E-Agrar

Petre u taštinom gazdinstvu skinuto vlasništvo od obe ćerke(cele parcele se vodile dosad u gazdinstvvu), sve tri imaju udeo u parcelama jednak po 1/3. Ćerke nisu na istoj adresi i nisu članovi gazdinstva a tašta na pomenutim parcelama ima Plodoužiivanje.
 
@Matić A meni kaze kada se javi,idite redom čitajte sve će vam se samo kazati.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
@Matić Znaš po njenoj priči gledajući oni na nas gledaju kao naj vece klosare seljake i bedu,tupsone pa se tako i ophode sram ih bilo.

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Hvala nista za sad. Čekamo prijave za subvencije. A mogu već da pitam kako doći do potvrde o obnovljenom gazdinstvu iz 2023 god? Kad budem oterao Borovnice,maline da predam trazice mi potvrdu ili sta vec???

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
 
Petre u taštinom gazdinstvu skinuto vlasništvo od obe ćerke(cele parcele se vodile dosad u gazdinstvvu), sve tri imaju udeo u parcelama jednak po 1/3. Ćerke nisu na istoj adresi i nisu članovi gazdinstva a tašta na pomenutim parcelama ima Plodoužiivanje.
Tašta mora da napravi ugovor o zakupu sa ćerkama.
Ugovor-o-zakupu-poljoprivrednog-zemljista-bez-naknade.jpeg
 
Hvala nista za sad. Čekamo prijave za subvencije. A mogu već da pitam kako doći do potvrde o obnovljenom gazdinstvu iz 2023 god? Kad budem oterao Borovnice,maline da predam trazice mi potvrdu ili sta vec???

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
Od Ponedeljka će moći da se uzima potvrde o aktivnom (Obnovljenom) gazdinstvu (Pročitajte komentar shorturl.at/cyB79 pozdrav svima (Zauzet sam oko eAgrar) pa ću ulaziti na forum kad budem ulazio.
 
Poslednja izmena:
Pa od ponedeljka bi trebalo i prijava za subvencije za biljnu priozvodnju??? Barem sam ja tako razumeo il se vec pomerio termin?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Pitanje za Petra, naime pre nekih dva meseca sam u trezoru odneo overene ugovore od strane notara, radnica mi je rekla da ce te parcele koje hocu da dodam biti upisane u gazdinstvo u roku od nedelju dana. Kada se pojavio eAgrar vidim da tih parcela nema, pa ih unesem i prilozim sliku ugovora. To je bilo 21.03.2023, jos uvek mi stoji zuti uzvicnik da ceka proveru registratora. Sada pitanje kada ce biti dodane, koliko traje provera?
 
Petre vlasnik je umro, a imam ugovor o zakupu sa njim do 2033 godine. Zemlja je presla na naslednika, daje mi i dalje u zakup, pristaje da je na mom gazdinstvu, ali nece da upisemo njegov JMBG. Da li moze JMBG od prvog zakupodavca tj. pokojnika??
Meni su rekli da upisem jmbg od pokojnika ako ugovor jos vazi, dok ne napravim novi ugovor sa naslednikom…
 
Jel IDE, ili NE IDE?
Ne ide. Nije bila prvoaprilska sala. Treba od sutra da krene samo premija za mleko.
Uskoro ce i zemljiste krenuti ali se ne zna tacno kada.

Podnosenje za zemljiste je vrlo lako, kako i pomenuh negde, u 4-5 koraka. A premija za mleko je malo koplikovanija. Mora se odabrati mlekara, moraju se spremiti i povuci papiri oko prijema mleka, zbirna kolicina, broj krava, zatim je bitno da li se predaje direktno mlekari ili preko posrednika itd.
 
Ma krece od sutra! Neko ko je pisao,lozi te zbog sale,zato sto je 1 april!
Mozemo se kladiti da ne ide. Nije jos uvek kasno 🙂

Edit: sad vidim iznad da je Petar napisao da i zemljiste krece od sutra, a on ima sigurno bolju info nego ja. Moguce da se nesto i promenilo. Bas da vidimo sutra.
Moja info je od drzavne sekretarke Ivane. Ako Petar bude u pravu, znaci da je ozbiljna zverka 😀
 
Poslednja izmena:
Petre, da li je prihvatljiv ugovor u drugacijoj formi osim ove koju si okacio?
Mislio sam na lepo otkucan ugovor sa drugacijim tekstom. Naravno da ce sadrzati sve potrebne informacije oko vlasnika i zakupca kao i podaci o parceli.
Koji god da izaberete prihvatljiv je (Samo je bitno da se sve lepo vidi).

P.S Dodajte i moj i vaš (Pre će proći verifikaciju)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh