pa cemo nekako zavrsiti. Samo to cekanje resenja moze biti problem ako ne moze da se ubrza....
Sad sam pogledao pise svojina...
 
Званично решење је да идеш у катастар и упишеш ЈМБГ. Постоји и могућност додавања парцеле бирањем четврте опције (Земљиште у својини носиоца које није уређено у Катастру), где би додао документ из ког се види да је парцела у власништву носиоца, али још увек чекам преглед регистратора после коришћења те опције.
Da bi došao do katastra ,moraš da zakažeš termin ,telefonski.Dobiješ uplatnicu da platiš 1000 dinara ,posle toga automatski ti se pojavi parcela uE agrar .
Interesuje me ko je tu pogrešio kada JMBG nije upisan ?
Ovo važi za Kikindski kataster.Za ostale ,ne znam.
 
Poslednja izmena:
Da tacno je ovo sto je kolega Kiraj napisao...Mora da se zakaze u katastru termin za upis jmbg,posto se zemlja vodi na mog oca morali smo da dostavimo i ostavinsko resenje po kom osnovu je moj otac nasledio tu zemlju.Sluzbenica je rekla da za dan dva bice doneto resenje i onda obnova gazdinstva.U svakom slucaju bice sex-a
 
Ja od 6 nemogu da otvorim a bas sam imao neku volju da probam… i eto da je danas 31. obnovio bi lelu a ne gazdinstvo…
 
Sta ste pisali u polju "naziv parcele" prilikom unosenja podataka o datoj parceli,to je obavezno polje?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nije obavezno, ali je prakticno lakse da znas koja ti je njiva. Moze i neki tvoj naziv za te njive lakse se snalazi prilikom unosa setvene strukture...
Imao sam jednu anegdotu kod drugara dok sam mu ubacivao parcele u eagrar, naime ima oko 4kj bostana ( lubenice) i na pitanje da li navodnjavate on kaze da, ja ga pitam reko ako te oporezuju bunar jer crpis vodu koja nije tvoja? Kaze on brisi, pisi ne, ja reko a kako da uzmes povracaj neki na konkurs za creva ili pumpu, tifon, na pdv povracaj za creva ako tamo stoji ne. Kaze on onda pisi da 🤣🤣 tako da im ovaj sistem imaju lep uvid sta kako i gde, koliko koga da oporezuju i sve ostalo....
 
Je l vama koji niste upisani u katastar sa JMBG naplacuju naknadu za odvodnjavanje???

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima, interesuje me zbog cega je bitno navesti biljnu kulturu na zemljistu koje je uzeto u zakup od drzave? Subvencije se ne dobijaju za to zemljiste .
 
Da bi znali kako dišemo....
Recimo u hrvatskoj ako imaš registrovano 5 hektara, samo za 5 hektara možeš kupiti seme, plavog dizela itd....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Zato sto izgleda mom ocu nisu naplacivali. Veceras cu da proverim koju su povrsinu naveli u resenju, ali mi se cini da je nesto manje nego sto trebalo. Posto se njemu vide samo parcele koje nasledio posle babine smrti, a one sto je nasledio posle dedine smrti 2003 se ne vide i nije upisan sa JMBG.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Trazi mi da prilozim jbmg za vlasnika parcele sa kojim imam ugovor,da li je dovoljna dlfotografija licne karte sa obe strane??

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh