E-Agrar

@Petar_Petrović

"Е-Аграр биће и провера колико заиста има домаћинстава у Србији, а субвенције ће добијати пољопривредници који се овим послом и заиста баве и нису само газдинства на папиру. Тоће бити у Октобру и трајаће до Децембра (01.10.2023 - 15.12.2023)."


Šta će to konkretno biti od oktobra do decembra?


Drugo. Realno je problem da isplata bude do 15. juna, pare su najpotrbnije u februaru/martu, zašto naopako?
Popis poljoprivrednih gazdinstava (Popis poljoprivrede)
 
Pitanje za Petra Petrovića: Da li zvanično više ne važi rok od 30. Septembra za prijavu površina da bi se dobile subvencije u narednoj godini,u prevodu ako sad upišem parcelu novu da li će biti subvencija i za nju?
I drugo pitanje da li i dalje nema subvencija za državnu zemlju ili se i tu nešto menja ovim novim sistemom?
Ako je drugo pitanje uopšte za tebe ali vidim da si informisan dobro pa nije loše da pitam.
Hvala unapred,i svaka čast, mnogo korisnih informacija si dao i pomogao ljudima🙂.
 
Ja sam upisao jbmg vlasnika,,i prihvatio mi je parcele,do tada su bili uzvicnici crveni na parcelama

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pitanje za Petra Petrovića: Da li zvanično više ne važi rok od 30. Septembra za prijavu površina da bi se dobile subvencije u narednoj godini,u prevodu ako sad upišem parcelu novu da li će biti subvencija i za nju?
I drugo pitanje da li i dalje nema subvencija za državnu zemlju ili se i tu nešto menja ovim novim sistemom?
Ako je drugo pitanje uopšte za tebe ali vidim da si informisan dobro pa nije loše da pitam.
Hvala unapred,i svaka čast, mnogo korisnih informacija si dao i pomogao ljudima🙂.

Prvo pitanje

Da ne važi (Kad god upišete parcelu subvencije ćete dobiti kada bude pušten u rad ePodsticaji videćete i sami)

Drugo pitanje

Za to nisam informisan
 
Imam Dve iste parcele od keve ona je clan domacinstva a vec Sam obnovio gazdinstvo,sta sad da radim Dal jednu da obrisem,jbg nisam video.
Nema veze u svakom trenutku možete da odradite promenu (Čak ćete to moći da odradite u ePodsticaji na koju parcelu želite da dobijete subvencije a na koju ne).
 
Petre, sta se desava ako se napravi greska i ako neko neku parcelu, koja se do juce vodila kao pasnjak, upise da je livada? Ili ako se vodila kao suma, a upise se livada?
Da li automatski prolazi kao livada tj ide u subvencije po hektaru?
 
Petre, sta se desava ako se napravi greska i ako neko neku parcelu, koja se do juce vodila kao pasnjak, upise da je livada? Ili ako se vodila kao suma, a upise se livada?
Da li automatski prolazi kao livada tj ide u subvencije po hektaru?
Grešku možete da ispravite na vaš eRPG-eAgrar (Samo idete na izmeni informacije o toj parceli)
 
Sta se upisuje u polje naziv parcele? Ja pisao nazive koje koristimo izmedju nas nezvanicne nadimke za krajeve atara.. jel to pogresno?
 
Zvala me neka teta iz UAP, u vezi e-agrara. U gazdinstvu mi je falila jedna parcela koja mi je prosle godine bila upisana. Sada sam je upisao ponovo i prilozio ugovor, ali mi sada rekli da moram izvod iz katastra da prilozim. Da li to moze nekako elektronski ili moram da vadim posedovni list? Oni mi napravili gresku sad ja ispravljam.
 
Zvala me neka teta iz UAP, u vezi e-agrara. U gazdinstvu mi je falila jedna parcela koja mi je prosle godine bila upisana. Sada sam je upisao ponovo i prilozio ugovor, ali mi sada rekli da moram izvod iz katastra da prilozim. Da li to moze nekako elektronski ili moram da vadim posedovni list? Oni mi napravili gresku sad ja ispravljam.
Možete i preko eKatastar nepokretnosti odaberete Opštinu, napišete katastarsku parcelu potvrdite onaj pin sa slike i odštampate izvod.

Što više papira priložite pre će vam biti verifikovana parcela.

Sedačan pozdrav.
 
ok znam to, pitam da li mozee nekako elektronski file tog lista nepokretnosti da se prebaci. prihvataju samo neke .xml file oblik. Koji retardi bem ti, parcela na gazdinstvu 5 godina sad mi je nisu upisali.
 
Nazad
Vrh