E-Agrar

Pod radna aktivnost: Navedete koliko se ta osoba bavi stvarno poljoprivredom (Vi naravno se bavite samo poljoprivredom to i navedete).

P.S Ako imate nekog penzionera navedete da je osoba starija od 65 godina

To se ne uzima u obzir ali eto navedite (Pošto ako ne navedete imaćete grešku ⚠️).
Ne bavim se ja samo poljoprivredom, ali me buni to preko 50% i ispod koliko i sta je tu granica za te procente i koliko kojih poslova?
 
То је као да мени поставе питање, колико времена се бавим са комшиницом - искључиво, преко 50%, мање од 50%, само кад је црвено слово, кад жена не види... 😉
 
Ne bavim se ja samo poljoprivredom, ali me buni to preko 50% i ispod koliko i sta je tu granica za te procente i koliko kojih poslova?
Moj komentar

*Ako vam baš nije primarno samo poljoprivreda i isključivo poljoprivreda (Čitajte zaposleni ste u nekoj firmi pa idete na njivu kad idete) navedite da se bavite više od 50%

To se ni ne gleda ali morate da navedite (Pošto ako ne navedete imaćete grešku ⚠️).
 
Poslednja izmena:
Gleda se vec i sad to, na konkursu ima bodovna lista gde akonse bavis manje od 50% nula bodova, ako vise od 50% imas 10 bodova i ako iskljucivo poljo onda 20 bodova...
 
Ovo vam je jedna vrsta potvrde da vam je gazdinstvo aktivno i kada ste ga obnovili. Što se tiče validne potvrde (Sa Pečatom i Potpisom) intezivno se radi na tome pa kada se sve odradi (USKORO !) bićete u mogućnosti da kliknete na "Izvod iz registra poljoprivrednih gazdinstava".

Moj post 1

Moj post 2

Prilog-1051f254a155f22cf.png


Prilog-2.png


P.S Ako imate štampač i ako želite odštampajte da imate

Srdačan pozdrav.
Postavilo se pitanje da li radiš na portalu eAgrar, sada sam siguran da je to tačno, iz tvojih postova se to jasno vidi.

" Što se tiče validne potvrde (Sa Pečatom i Potpisom) intezivno se radi na tome pa kada se sve odradi (USKORO !) bićete u mogućnosti da kliknete na "Izvod iz registra poljoprivrednih gazdinstava".

U svakom slučaju svaka pomoć je dobro došla, Ja nemam registrovano gazdinstvo ali sam ispratio temu njen tehnički deo i trudio se da pomognem ljudima koji nisu imali dodira sa sertifikatima i portalima.
Još jednom, dobro je da se neko od nadležnih uključio u ovaj vid komunikacije jer je "redovnim kanalima" praktično nemoguće dobiti pravu informaciju :)
 
Moj komentar

*Ako vam baš nije primarno samo poljoprivreda i isključivo poljoprivreda (Čitajte zaposleni ste u nekoj firmi pa idete na njivu kad idete) navedite da se bavite više od 50%

To se ni ne gleda ali morate da navedite (Pošto ako ne navedete imaćete grešku ⚠️).
Ovo je podatak koji se može proveriti? Neko ko ne plaća pio preko poljoprivrede može se smatrati da je zaposlen a kako će ustanoviti koliko % ide na poljoprivredu a koliko na tu drugu delatnost?
 
Ako je parcela upisana sa JMBG u katastru mozes lako da je uklonis pa da je dodas ponovo, mozda se tako ispravi greska. Nisam imao takve situacije do sad. Imao sam situacije gde za 2 parcele jedna do druge i isti je vlasnik nisu lepo upisane povrsine. Jednoj parceli je na primer smanjena povrsina za 20 ari a drugoj povecana za isto toliko i u zbiru te dve parcele daju tacnu ukupnu povrsinu tako da tu nista nismo ispravljali samo smo ostavili te povrsine koje su upisane i to je to. Tebi je ako dobro razumem povecana ukupna povrsina, mozes samo da se pravis blesav i da ostavis tako, dobijes vece subvencije. :D
E tu je caka,kod suvlasnika nije upisan JMBG ni u katastru.
 
Postavilo se pitanje da li radiš na portalu eAgrar, sada sam siguran da je to tačno, iz tvojih postova se to jasno vidi.
Na to se i moje pitanje "Petru Petroviću"odnosilo. Mislim odakle neko ko se bavi ... papagajima reče? Ima toliko zanje o e-agraru. Koliko bre su bvencionišu te papagaje kad je čovek sve to naučio? :ROFLMAO:
Sa druge strane razumem čoveka zašto nije hteo javno da kaze da je dirktno vezan za Eagrar projekat. U više postova nismo baš bili blagonakloni prema programerima iz projekta.
Moram priznati da cela stvar barem za sad funkcioniše bolje nego što sam očekiva ako se izuzme da je prerano pušten, rokovi i to što 90% poljoprivrdnika ne zna da koristi sajt. (ako ćemo realano nekima su drgi radili i ovo za trezor :)). Ali krajnji utisak o svemu će bit tek kad legnu subvencije.
 
Na to se i moje pitanje "Petru Petroviću"odnosilo. Mislim odakle neko ko se bavi ... papagajima reče? Ima toliko zanje o e-agraru. Koliko bre su bvencionišu te papagaje kad je čovek sve to naučio? :ROFLMAO:
Sa druge strane razumem čoveka zašto nije hteo javno da kaze da je dirktno vezan za Eagrar projekat. U više postova nismo baš bili blagonakloni prema programerima iz projekta.
Moram priznati da cela stvar barem za sad funkcioniše bolje nego što sam očekiva ako se izuzme da je prerano pušten, rokovi i to što 90% poljoprivrdnika ne zna da koristi sajt. (ako ćemo realano nekima su drgi radili i ovo za trezor :)). Ali krajnji utisak o svemu će bit tek kad legnu subvencije.
Naravno i kako god svaka pomoć je dobro došla, Ja nemam registrovano gazdinstvo pa ne očekujem subvencije ali se nadam da ćete svi to završiti.
 
Na to se i moje pitanje "Petru Petroviću"odnosilo. Mislim odakle neko ko se bavi ... papagajima reče? Ima toliko zanje o e-agraru. Koliko bre su bvencionišu te papagaje kad je čovek sve to naučio? :ROFLMAO:
Sa druge strane razumem čoveka zašto nije hteo javno da kaze da je dirktno vezan za Eagrar projekat. U više postova nismo baš bili blagonakloni prema programerima iz projekta.
Moram priznati da cela stvar barem za sad funkcioniše bolje nego što sam očekiva ako se izuzme da je prerano pušten, rokovi i to što 90% poljoprivrdnika ne zna da koristi sajt. (ako ćemo realano nekima su drgi radili i ovo za trezor :)). Ali krajnji utisak o svemu će bit tek kad legnu subvencije.
Moje licno misljenje je da i nije toliko lose ovo sve uradjeno kakva nam je drzava. Pomogao sam i registrovao oko 9 gazdinstava prijateljima i drugarima, naisao sam samo na jednom mestu da je problem nema jmbg i ljudi su otisli u katastar da to rese. Kako nam sve ostalo ide traljavo ovo i funkcionise. Eto jedna javna pohvala za mog imenjaka petra petrovica 🙂
E sad ja sam imao na faksu dosta racunarskih predmeta i pomalo se bavim racunarima pa mozda nisam objektivan da nije nista tesko.....
 
Poslednja izmena:
Kako se najbrže/najlakše odjaviti sa jednog i prijaviti na drugo gazdinstvo?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
"Potvrde o aktivnom statusu počinju sa izdavanjem na platformi eAgrar danas ili sutra najkasnije, takodje imacemo opciju da po BPG moze svako da proveri status gazdinstva.
Sto se tice institucija, APV ili JLS, oni mogu i po sluzbenoj duznosti da traze potvrde o statusu gazdinstava, tako da nece biti problem oko podsticaja vezano za tu statusnu dokumentaciju."
 
Nazad
Vrh